Dzisiaj jest 21 lis 2017, 12:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 lis 2007, 13:16 
mała złota

Może to Was zainteresuje - za darmo można popstrykać nowym sprzętem pod okiem fachowców:

http://www.warszawiak.eu/informator_kulturalny/imprezy_artystyczne/warsztaty_fotograficzne_canona.html

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lis 2007, 20:29 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

eLka sreLka ;)

A tak na poważnie to bardzo cikawa popozycja tylko termin nie pasuje niestety.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lis 2007, 20:50 
duża złota
Awatar użytkownika

No właśnie, szkoda że to tak w tygodniu :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lis 2007, 22:58 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6568

Bardzo ciekawa propozycja. Nowy topowy sprzęt Nikona do darmowego przetestowania.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lis 2007, 23:15 
popularna
Awatar użytkownika

Obiecałam się poudzielać to niniejszym czynie :)
Warsztaty obczaiłam dzięki temu dużemu posterowi na spadochronie, a że środę mam wolną to się zapisałam na 11 na te warsztaty. Chętnym mogę zdać realcje po.... co prawda ja inny system (Sony) ale trzeba sprawdzać darmowe imprezy i badać co tam konkurencja zmalowała :D

Tytuł: EOS Discovery
PostZamieszczono: 21 lis 2007, 19:06 
popularna
Awatar użytkownika

Byłam więc dzisiaj na tej imprezie - EOS Discovery... szybka relacja :)

Najpierw była prezentacja (ok. 1,5h). Najpierw jeden Pan opowiadał jaki to Canon jest cudowny i jakie wspaniałe aparaty robi, no i że prekursor itp. :) czyli typowe. Potem drugi Pan (Tomaszewski się nazywał) prezentował swoje zdjęcia - cyganie z różnych stron świata i trochę zdjęć z Polski (foci dla National Geographic więc duża szansa, że albo już je widzieliście albo zobaczycie).
Były też dwa filmiki - hmmm ale pamietam tylko jeden więc ten drugi chyba nie był najwyższych lotów - ten, który pamiętam był o fotografie sportów ekstremalnych.
Potem nastąpiła część prezentacji możliwości aparatów na żywo - czyli makro i portret. Makro było robione 40D z obiektywem 60mm 2.8 z lampą pierścieniową i doświetlaniem dwoma stojącymi. Niestety takie beznadziejne przedmioty wybrali, że szkoda gadać... poza tym robił to zdjęcie na tle czarnej podłogi... ehhh. Jak wyszło? - moim zdaniem średnio ale to wina głównie obiektu fotografowanego.
Pokazali za to jedna fajna rzecz - przystawka (coś wyglądającego jak grip) z połączeniem wi-fi, którą można kontaktować się z komputerem albo bezpośrednio z netem. Połączenie z komputerem + zainstalowane oprogramowanie skutkuje tym, że można obsługiwać aparat przez klikanie myszką :) (czyli ustwiać przesłonę, czas naświetlania itp a nawet spust naciskać). Dzięki Live View (czyli podglądowi na żywca tego co się ma w kadrze) można widzieć na ekranie komputera (albo wyświetlacza na aparacie) czemu zdjęcie się robi.
Totalną porażką, w moim odczuciu, był portret - najpierw nie zsynchronizowane lampy (jedna się tylko odpalała a nie trzy) a potem nawet jak zadziałczyło efekt był średni. A aparat zacny bo EOS 1 DS MARK III (albo II już nie pamiętam) i do tego 105 mm 2.8 (obiektyw trochę zmyślam bo nie pamiętam). Robił portret popiersiu Marlin Monroe... wyszło jak mówię średnio.. na każdym forum fotograficznym zjechali by go, aż miło ;]

