Dzisiaj jest 25 lis 2017, 13:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mundial
PostZamieszczono: 20 sty 2007, 13:58 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Po piłce nożnej, koszykówce i siatkówce przyszedł czas (na koniec to co najlepsze :P ) na mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapraszam do siebie na wspólne oglądanie i kibicowanie! Tylko dzisiaj, bo jutro wracam do domu.

O godz. 18.00 Francja - faworyci imprezy, swego czasu mistrzowie świata, zagra z Ukrainą, a o 19.30 to, co nas najbardziej interesuje, czyli pierwszy występ Polaków w turnieju - z Argentyną.

Wczoraj w meczu otwarcia grali nasi rywale z grupy (GER - BRA 27:22 (12:10)). Berlińskie spotkanie oglądałem w towarzystwie obrotowego ASPR - Marcina B. Było zacnie.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł: Re: Mundial
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 8:52 
duża srebrna
Awatar użytkownika

cortes pisze:
Ciekawe, w jakim innym sporcie zespołowym jesteśmy w stanie wygrywać dzień po dniu z Argentyną i Brazylią.

W zuzlu (chodzi mi o speedway, ale nie mam polskich liter zeby napisac ladnie po polsku)

Tytuł: Re: Mundial
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 15:21 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wojtek pisze:
W zuzlu (chodzi mi o speedway, ale nie mam polskich liter zeby napisac ladnie po polsku)

No dobra. :D Chociaż przyczepiłbym się, że chociaż jeździ się też w drużynach, to jednak jest to raczej sport indywidualny. Ale niech będzie.

A propos, Wojtku: trzymaj kciuki za Norwega, bo dzisiaj grają o "być albo nie być" z Danią, a z Kangura możesz się śmiało nabijać. Wczoraj Australia poległa z Francją 10:47, co jest rekordowym wynikiem w finałach MŚ. Na nic zdała się wygrana 63:5 z Wyspami Cooka w majowych mistrzostwach Oceanii. :P

Dzisiaj szlagier w grupie A: Kuwejt - Grenlandia.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 15:43 
za wytrwałość

Myślę że wygralibyśmy również w rugby, hokeju na trawie i może jeszcze kilku innych niszowych dyscyplinach.

A Argentyna i Brazylia nie muszą być przecież we wszystko dobre. Więc podniecanie się tymi "sukcesami" jest tak samo nieuzasadnione jak emocjonowanie się niestraceniem seta w pierwszej rundzie MŚ siatkarzy (za przeciwników że przypomnę mieliśmy tak "silne" ekipy jak Chiny, Portoryko, Japonię oraz Egipt i znajdującą się w kryzysie Argentynę), czterema golami Pawła Kryszałowicza przeciwko Wyspom Owczym albo zwycięstwie koszykarek na IO z Nową Zelandią bodaj 88:52. Przecież to że Argentyna i Brazylia są zajebiste w piłkę nożną czy w kosza czy w siatkę nie świadczy o tym, że muszą być świetne w ręczną.

To tak jakby przeżywać wygrane w nogę ze Szwajcarami (są zajebiści w curlingu) oraz Kanadą (zajebiście grają w hokeja).

Niemcy nas dziś zmiotą.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 19:51 
za wytrwałość

No dobra, zwycięstwo nad Niemiaszkami to juz jest coś :) Tym bardziej że u nich. Brawo chłopaki.

A zastanawia mnie tylko czemu nie było transmisji na DSF... :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 19:56 
duża srebrna

Sędziowie zrobili wszystko, by delikatnie przekręcić mecz. Około 15 minut przed końcem gwizdali Polakom wszystkie akcje jako pzrewinienia hojnie obdarzając 2minutowymi karami. Niemcy w tym okresie wyprowadzili z 17:20 na 21:20. Polakom troche zaczęło się spieszyc i zaczęli się denerwować. Gdyby sie nie pozbierali, na co liczyli Niemcy, nie wygraliby. A tak, cieszyli się, jakn by juz wygrali całą imprezę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 20:16 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Gratulacje! To 2 cenne punkty w dalszych rozgrywkach. Ale ja bym się tak nie cieszył: przypomniało mi się zwycięstwo w kopaną 8-3 nad Niemcami w Szwajcarii w 54 w fazie grupowej... a potem w finale wiadomo :(

Sytuacja o tyle inna, że finał od Polaków w ręczną w 2007 byłby sukcesem ich życia :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 20:44 
za wytrwałość

Nie bardzo się orientuję (tzn orientuję się pobieżnie) ale jakie szanse mamy w drugiej fazie?

