Dzisiaj jest 25 lis 2017, 13:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 lis 2009, 18:23 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Nie uwierzysz dopoki nie zobaczysz, ale....
Od 13.12.09 PKP likwiduje pociagi pospieszne oraz Express. Zwiekszona zostanie liczba TLK oraz InterCity jako oferta premium. Bilet 'bazowy' cenowo na razie nie zmieni sie ale bedzie wprowadzone 6 roznych promocji ktore umozliwia podroz TLK za 20 a IC 35 zet plus last minute dla studentow za 26 niezaleznie od trasy.
Tyle w teorii... sie zobaczy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2009, 10:31 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I zobaczymy przede wszystkim jak z połączeniami w góry... Wg mnie zmiana z pośpiechami może wyjść na dobre. Tylko tak dziwnie będzie bez klasycznych pośpiechów. I malowania wagonów będą nowe.

A ja ostatnio po raz pierwszy skorzystałem z internetowej sprzedaży biletów i z Taniego Biletu - bardzo pozytywnie :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2009, 13:16 
za wytrwałość

O,tanie bilety są bardzo pozytywne; ostatnio z Kasią za 108 zł (cena w obie strony, 49+59) powieźliśmy się IC do Wrocławia :)

Reforma ma szansę się udać pod warunkiem, że pule biletów promocyjnych będą duże i że w TLK będą podstawiać dłuższe składy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2009, 14:05 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jak dla mnie, to akurat IC brnie w złą stronę z mnożeniem różnych promocji i ofert, w których i tak dziś trudno się połapać przeciętnemu podróżnemu. A nawet jak już się odnajdę w ich gąszczu to i tak nigdy nie mam gwarancji, że dany bilet będzie jeszcze dostępny w sprzedaży. A w internetowym systemie rezerwacji chyba jeszcze nigdy nie widziałem promocyjnych biletów.

PIC powinien raczej brać przykład z linii lotniczych - wydajna rezerwacja internetowa i jasne reguły promocji.

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2009, 19:49 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Absolutnie się zgadzam z przedmówcą - my (Trampy) jeszcze jako tako się orientujemy, ale zwykły pasażer już nie, prrzecież tymi ofertami Wisłę można by zatamować... a same Trampy kolei w Polsce nie utrzymają. Moje ulubione to "8 i pół" - musieli się długo namyśleć, by takie bzdury wymyślić.

Likwidacja kategorii Ex i D idzie w dobrym kierunku porządkowania tego bałaganu, ale zostało jeszcze dużo do zrobienia...

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2009, 22:05 
duża brązowa
Awatar użytkownika

A przy okazji, czy ktoś wie kiedy będzie można kupić promocyjne bilety na pociągi z nowego rozkładu?

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 lis 2009, 10:44 
mała brązowa

na razie nic nie wiadomo. nie ma tez rozkladu na bahn.de, ale to w burdelu PKP nic dziwnego.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2009, 11:14 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Już jest projekt. Ciekawe to polaczenie za 39 eu do Villach, trzeba by kiedys spobowac, tym bardziej ze przez caly rok ma jezdzic.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2009, 11:41 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jest już rozkład na bahn.de - podobno zbyt bogaty więc są wątpliwości czy to ostateczna wersja.

Z rzeźni w górskich kierunkach mamy Jelenią Górę, Krynicę (sezon + pt), Przemyśl p/Kraków (ten sam co do Krynicy), jest Monciak i Monciak bis (bis startuje z Krakowa i jedzie przez Katowice a nie bis omija Katowice), nie ma rzeźni do Rzeszowa (oprócz tej do Przemyśla)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2009, 2:38 
mała złota

Zgadzam się z Jaco. We wrześniu poświęciłem chyba z pół godziny na wyszukanie zestawu promocji@przewoźników.

Efekt był taki, że pani w kasie sprzedawała mi to 15 minut (specjalnie liczyłem, autentycznie!). Dalej okazało się, że z rowerami i tak nie wpuścili nas do zatłoczonego szynobusu PR i zaliczyliśmy 5h nocleg na dworcu w Sokółce...

Z takim systemem promocji to nieporozumienie, następnym razem ładuje rowery na furmankę - będzie szybciej i taniej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lis 2009, 1:43 
za wytrwałość

To ja się czuję głupio, bo mnie jakoś system promocji i zakup odpowiednich biletów intelektualnie nie przerasta...

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lis 2009, 13:45 
mała złota

Nieskromnie odpowiem, że ja póki co jeszcze daje rade (w końcu tytuł mgr inż. do czegoś zobowiązuje...), ale raczej chodziło mi o przeszkolenie pracowników.

O ile jeszcze mogę zrozumieć, że ludzie nie muszą się rozeznawać w promocjach swojego pracodawcy, to system sprzedaży powinien je jakoś bardziej wspierać... Wspomniania pani każdy bilet wklepywała do swojej machiny zupełnie bez powiązania z poprzednim, po czym wszystko podrachowała mi na kalkulatorze (dwa razy - żeby nie było) :/ Trochę to nędznie wyglądało... W tym czasie kolejne osoby patrząc z politowaniem przechodziły do sąsiadujących kas ;-) Do tego jak mówie - finalnie nie udało się przejechać zamierzonymi pociągami.

Swoją drogą - właśnie usłyszałem, że PKP InterCity ma rekompensować opóźnienia swoich pociągów przez rozdawanie bonów zniżkowych na kupno kolejnych biletów :-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 16:08 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Dużo newsów:
http://wyborcza.pl/1,97654,7371512,Rewo ... &startsz=x
ale podsumowując - bajzel nieziemski (juz, niestety, z autopsji).

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 16:47 
duża złota
Awatar użytkownika

Tytuł wątku od początku był podejrzany: PKP i porządek ;)

Z tymi zniżkami to zgadzam się z Jacem i Piotrkiem, że jest ich za dużo i wprowadzają niepotrzebne zamieszanie. Gdy tylko mogę to wybieram obecnie w Polsce komunikację samochodową/autobusową. Dla porównania we Włoszech można kupić 10 dni przed odjazdem pociągu bilety w specjalnej cenie. Nie miałem z tym żadnego problemu mimo, że ja i sprzedawczyni mówiliśmy w różnych językach. Bilet dotyczył wygodnego pociągu EC relacji Monaco-Monachium i kosztował 20E.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 17:42 
duża brązowa

A moim zdaniem część zmian nie jest de facto zmianami, a zdziwienie pana redaktora, że miejscówka na EIC (wcześniej IC) kosztuje 25 pln jest nie na miejscu, bo od dobrych paru lat (ja sięgam na 5-6, ale dawniej pewnie też) tyle kosztowała.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]