Dzisiaj jest 25 lis 2017, 7:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2007, 16:48 
mała brązowa
Awatar użytkownika

BeGod pisze:
No i już po testach. tamron okazał się cichy, aleeee canon 17-40 po prostu jest bezszelestny. USM no i stabilizacja. Jest solidniej wykonany, na dodatek Lka. Jednak zdecyduje się na canona.

17-40 nie ma stabilizacji. według mnie przy takiej ogniskowej stabilizacja jest zupełnie nie potrzebna. za to jeśli będziesz brać 70-200 f4 L to według mnie tu akurat warto wersję z IS (jest o 1 tys droższa, ale ja szczerze mówiąc tak bym zrobił).
ale 17-40 nie sprowadzałbym ze stanów, bo mydło potrafi być okrutne.
(robiłem testy kupują swój i jestem zaskoczony jak różne mogą być egz.)
no i jeśli coś kupować to do końca grudnia jest cashback canona na wybrane modele.
M

PostZamieszczono: 27 gru 2007, 14:29 
mała złota
Awatar użytkownika

edmund pisze:
Niestety, Canon namieszał trochę w ofercie i wybor przestał być oczywisty.

Moim zdaniem nie ma sensu wywalać kasy w body, skoro te 2 body mają podobną funkcjonalność (taka sama wielkość matrycy, w zasadzie te same funkcje, tylko konstrukcja i wymiary troszkę inne). Tym bardziej, że ceny body będą leciały w dół.

Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w obiektyw i to jak najlepszy, żeby nie trzeba było często zmieniać. Np. moje 100-400 mam już 7,5 roku i działa bez pudła. Nawet go do tej pory nie musiałem czyścić. Jakieś 2 lata temu zainwestowałem też w 24-105 i mam nadzieję, że przez kolejne 10 nie będę tu nic zmieniał.

Co do polecenia, to moim zdaniem kupiłbym obiektywy pod kątem pełnej klatki (nie EF-S), bo pewnie niedługo Canon wyda jakiś kolejny model, np. 4D., i wtedy cena 5D pewnie poleci na łeb na szyję. W każdym razie ja rozważyłbym tylko L-ki Canon'owe, tj. 24-105 i w dalszej kolejności jakiś tele. Rozumiem, że przy crop'ie 1.6 ogniskowa 24 daje w realnie 38, ale szczerze powiedziawszy ja rzadko korzystam z szerokiego kąta. Zgadza się, przydaje się on czasem, ale w moim przypadku nie aż tak często. No i moim zdaniem tylko IS, bo bez tego to w trudniejszych warunkach jest ciężko.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sty 2008, 15:53 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Przez d3 i d300 można dostać już d2Xs mało śmigane za 9000 zł!
A i znalazłem Sigmę 70-200, na którą choruję już od roku, za 2100. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 11:54 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Nie chce mi sie nowego watku zakladac... mam prosbe do jakiegos Trampowego posiadacza lustrzanki cyfrowej Canon...

Moja historia jest nastepujaca:

Mam 2 obiektywy:
Canon Zoom Lens EF 75-300mm
Canon (Ultrasonic) 28-80 mm

poniewaz oba, a i aparat (EOS 300) sa m.in. po dwukrotnej kapieli w Rospudzie i zdjecia (klisza) raz wyjda super ekstra a raz jakosc jest do d... (przyklady) wiec w sumie nie wiem czy to wina fotografa, aparatu, wywolania czy tego ze obiektywy sa na maksa w srodku brudne...

Dlatego mialabym prosbe - czy ktos z posiadaczy lustrzanki cyfrowej Canon nie zechcialby sie chwile pobawic moimi obiektywami zeby sprawdzic
a) czy i jak bardzo sa kompatybilne z cyfrowa lustrzanka Canon,
b) czy z tym calym syfem ktory siedzi na soczewkach w srodku da sie cos z tych obiektywow jeszcze wycisnac...

Myslimy z malzonkiem o zakupie cyfrowej lustrzanki... i jesli by wyzej wymienione obiektywy jeszcze sie do czegos nadawaly to zostalibysmy w kregu Canona, a jesli okaze sie ze nie ma sie co tym faktem ograniczac b to syf i szmelc juz jest, to rozszerzymy krag poszukiwan.

Jesli ktos bylby chetny do testow (tak w przeciagu tygodnia) to prosze o info. Przynioslabym obiektywy jutro na klubowe.

Z gory dzieki za pomoc,
Magda

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 14:10 
mała złota
Awatar użytkownika

Magda pisze:

A możesz wkleić kilka dobrych i kilka tych do ...? Byłoby łatwiej sprawdzić, co masz na myśli i z czego to wynika.

Magda pisze:
Jesli ktos bylby chetny do testow (tak w przeciagu tygodnia) to prosze o info. Przynioslabym obiektywy jutro na klubowe.

Przynieś jutro na klubowe, to zobaczymy. Ja będę gdzieś koło 18-tej, może odrobinę później.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 14:36 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

super, to przyniose jutro obiektywy.

