Dzisiaj jest 20 lis 2017, 23:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 0:40 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Proponuję dział o wiadomym temacie. Kolej. Można by było sobie podyskutować np. o SKM-kach, o zmianach rozkładu, o lokomotywach, o przeżyciach, o caaaałym tym świecie, co wiadomo, że cudowny jest! bo:

KOCHAMY POCIĄGI!!!

Proszę o wsparcie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 10:15 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

To calkiem spoko pomysl,tylko nie wiem czy bedzie zbyt wielu uczestnikow. Co w sumie niewiele zmienia, i jestem ZA

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 15:33 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Też jestem za bez względu na to ilu nas jest - a na pewno pare osób się znajdzie.

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 16:21 
duża brązowa
Awatar użytkownika

I ja dolaczam, chocby ze wzgledu na moje kolejarskie korzenie, ktorych sie wyprzec nie da. Moze sie dowiem sie czegos ciekawego. O wlasnie, czy ktos jeszcze nie byl w muzeum kolejnictwa i ma ochote sie wybrac?

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 16:37 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cagypcka pisze:
O wlasnie, czy ktos jeszcze nie byl w muzeum kolejnictwa i ma ochote sie wybrac?

Ja co prawda byłem i na razie się nie wybieram tym bardziej, że Muzeum jest/będzie w fazie przeprowadzki więc nie wiem czy jest jeszcze czynne. W każdym bądź razie warto to sprawdzić co by klamki nie całować ;)

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 16:47 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jeszcze w sprawie przeprowadzki.

Muzeum przenosi się na Pragę gdzieś w okolice Dworca Wileńskiego. W najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek będą przewozić lokomotywy - na pewno będzie to ciekawie wyglądało :)

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 16:56 
duża złota
Awatar użytkownika

bronek pisze:
W najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek będą przewozić lokomotywy - na pewno będzie to ciekawie wyglądało :)

niestety nam nie bedzie dane to ujrzec (Mrowki):cry: , no chyba ze beda to robili przez Grybow :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 23:36 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Oczywiście pomysł działu kolejowego uważam za będący jak najbardziej na miejscu! W końcu swego czasu pisywałem dość często na pl.misc.kolej, a do tej pory utrzymuję znajomość z kilkoma poznanymi tam ludźmi, czego efektem np. eksploracje zapomnianych linii kolejowych (np. Bąkowiec - Puławy Azoty ;-)).

Szkoda, że akurat podczas "Mrówek" będą przenosić Muzeum. Byłem tam swego czasu z Marysią, rzecz jasna fociliśmy i wchodziliśmy na wszystko co się dało, choć formalnie jest to zabronione albo trzeba zabulić. Jeśli w poniedziałek będą nadal przeprowadzać, to z przyjemnością bym to zobaczył, chociaż zajęcia na UW kończę dopiero o 16.00 :-(. Dla mnie niewątpliwym rarytasem byłaby fota ciągniętego ST44-001!

Liczę na to, że w najbliższej przyszłości uda się nam zorganizować jakąś eksplorację, zaliczenie ciekawej linii czy coś w tym stylu. Oby niniejszy dział kolejowy stanowił nieocenioną pomoc w tych zamiarach!

Pozdrowienia dla wszystkich Trampowych MK!

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2005, 23:45 
mała złota
Awatar użytkownika

a jak dla mnie ten temat to w ogóle jakas abstrakcja jest :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2005, 0:10 
za wytrwałość

nie wszedzie trzeba pisac i nie wszystko czytac :D Zlota zasada na kazdym forum. Inaczej takie posty w tego typu dzialach nazywa sie floodem i tepi.

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2005, 0:35 
mała złota
Awatar użytkownika

Oczywiście że kolej to dobry temat. Najlepszy środek lokomocji na świecie :wink: I chociaż z czasem mam coraz mniej ulg na jazde pociagami to nie przestane nimi jezdzic, o nie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2005, 10:39 
Gomar
Awatar użytkownika

Łukasz Pałka pisze:
eksploracje zapomnianych linii kolejowych (np. Bąkowiec - Puławy Azoty ;-)).

A ja znowu zaproponuję: wybierzmy się na Pomorze przejechać się linią z Kościerzyny do Bąka np. Albo i jeszcze dalej. A tam sobie wysiądziemy, przejdziemy z plecorami wzdłuż Wdy i po Wdzydzkim PK. I dużo grzybów tam jest (o Olpuchu w 1997 w Teleekspresie mówili, że stolica polskiego grzybiarstwa). Fajnie będzie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 paź 2005, 17:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

bronek pisze:
Muzeum przenosi się na Pragę gdzieś w okolice Dworca Wileńskiego. W najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek będą przewozić lokomotywy - na pewno będzie to ciekawie wyglądało :)

No i nie było przeprowadzki. Bedą mieli z tym duży problem bo większość eksponatów (chociaż ładnie odmalowana) to na pewno nie nadaje sie do przeciągania po torach, które zresztą też chyba nie są w najlepszym stanie (podobno nie udało im się dojechać).

pzdr
Bronek

PostZamieszczono: 14 maja 2007, 14:32 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Z kim można podzielić się prawdziwie dogłębnymi uczuciami, jak nie z trampowymi MK? :D

Tydzień temu, na przejeździe kolejowym skład próżnych cystern z Orlenu ciągnietych przez parę M62+TEM2 obserwowany z wnętrza malucha, a wczoraj na dworcu w Lublinie przyjazd przemyskiej części "Soliny" z... SU45+ST44 na przedzie!

I ten wielki żal, że znowu nie ma się przy sobie aparatu... :zalamany:

tomek pisze:
Proponuję dział o wiadomym temacie. Kolej. Można by było sobie podyskutować np. o SKM-kach, o zmianach rozkładu, o lokomotywach, o przeżyciach, o caaaałym tym świecie, co wiadomo, że cudowny jest!

Zwłaszcza o przeżyciach. ;)

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]