Dzisiaj jest 25 lis 2017, 0:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 14:36 
za wytrwałość

Konkurs

1. Typowanie wyników FIFA World Cup South Africa 2010, zwane dalej Typowaniem, odbywać się będzie na łamach tego forum i jest dostępne dla zarejestrowanych na nim Uczestników.
2. Nie występują ograniczenia wiekowe, płci, cenzus majątkowy. Nie jest wymagana znajomość piłki nożnej.
3. Typowanie odbywać się będzie w dniach 11.06.-11.07 2010 r.
4. Organizatorem Typowania jestem ja. Do mnie należy zgłaszać wszelkie nieprawidłowości, wątpliwości i pytania spowodowane przebiegiem Typowania.

Zasady punktacji

1. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zdobycie jak największej ilości punktów za trafne wytypowanie wyników spotkań piłkarskich rozgrywanych podczas FIFA World Cup 2010 w RPA.
2. Za trafne wytypowanie określonych zdarzeń przewiduje się gratyfikację punktową.
a) za wytypowanie trafnego wyniku spotkania gracz otrzymuje 5 punktów. Przez spotkanie rozumiany jest okres od pierwszego gwizdka sędziego w I połowie do ostatniego gwizdka sędziego na koniec drugiej połowy/dogrywki w fazie pucharowej.
b) za wytypowanie trafnego zwycięzcy spotkania gracz otrzymuje 2 punkty.
c) za wytypowanie tzw. "remisu bliskiego" gracz otrzymuje 2 punkty (za "remis bliski" uznawany jest najbliższy remis remisowi, który padł na boisku, czyli jeśli na boisku padnie wynik 1:1, dwa punkty otrzymuje się za wytypowanie wyniku 0:0 oraz 2:2)
d) za wytypowanie: trafnej liczby bramek, strzelonych przez jeden z zespołów, remisu innego niż remis bliski oraz trafnej różnicy bramek (o "zwrocie" tym samym jak wynik spotkania, tj. musi zgadzać się zwycięzca i przegrany) gracz otrzymuje 1 punkt.
3. Regulamin przewiduje punkty za trafne wytypowanie zespołów wychodzących z rozgrywek grupowych do fazy pucharowej.
a) za trafne wytypowanie zespołu wychodzącego z grupy na miejscu, które zajmie w grupie gracz otrzymuje 1 punkt.
b za trafne wytypowanie zespołu wychodzącego z grupy nie na miejscu, które zajmie, gracz otrzymuje 0,5 punktu.
4. Nie przewiduje się typowania rzutów karnych.
5. Za trafne wytypowane Króla Strzelców Imprezy gracz otrzymuje 7 punktów.
(ZMIANA) 6. Typujemy również pierwszą trójkę imprezy. Za wytypowanie prawidłowego miejsca, które zajmie zespół w pierwszej trójce gracz otrzymuje 5 punktów. Za prawidłowe wytypowanie zespołu z trójki gracz otrzymuje 2 punkty.
7. Punktacja będzie aktualizowana na koniec każdego dnia.

Wysyłanie typów

1. Za wysłanie typu uważane jest opublikowanie go na stronie http://tramp.waw.pl/forum w poświęconym typowaniu wątku lub wysłanie typu dowolnym kanałem (ustnym, wiadomością email, pw, przez gg, skype lub inne komunikatory, telefonicznie, smsem) do Organizatora.
2. Typ na konkretne spotkanie musi zostać wysłany przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Typ wysłany po w/w terminie jest typem nieważnym.
3. W przypadku publikacji typu na stronie Forum wolno go zmienić jedynie do momentu rozpoczęcia gry w danym meczu.
4. Typy graczy na: awanse z grupy, Króla Strzelców przyjmowane będą do 11.06.2010, godziny 12:00.
5. Przy zgłaszaniu typu stosujemy pełną nazwę drużyny, lub trzyliterowy skrót kraju wg przyjętej na międzynarodowych zawodach sportowych nomenklatury według poniższego spisu:

ALG - Algieria
ARG - Argentyna
AUS - Australia
BRA - Brazylia
CHI - Chile
CIV - Wyb. Kości Słoniowej
CMR - Kamerun
DAN - Dania
ENG - Anglia
ESP - Hiszpania
FRA - Francja
GER - Niemcy
GRE - Grecja
GHA - Ghana
HON - Honduras
ITA - Włochy
JPN - Japonia
KOR - Korea Południowa
MEX - Meksyk
NED - Holandia
NGA - Nigeria
NZE - Nowa Zelandia
PAR - Paragwaj
POR - Portugalia
PRK - Korea Północna
SAF - Rep. Pd. Afryki
SLO - Słowenia
SRB - Serbia
SUI - Szwajcaria
SVK - Słowacja
URU - Urugwaj
USA - Stany Zjednoczone

Klasyfikacja

1. Gracze będą klasyfikowani według liczby zdobytych punktów, od największej do najmniejszej ich liczby.
2. W przypadku równej liczby punktów decyduje większa liczba dokładnych trafień.
3. W przypadku równej liczby punktów i dokładnych trafień decyduje liczba bliskich remisów, a w przypadku równej liczby tychże - liczba różnic bramek.