Po prezentacji była kawka/herbatka i ciasteczka no i najważniejsza część całego wydarzenia - testowanie. Można sobie było łapki położyć na korpusikach takich jak EOS1 DS MARK III, EOS 5D, EOS 40D no i EOS 400D ale kto by to chciał jak obok takie cuda leżą. Poza tym było dużo fajnych obiektywów (nawet śiakieś takie z zakrzywieniami perspektywy) przyznam się, że w systemie Canona nie siedzę więc wybierałam te po prostu z dobrym światłem lub ISem.. bo do tego łatwo się samemu nie można dochapać (no chyba, że się z Wojtkiem na plenerek pójdzie i użyczy do potrzymania swoją eLeczkę 100-400 - pozdrawiamy Wojtka a mnie z tą eLką można u Beaty na forum zobaczyć hehe).
O 14 nas wygonili i tyle tej imprezy było... czy się podobało? Prezentacja - średnio, testowanie - też średnio bo warunki były takie - dwa 5D na statywach z szerokimi kątami i wazon z kwiatami do focenia, a reszta była na dwóch stoiskach przyczepiona metalowymi linkami i jedyne co można było zrobić to odwrócić się i focić tłum.. albo Panów ze stoiska. Poza tym beznadziejne oświetlenie było (poza tym wazonem). Było jeszcze stoisko z czymś a la studio ale jakoś nie doszłam o co w tym chodziło :/

Impreza ogólnie udana. Mam jakieś katalogi Canona jakby ktoś chciał pooglądać to niech da znać :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lis 2007, 19:23 
popularna
Awatar użytkownika

To jeszcze ja - zapomniałam jednej rzeczy dopisać - taka ciekawostka:

Wszystko co prezentowali odbywało się na Mac'ach.. z MacBooka albo stacjonarnych... nie wiem dlaczego bo nie miałam się kogo kompetentnego spytać ale ogólnie mnie ten fakt np. zaciekawił... może dlatego, że się sama mocno zastanawiam czy po następnego laptopa to po MacBooka nie sięgnąć. Problem jest jednak nadal jeden - dla fotografów to ekran LCD się laptopowy nie nadaje... a dobry kosztuje koło 8 tys. pewnie...ehh ciężkie życie. Trzeba iść do pracy i zacząć zarabiać.

http://picasaweb.google.com/julia.ejdowska

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lis 2007, 19:36 
duża złota
Awatar użytkownika

Ja mam Maca w pracy... Przedpotopowy co prawda, ale już nie mogę patrzeć na jabłuszko :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lis 2007, 19:42 
popularna
Awatar użytkownika

Hehe nie dziwię się :) Masz trochę skrzywiony pogląd na sprawę. Bardziej ciekawi mnie to - dlaczego większość grafików, fotografów itp. używa właśnie Maców... ostatnio nawet rozmawiałam o tym z jednym gościem na prezentacji nowego systemu operacyjnego Apple (Leopard) i powiedział, że szybsze i stabilniejsze...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 0:23 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Julia pisze:
Bardziej ciekawi mnie to - dlaczego większość grafików, fotografów itp. używa właśnie Maców...
eee to tylko moda taka, ale za to bardzo wciągającą ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 12:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
Bardziej ciekawi mnie to - dlaczego większość grafików, fotografów itp. używa właśnie Maców...

Zadalam to pytanie zaprzyjaznionemu specjaliscie od Macow i oto odpowiedz:

Oj skomplikowane pytanie, poza tym, że są najładniejsze na świecie? :D (o systemie nie wspominam, bo przeciętny zjadacz chleba nie ma o tym pojęcia).

Kiedyś przyczyny były bardzo rzeczowe, pomijając fakt, że na pecety prawie nie było takich programów (historycznie Photoshop i QuarkXPress do składu gazet). Teraz jest lepiej, ale np. na makach ciągle jest tak jak było w przeszłości - (jeżeli masz ichniejszy ekran) 72 punkty (powiedzmy, że 72 piksele) to dalej jest 1 cal. To dość ważne. Na pecetach niet. One robią takie założenie, ale stąd właśnie różnice w tzw. widoku 100% w każdym programie (zastanawiałaś się, dlaczego 100% w wordzie nie wygląda Ci jak pełna karta papieru? :D). No jest jeszcze sprawa, że w każdym ekranie na MacOS możesz skalibrować kolory - narzędzia są i były w systemie od zawsze. Na peceta trza niestety kupić dość drogą paczuszkę z zestawem programów, a efekty nie zawsze są zadowalające (dlatego właśnie firma LaCie robi takie drogie ekrany do pecetów).

