Dzisiaj jest 20 lis 2017, 17:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2007, 22:57 
mała złota

PS
Moja relacja z podrózy koleją do Irkucka w ub. roku

Zapraszam na stronę Klubu Podróży Jarema: http://www.jarema.waw.pl

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2007, 10:15 
mała złota
Awatar użytkownika

na Wschodniej jest cegła po 47.43

Peter

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2007, 14:44 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

W tym tygodniu wybieram się po cegiełki. Jak ktoś reflektuje... :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2007, 16:08 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dla mnie obowiązkowo jedna sztuka! :)

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 14:52 
duża złota
Awatar użytkownika

"EC Kogut" z dzisiejszej prasy, może ktoś jeszcze nie czytał.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 33749.html

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 15:33 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Ech... Gorzej niż Włoszczowa :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 16:00 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Bez przesady, ja bym z tego problemu nie robił. Malinowski też się zatrzymuje i nikomu to nie przeszkadza. A to dużo użyteczniejszy pociąg niż Bem. Nie ma co mitologizować kategorii EC. Propaganda i tyle.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 16:23 
za wytrwałość

No dobra, napiszę i ja, co o tym sądzę.

Nie jest gorsze niż Włoszczowa, bo:

1. W Stróżach od dawna zatrzymywał się co najmniej jeden ekspres, jak nie dwa, na co uwagę zwrócił już Edmund.

2. We Włoszczowie zbudowano stację bez sensu, daleko od miasta, spowalniając ruch na CMK. Puszczono dodatkowy pociąg na krótkiej relacji, którym nikt nie jeździł, bo był za drogi.

3. Za Tarnowem na linii 130, którą będzie jeździł pociąg Bem, wszystko i tak jedzie wolno, ok. 40-60 km/h, zatem 1 min postoju nie zaszkodzi ani technicznie, ani praktycznie.

4. To, że nikt nie będzie wsiadał albo wysiadał jest jakimś argumentem, ale nie ten pociąg pierwszy i nie ostatni.

5. Minuta postoju w Stróżach dla kogoś, kto jedzie do Budapesztu jest naprawdę czymś, co można zaniedbać.

6. Autor artykułu gada, że Stróże są małe i nie potrzeba, by się tam cokolwiek zatrzymywało innego niż osobówa. Znam kilka stacji, które są m miejscowościach, co wielkie nie są, a w których zatrzymują się pośpiechy, czy nawet ekspresy i nikt z tego problemu nie robi. Tu nagle wielkie halo, bo Kogut.

Ostatnio zmieniony 05 gru 2007, 17:08 przez jd23151, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 16:59 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Po cegły pewnie jadę w poniedziałek.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 17:15 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jak ostatnio jechałem EX Pieniny (przed Mrówkami) to mnóstwo ludzi w Stróżach wysiadło (więcej niż w Nowym Sączu) więc to wcale nie jest powiedziane, że ten postój EC Kogut będzie bezużyteczny.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2007, 12:18 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

wszystko piękne, tylko:

Cytuj:
EuroCity:

* train through two or more countries (from the 1990s up to now the Austrian Railways ÖBB call their highest class domestic services EC or ÖBB-EC)
* all cars air-conditioned
* stop only at major cities
* stops for no more than five minutes, in special cases up to 15 minutes
* food and beverages available onboard (preferably from a dining car)
* conductors speak at least two languages, one of which must be English, French or German
* average speed (including stops) above 90 km/h, exceptions for mountainous terrain and train ferries
* daytime journey (start after 6:00, arrival earlier than 0:00)

Czyli Stróże to "major city" :wstyd: Płacz i rozpacz. Ja już tylko się zastanawiam, jak wygląda wieś i prowincja w Polsce, jak takie stróże są "major city"? Może obrońcy projektu mnie uświadomią.

Oczywiście nie trzeba mi nic uświadamiać, bo wiem, o co chodzi. Chodzi jak zwykle o pieniądze.

Nie mam nic przeciwko postojowi pociągu na Węgry w Stróżach. Tyle, że taki pociąg nie powinien się nazywać EuroCity, ale np. ekspres. Ale, jak wiadomo, ekspres ma niższą taryfę i niższe ceny miejscówek. Na dodatek, jak podaje strona PICu, w pociągach EC przestają obowiązywać "niektóre" zniżki handlowe, jak np. IC-26. http://intercity.pl/481

Oznacza to, że podróż Bemem w Polsce (bo przecież oczywiste, że 99,9 procent podróży to będą podróże krajowe), np. z Warszawy do Nowego Sącza czy do Kraka będzie kosztował KAŻDEMU około 80 zł. Nawet studentom czy uczniom. Można zdzierać z krakowiaków większą kasę, dotąd bowiem nie było żadnych EC z Kraka do Wawy.