Słowenia jest chyba lepsza, Francję pamiętam z tych blamażowych ME ostatnio i trzeba się będzie mocno gimnastykować, Ukrainę chyba można pokonać, a o Tunezji nic nie wiem...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 20:54 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Niemcy nas dziś zmiotą.

No dobra, czytam po fakcie, ale tym zdaniem mnie rozśmieszyłeś i tylko dlatego nie napiszę, że Twoje przydługie wypociny są dziełem człowieka, który wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia. Oglądałeś np. mecz Niemców z Brazylią w piątek? Czy sugerujesz się suchym wynikiem? Argentyńczycy na ostatnich MŚ wygrali w grupie z późniejszymi mistrzami - Chorwatami. ;) And last but not least - nie zauważyłeś wesołej ironii w moim wczorajszym podpisie? :)

Aha, jeśli piszesz, że wygralibyśmy z Argentyną w rugby albo hokeju na trawie, to... no sorry. Wymienić osiągnięcia "gauchos" w tych dyscyplinach czy darujemy sobie? :P

Więc dodam: w jakiej dyscyplinie wygralibyśmy pod rząd z Brazylią, Argentyną i Niemcami na ich własnym terenie? :D

Tomku, gratulacje dla WĘGRÓW za pokonanie Danii, Norwegii a teraz (wymęczone, ale co tam) postawienie kropki nad "i" z Angolą!!! Jedna ze skandynawskich drużyn teraz sensacyjnie odpadnie! Oglądałem mecz w piątek i kłaniam się w pas Waszemu bramkarzowi.

Szkoleniowcu, przyznaję Ci pełną rację. Mnóstwo nadużyć, ale finisz wspaniały. Prowadziłem relację "live" z najważniejszego meczu polskich szczypionistów w ostatnich latach, mogę teraz spokojnie umrzeć, ale zaczekam na kolejne występy. :D

HOMEOSTAZA!!!

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 21:02 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Nie bardzo się orientuję (tzn orientuję się pobieżnie) ale jakie szanse mamy w drugiej fazie?

Słowenia jest chyba lepsza, Francję pamiętam z tych blamażowych ME ostatnio i trzeba się będzie mocno gimnastykować, Ukrainę chyba można pokonać, a o Tunezji nic nie wiem...

Francja to dla mnie absolutni faworyci, pewnie wygrają mistrzostwo, ich mecze ogląda się z przyjemnością - będzie cholernie ciężko.

Tunezja - też nie będziemy absolutnie faworytem. Wygrali ostatni Puchar Świata, to bez wątpienia najsilniejsza ekipa spoza Europy. Zwycięstwo nad nimi byłoby jeszcze większą niespodzianką niż pokonanie Niemców.

Ku pokrzepieniu serc:

Słowenia - ostatnio średni zespół i absolutnie do pokonania. Trzeba uważać tylko na Rutenkę, bo to mocny koleś jest. Niektórzy typowali go nawet na króla strzelców.

Ukraina - w teorii niby jesteśmy lepsi, to właśnie z nimi wygraliśmy na początek ostatnich finałów ME. Ale... pokonali niespodziewanie w grupie Islandię, więc wcale nie muszą stać na straconym miejscu.

Wchodzą 4 zespoły do 1/4 finału.

No, teraz już zaczynam delektować się grą Francuzów z Islandią. A jeśli ci drudzy niespodziewanie wysoko wygrają, to właśnie oni zamiast Ukrainy mogą wejść do II rundy. Ale to tylko teoria.

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 21:38 
za wytrwałość

Czyli na ćwierćfinał mamy jakieś szanse nawet jeśli wygramy 1 mecz teoretycznie (bo 2 punkty już mamy) jeśli inne się ułożą, a dwie wygrane np. z UKR i SLO spokojnie dają nam ósemkę?