Nagrody

1. Nagrodami w konkursie są: tytuł Typera Trampa 2010 oraz dyplomy za I, II i III miejsce. Przewiduje się nagrodę rzeczową dla zwycięzcy w postaci jednej butelki alkoholu o pojemności 0,5 l i mocy wyższej niż 10% :)

Warszawa, 31.05.2010

Jacek Duda,
organizator

Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 8:52 przez jd23151, łącznie zmieniany 3 razy

PostZamieszczono: 31 maja 2010, 15:07 
duża złota
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
4. Organizatorem Typowania jestem ja.

Prawie jak "Typowanie to ja!" ;D

Super! Dzięki, Organizatorze :) Od razu WC w RPA ma inny wymiar i już się nie mogę doczekać rozgrywek!

Powiem szczerze, że brakowało mi typowania wyników Ekstraligi...

PostZamieszczono: 31 maja 2010, 15:15 
duża srebrna
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
1. Nagrodami w konkursie są: tytuł Typera Trampa EURO 2008

Znowu?? ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 15:35 
duża brązowa

Choroba "copy-paste" dotyka także środowiska akademickie ;-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 20:01 
duża srebrna

Artur pisze:
Choroba "copy-paste" dotyka także środowiska akademickie ;-)

Jeszcze jak! Kilka tygodni temu dostałam recenzję, w której Szacowny Profesor (którego nota bene lubię i cenię) zostawił akapit na temat innej rozprawy doktorskiej (bez cienia wątpliwości, bo z cytatem). Chyba w pośpiechu korzystal z szablonu. :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 20:26 
za wytrwałość

A się pilnowałem ;) Już poprawione :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 22:48 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dla rozwiania wątpliwości interpretacyjnej: jeśli będzie 3:1, a ja zatypuję 2:1, to zgarniam 3 pkt.?

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 23:13 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Czy przewidujemy jakies, chocby symboliczne, wplaty na fundusz zwyziezcy? Z ktorego to funduszu zakupiona zostanie np druga butelka celem gremialnej konsumpcji?

http://www.maat.sofiatopia.org/

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2010, 23:40 
za wytrwałość

cortes pisze:
Dla rozwiania wątpliwości interpretacyjnej: jeśli będzie 3:1, a ja zatypuję 2:1, to zgarniam 3 pkt.?

Tak.

maati pisze:
Czy przewidujemy jakies, chocby symboliczne, wplaty na fundusz zwyziezcy? Z ktorego to funduszu zakupiona zostanie np druga butelka celem gremialnej konsumpcji?

Myślę, że nie. Możemy sobie potypować dla sportu, a nagrodę powiedzmy, że funduje Organizator :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 8:50 
za wytrwałość

To może ściągawka z grup i moje typy:

A: SAF, MEX, URU, FRA
B: ARG, NGA, KOR, GRE
C: ENG, USA, ALG, SLO
D: GER, AUS, SRB, GHA
E: NED, DAN, JPN, CMR
F: ITA, PAR, NZE, SVK
G: BRA, PRK, CIV, POR
H: ESP, SUI, HON, CHI

Wyjście z grupy w kolejności:

A: FRA, MEX
B: ARG, NGA
C: ENG, USA
D: GER, AUS
E: NED, DAN
F: ITA, NZE
G: BRA, POR
H: ESP, CHI

Królem strzelców będzie David Villa (ESP).

Pierwsza trójka: 1. ARG, 2. NED 3. ENG

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 8:57 
za wytrwałość

UWAGA! Zmiana w regulaminie polegająca na dopisaniu puntu 6. rozdziały Zasady punktacji w brzmieniu: "6. Typujemy również pierwszą trójkę imprezy. Za wytypowanie prawidłowego miejsca, które zajmie zespół w pierwszej trójce gracz otrzymuje 5 punktów. Za prawidłowe wytypowanie zespołu z trójki gracz otrzymuje 2 punkty.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 10:19 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

znalazlam bardzo prosty a przyjemny excel ktory moze pomoc w prowadzeniu typowan. (oczywiscie trzeba wlaczyc makra)

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 11:10 
za wytrwałość

Ja raczej poproszę Wojtka Barańskiego (jeśli znajdzie czas, hłehłe) o przygotowanie takiego excelka jak 2 lata temu, coby podliczał sam punkty :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 14:49 
duża brązowa

Wyjście z grupy

A: FRA, URU
B: ARG, GRE
D: GER, SRB
E: NED, CMR
F: ITA, SVK
G: BRA, CIV
H: ESP, SUI

Królem strzelców będzie brzydal Wayne Rooney (ENG)

Pierwsza trójka: 1.ESP, 2. ITA, 3. ENG

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 15:58 
duża brązowa
Awatar użytkownika

A: FRA, MEX
B: ARG, GRE
D: GER, GHA
E: NED, CMR
F: ITA, PAR
G: BRA, POR
H: ESP, CHI

Królem strzelców będzie David Villa (ESP).

Pierwsza trójka: 1. ESP, 2. NED 3. ARG

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]