A o co np. mi chodzi - zdjecia z tej samej kliszy (fuji superia 200), z tego samego wyjazdu w podobnych warunkach pogodowych:
"dobre" - tzn. wyrazne, dobrze oddane kolory:
Obrazek
a chwile wczesniej:
Obrazek

czy te robione tez niemalze jedno po drugim - tym razem drugim z obiektywow:
"dobre"
Obrazek
i "zle"
Obrazek

ogolnie z tej kliszy nie jestem zbyt zadowolona - i od strony wywolania i od strony autora zdjec, ale nie to mialobyc przedmiotem dyskusji :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 14:51 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Jeśli robisz na negatywie i potem zlecasz wykonanie odbitek, to mogą dziać się cuda. Nie sądzę, aby obiektyw miał aż taki wpływ na odwzorowanie kolorów (co najwyżej ostrość, jeśli szwankuje autofokus). Być może zatem wina leży po stronie labu?

Najlepiej, moim zdaniem, załadować do aparatu slajd i wtedy zobaczyć efekty (ewentualnie, tak jak planujesz, podczepić szkła do cyfry). Odpada wówczas kwestia różnic w jakości odbitek. A żółte zabarwienie zdjęcia zdarza się, gdy chemia w kombajnie jest zużyta.

P.S.
Co jest nie tak w zdjęciu nr 4?

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 15:07 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

zdjecie 4 - podejrzanie duza ziarnistosc, zdecydowanie ciemniej niz bylo w rzeczywistosci.

Lab z pewnoscia tu namieszal ale do obiektywow jak pisalam tez mam podejrzenia - moze nie az tak krytyczne poki co, ale jesli mam wydac ful kasy na cyfre Canona po to by stwierdzic ze i tak musze kupic nowe obiektywy... Jutro przy pomocy Wojtka sie mam nadzieje zobaczy

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 15:30 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Magda pisze:
zdjecie 4 - podejrzanie duza ziarnistosc

Jeśli negatyw miał czułość ISO200, to stawiam na błąd labu
Magda pisze:
zdecydowanie ciemniej niz bylo w rzeczywistosci.

Tu też mógł zawinić lab, bo pracownik obsługujcy maszynę ma dużą swobodę w rozjaśnianiu/przyciemnianiu odbitki według własnego uznania. Właśnie między innymi z tego powodu (tzn ciągłą ingerencję labów w poziom jasności odbitek, zwykle niezgodnie z zamierzeniami autora) przesiadłem się na slajdy (tutaj nic nie da się skorygować).
Z drugiej strony, takie kadry (pod światło) są dość trudne do ustrzelenia i zdanie się na automatykę aparatu często zawodzi.

No ale jutro się okaże :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 16:17 
mała złota
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Edmundem - najprawdopodobniej to w labie powstał ten "efekt". Moim zdaniem zdjęcia 2 i 4 mogły wyjść ciemne (np. aparat przekłamał pomiar i cały kadr wyszedł ciemny), a w labie mogą mieć włączone automatyczne rozjaśnianie/przyciemnianie zdjęcia, by coś było na papierze widać. Takie postępowanie może właśnie skutkować właśnie takimi efektami jak złe kolory i ziarnistość (ja, jak wywoływałem to kazałem robić bez korekcji). W każdym razie tak bym w tej chwili obstawiał, ale zobaczymy jutro.

A pamiętasz może jaki był mniej więcej czas naświetlania dla 1. i 2. zdjęcia? Ewentualnie zajrzyj na kliszę i sprawdź, czy nie było ciemne. Albo przynieś je jutro do klubu, to też sprawdzimy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 16:20 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Też tak miałem na negatywie. Myślę, że nie chodzi tu o "szklarnię". Pewnie w labie automat rozjaśniał a negatyw już nie wyrobił i kontrast siadł.
Ze swojej strony (i nie tylko :) ) to tylko slajd. Już za 9 zł na giełdzie... :rotfl:

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2008, 16:24 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I tylko tak dodam: wyjść z APARATEM, ustawić ostrość, przesłonę, czas, nacisnąć spust, migawka robi cudownie mechaniczne "trzast", przewinąć. Od razu po powrocie z labu nożyczki, ramki i wkładamy. A zaraz rzutnik na ścianę i popatrzmy... To je to! ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2008, 1:20 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I wyszło, że szkła są ok. Magdo podaje również adres www http://www.fototronik.com.pl/ tego seriwsu.

A Nikon... ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2008, 1:34 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Młody pisze:
A Nikon...

Niech się schowa i czeka na swój wątek. O! ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2008, 10:14 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
I wyszło, że szkła są ok.

OK ale brudne. Wyczyszcze i przyniose do testow porownawczych. A na razie dziekuje za pomoc i porady. Wyglada na to ze zostane przy Canonie - niezatapialny, niezniszczalny - to sa argumenty :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]