No z Argentyną to dałem dupy... :wstyd: Oni chyba rzeczywiście we wszystkim są dobrzy...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 21:39 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Ile to wysoko?

Na razie jest 8:18 i to wlasnie "Ci drudzy" wygrywaja...

http://www.maat.sofiatopia.org/

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 23:44 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ano właśnie - teoria stała się faktem! To był najgorszy mecz Francuzów na przestrzeni kilku ostatnich lat. Drużyna o kilka klas gorsza od tej z sobotniego meczu z Ukrainą.

Tabela gr. B:
1. Islandia 4 pkt. 61:56
2. Francja 4 pkt. 56:53
3. Ukraina 4 pkt. 53:61
4. Australia 0 pkt.

Z autsajderem każdy wygrał wysoko (średnia zdobytych przez Australijczyków bramek na mecz to raptem 16), a między sobą było po 1 zwycięstwie i 1 porażce. W takim przypadku w pierwszej kolejności decydują bramki zdobyte w meczach zainteresowanych zespołów i właśnie liczbę goli zdobytych i straconych zapisałem po ilości punktów. Odpada Ukraina, której zaszkodziła aż 11-punktowa porażka z "Tricolores".

Gdyby Islandczycy wygrali maksymalnie 6 bramkami, to inna byłaby kolejność na 2 pierwszych miejscach i to właśnie miałem na myśli, pisząc w poprzednim poście o sytuacji w grupie - przepraszam za wprowadzenie w błąd (Ukraina odpadała przy jakiejkolwiek porażce Francuzów, chociaż - uwaga! - gdyby Islandia wygrała np. 19 golami to Francja byłaby na aucie). Doszłoby wówczas do paradoksalnej sytuacji - Francuzi wygraliby grupę, ale do II rundy to Islandia przystępowałaby z dorobkiem 2 punktów.

W gr. A też mamy niespodziankę - Tunezja wyraźnie uległa Słowenii.

Sytuacja w gr. I II rundy jest następująca:
1. Islandia 2 pkt. 32:24
2. Słowenia 2 pkt. 34:27
3. Polska 2 pkt. 27:25
4. Niemcy 0 pkt. 25:27
5. Tunezja 0 pkt. 27:34
6. Francja 0 pkt. 24:32

Trzej faworyci zatem na końcu i będzie naprawdę ciekawie - przy dobrym układzie rzeczywiście wystarczy jedno zwycięstwo. Najpierw gramy w środę z Francją!

Jacku, a ja dałem dupy z delektowaniem się grą Francuzów. :wstyd: Oby nie czekało nas to pojutrze.

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 23:47 
za wytrwałość

Niemniej jednak jest mniej ciekawie, bo tylko jedna drużyna z tego co piszesz jest w naszym zasięgu (Słoweńcy), z Tunezją nie wiadomo jak będzie, a z Islandią i Francją to pewnie nie wygramy, czyli jednak byłoby lepiej gdyby to Francuzi wygrali z Islandią...

Może się uda z którąś z drużyn jakiś remisik, ale wątpię czy to coś by dało, a o ósemkę warto powalczyć...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2007, 23:58 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Tak, to prawda. Dlatego mimo wszystko kibicowałem Francuzom w meczu z Islandczykami. Cóż, będzie trudno i na pewno czekają nas jeszcze cięższe mecze niż ten z Niemcami (może ze Słowenią będzie łatwiej, ale przecież oni pokonali Tunezyjczyków).

Sytuacja wyjściowa jest całkiem dobra i szkoda byłoby ją zmarnować. Najfajniej byłoby zająć miejsce w pierwszej "siódemce", bo to daje awans do turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk w Pekinie (wystąpi tylko 12 zespołów). Bezpośredni awans wywalczy tylko mistrz świata.

Teraz martwię się tylko o kolano Bartosza Jureckiego, bo miał zerwane więzadła i tak naprawdę właśnie na mundialu wrócił dopiero do gry. Jego kontuzja byłaby ogromną stratą, nawet jeśli uwzględni się możliwość wymiany jednego gracza w "16" przed II rundą.

ŁP

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]