Z resztą, teraz grafik chyba mniej sięga po maka, chyba że lubi. Są jeszcze setki innych rzeczy związane z systemem plików (jak na przykład skróty - sprawdź sobie na widows: zrób sobie folder, potem skrót do niego, zmień nazwę folderu oryginalnego i spróbuj otworzyć skrót... hehe, na maku, os/2, linuksie, amidze, beos i wszystkim innym takie zagranie zadziała :D), ale to raczej z samymi grafikami nie ma związu. Raczej zaszłość historyczna.

Aha no i jeszcze inna rzecz, ale raczej do edycji profesjonalnego wideo. Spróbuj na windows (na linuksie się da) zrobić plik większy niż 3GB... a takie właśnie wychodzą z kamer HD. Na maku... dziwne, ale było to możliwe już prawie 10 lat temu. Na Viście i NTFS 3GB ok... ale 6 już nie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 15:18 
popularna
Awatar użytkownika

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!! :) Kilka z argumentów znałam a kilku nie... tym samym mamy pierwszego offtopa :D chociaż trzeba zauważyć, że temat wyboru sprzętu (i oprogramowania) do obróbki zdjęć staje się prawie tak samo ważny jak sam aparat w dzisiejszych czasach. Ja osobiście czekam na jakiegoś laptopa z dobrym ekranem :/ a na razie niestety radzę sobie z użyciem tego co mam.

Z tego powodu może warto pociągnąć to dalej: jeżeli zna ktoś jakiś dobry sposób na kalibrację monitora to niech się podzieli tą wiedzą :] Może być nawet jakieś drogie komercyjne oprogramowanie... jest wtedy punkt wyjścia żeby szukać czegoś opensource'owego...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 18:18 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Julia pisze:
jeżeli zna ktoś jakiś dobry sposób na kalibrację monitora to niech się podzieli tą wiedzą :]
często takie oprogramowanie jest dołączane do monitora (miałem tak w samsungu) - nie jest to oczywiście profesjonalna kalibracja no ale zawsze jakaś - nawiasem mówiąc ten makowy programik do kalibracji jest nie wiele lepszy od tego samsungowego (tylko z tymi dwoma a miałem styczność)

A tak przy okazji to czy na warsztatach była może dostępna L-ka 28-300? Z wyglądu prawie identyczna jak 100-400 Wojtka.

Ostatnio zmieniony 22 lis 2007, 18:28 przez bronek, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 18:27 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Magda pisze:
Oj skomplikowane pytanie, poza tym, że są najładniejsze na świecie? :D (o systemie nie wspominam, bo przeciętny zjadacz chleba nie ma o tym pojęcia).
wydaje mi się, że to chyba są w tej chwili główne argumenty - tzn. design (w końcu "artyści" są wrażliwi na piękno ;) ) no i system operacyjny (czyli poniekąd jakość pracy)

Magda pisze:
Aha no i jeszcze inna rzecz, ale raczej do edycji profesjonalnego wideo. Spróbuj na windows (na linuksie się da) zrobić plik większy niż 3GB... a takie właśnie wychodzą z kamer HD. Na maku... dziwne, ale było to możliwe już prawie 10 lat temu. Na Viście i NTFS 3GB ok... ale 6 już nie :)
tutaj kolega minął się z prawdą (albo przejęzyczył) - bo ograniczenie wielkości pliku do 4 GB to występuje w FAT32 (nawiasem mówiąc jedyny system w pełni kompatybilny z mac i win) a od win nt w górę (czyli 2000, xp, vista) masz standardowo system NTFS gdzie masz ograniczenie do 16TB (czyli jak na razie brak ograniczenia ;) )

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 18:28 
popularna
Awatar użytkownika

Tylko, że niestety do laptopa nic nie dołączają... a chciałabym zrobić chociaż tyle ile można żeby to jakoś wyglądało...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]