I jeszcze bezczelnie się tłumaczą skurwysyny,

http://www.rynek-kolejowy.pl/index.php?p=wiecej&id=7266

Cytuj:
Podobnie pociągi BWE relacji Warszawa – Berlin mają wyznaczone stacje w Zbąszynku i Świebodzinie. Nie inaczej jest w przypadku Kolei Słowackich, które zatrzymają EC Bema w miejscowościach Lipany, Sabinov i niespełna 1.5- tysięcznym Kysaku.

tylko zapominają dodać, że na Słowacji BEM kursuje jako ekspres!!! czyli bez obowiązkowej rezerwacji i dopłaty! A na Węgrzech, gdzie jedzie znowu jako EC (z tym że na Węgrzech oznacza to 9 zł różnicy do osobówkii pospiechu), stanie na granicy, w Miskolc, w Fuzesabony i w Budapest.

Ech wkurza mnie to. J**** PIC.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2007, 12:55 
za wytrwałość

tomek pisze:
Oznacza to, że podróż Bemem w Polsce (bo przecież oczywiste, że 99,9 procent podróży to będą podróże krajowe), np. z Warszawy do Nowego Sącza czy do Kraka będzie kosztował KAŻDEMU około 80 zł. Nawet studentom czy uczniom. Można zdzierać z krakowiaków większą kasę, dotąd bowiem nie było żadnych EC z Kraka do Wawy.

Wszystkie inne argumenty są OK, ale ten? No litości, jak ktoś jest idiotą to i tak nie wykorzysta zniżek, nawet jeśli takowe są (sam widziałem rodzinkę kupującą bilety do Gdyni na ekspres i nawet się nie zapytali o możliwość zniżek, podobnie robi większość studentów, których trzeba uświadamiać o istnieniu biletów ze zniżką 33% czy weekendowych). Przeciwko zarabianiu na idiotach nic nie mam. A jeśli ktoś jest mądry, to po prostu Bemem nie pojedzie, tak jak pewnie Ty czy ja. Czyli zagłosuje nogami. Przecież to nie jest jedyny pociąg do Krakowa, co więcej, tam pociągi różnych kategorii jeżdżą zdaje się dość często. Taki argument jak Twój miałby słuszność, gdyby to był np. jeden z dwóch pociągów w dzień, kursujących na linii Warszawa-Kraków przez CMK. A tak? I see no problem.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2007, 17:10 
mała złota

M.zd., problem jest w tym, że PKP PR z jakiś przyczyn nie mogą (bo chyba nie jest tak, że nie chcą) uruchomić dziennych pociągów pospiesznych z W-wy do Katowic czy Krakowa przez CMK, do Poznania czy Trójmiasta najkrótszą drogą (za to pojawiają się jakieś kombinacje przez Inowrocław czy Bydgoszcz). Dzięki temu na tych liniach w połączeniach dalekobieżnych IC ma w zasadzie monopol.

Zapraszam na stronę Klubu Podróży Jarema: http://www.jarema.waw.pl

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 gru 2007, 1:21 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cegiełka już w Klubie. Piękna jest ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 gru 2007, 14:14 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

tomek pisze:
jest już ( :) ) nowy rozkład węgierski. Warszawskie wagony przyjadą na Budapest-Keleti o 8.32 i wyjadą o 20. Kursować będą przez Sturovo, co mnie bardzo uciesza. Cracovia bez większych zmian (jak już wiadomo było, tylko w lecie), tyle, że wagony do Budapesztu zostaną odłączone już w Koszycach i puszczone późniejszym o 20 minut IC Hernád.

są już ceny. Liczyłem na uatrakcyjnienie cen i rzeczywiście :) Warszawa-Budapest w jedną stronę za EUR 29, zarówno dziennym, jak i nocnym. W nocnym w kuszetce EUR 39. Cena jest przystępna i porównywalna do oferty tanich linii lotniczych, zwłaszcza latem. Tylko UWAGA: pula biletów ograniczona.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]