Dzisiaj jest 24 lis 2017, 3:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lis 2010, 2:58 
mała złota

Info dla sknerów - jechałem Chopinem w lipcu i w październiku, za odcinek Zebrzydowice-Petrovice nie płaciłem ani też w drodze powrotnej. Nie było problemów.

Pociąg w Bohuminie stoi na tyle długo, że spokojnie można kupić bilet (można płacić kartą) a do tego jeszcze pobrać korony w bankomacie na stacji.

Know-how od Pawła K. - wagony W-wa-Wiedeń są teoretycznie luźniejsze (w praktyce różnie), a w Bohuminie i tak doczepiają puste, w które można się przesiąść.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lis 2010, 3:16 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A w lutym w drodze do Warszawy zaraz za Bohuminem polska ekipa wzięła się do roboty i posypały się nawet mandaty. Zawzięty kierpoć był. Ale w lipcu i teraz kontroli nie było.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lis 2010, 13:19 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Hm, zazwyczaj w tym pociągu jest rzeźnia przed KAŻDYM weekendem, dlatego, że jest to jedyny pociąg do Katowic przez CMK w tej cenie (jak kiedyś ś.p. Batory), i jak zauważyłeś, prowadzi tylko 3 wagony siedzące. Na dodatek, polskie koleje nie kwapią się do wsuwania karteczek przy przedziałach, żeby zaznaczyć rezerwacje międzynarodowe, więc robi się totalny bałagan. Często to przeżywam, jadąc na Węgry (choć ostatnio z daleka tylko, bo biorę kuszetkę za 39 EUR :) )

Kiedyś ktoś mi tłumaczył, dlaczego w Polsce nie używa się kartek zaznaczających rezerwację, i chyba polegało to na standardowym "bo związki tak wywalczyły" :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lis 2010, 14:13 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

teraz były karteczki ale...ja je przegapiłem z początku i wszedłem szczęśliwy do pustego wagonu :hyhy:
spodziewałem się jednej kartki "rezerwacja" na środku drzwi a tu były takie małe oddzielnie na każde siedzenie
wydaje nam się, że wszystkie miejsca siedzące w tych 3 wagonach były zarezerwowane z czego połowa z Katowic (ja trafiłem szczęśliwie na rezerwację dopiero od Ostrawy)
klimatyzację z węgierskim wagonie włączyli dopiero w Czechach
a i już na Centralnym mieliśmy 30 minut spóźnienia

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]