Dzisiaj jest 21 lis 2017, 8:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 12:00 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

W imieniu wlasnym i moich towarzyszy chcialam podziekowac za warsztaty - pare rzeczy zdecydowanie lepiej mi sie ulozylo w glowie,a Michal juz ustawia parametry i bedzie strzelal rybki :)

Czekamy na ciag dalszy !!!

:offtopic:
Przepis na pitna czekolade:

1 litr mleka (tluste)
3-4 czekolady (jak dla mnie idealna proporcja to 3 deserowe + 1 mleczna, ale w zaleznosci jak kto woli - moga byc np. 2 gorzkie + 1-2 mleczne. Byle nie same czekolady mleczne, bo wyjdzie za slodkie ).
plaska lyzeczka cynamonu
szczypta chilli

Czekolade polamac na drobne kawalki i razem z mlekiem podgrzewac na malym ogniu, mieszajac az czekolada sie rozpusci, dodac cynamon i chilli. Napoj ma byc b. cieply, ale lepiej nie dopuscic zeby mleko sie zagotowalo.
W zadym wypadku nie dodawac cukru (w przypadku braku czekolady mlecznej mozna dodac nutelle ;) )
Dla tych co sie nie martwia o kalorie mozna filizanke takiej czekolady udekorowac porcja bitej smietany np. z orzechami.

:offtopic:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 13:43 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Wielkie dzięki za warsztaty! Nie tylko powtórzyłam i utrwaliłam swoją wiedzę, ale także w końcu dowiedziałam się, czym jest enigmatyczny bilans bieli. Poza tym dzięki Michałowi Marciowi dowiedziałam się, że mam w aparacie funkcję WB, czyli Wojciech Barański, a dzięki przykładowi Michała Kowalczuka z ostrą i łagodną Magdą przyswoiłam pojęcie przesłony (parasolki). Warto było. Wielki PiS dla organizatorów!

A, ważna rzecz - wygrałam w grupowym zakładzie 4 piwa. Małgosia, Domi, Jacek i Robercik twierdzili, że mój forumowy nick to ola_olga. No cóż, wystarczy spojrzeć w lewo i przekonać się, że to ola olga. Chyba już nie potrzeba weryfikacji komisarza gier i zabaw.

Za wszelkie straty materialne, moralne i inne bardzo przepraszam. Wczoraj byłam sentymentalna, ale tak czasami mam (dość regularnie w sumie), że jestem przewrażliwiona.

Buziaczki.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 13:48 
duża brązowa

To co z tym enigmatycznym bilansem bieli chyba dalej cos nie tak, bo to jest raczej balans bieli. Jedna literka, a chyba ciut zmienia znaczenie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 13:54 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Dyluś, literówkę zrobiłam z premedytacją.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 14:00 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

dyluś chyba spać iść miałeś :P

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 14:22 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

a tak w ogóle było bardzo przyjemnie:)
poczułem po raz kolejny dystans jaki jest między kompaktami a lustrzankami...
dowiedziałem się w końcu o co chodzi z tą fotometrią...
spoko
:)

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 15:00 
duża złota
Awatar użytkownika

Wojtku, Młody - wielkie dzięki za kaganek (a może lepiej błysk lampy?) oświecenia :)

Magdo, czekolada była pyszna! Dodam jeszcze, że 2. szczypta chilli też nie wypada źle.

Co do bieli to język angielski rozwiązuje problem - tam jedno i drugie nazywa się tak samo :) O, a "bilans" od razu podpowiada, czego można użyć, aby aparat skalibrować :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 15:17 
duża srebrna
Awatar użytkownika

dzieki za spotkanko, wykladzik i mila imprezke. wojtkowi juz wspominalem ze nie doczekalem jednak sie odpowiedzi na kluczowe pytanie: jak zrobic zaj**** zdjecie?
ciekawym przezyciem podczas mojego szeroko pojetego powrotu na prage, to ze o godzinie 1:40 w bausotece jadlodajnia filozoficzna natknalem sie na... Jaca!

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 15:18 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Warsztaty były po prostu zacne :) SiP dla Wojtka i Młodego. Szkoda, że nie wszystkie aparaty mają funkcję AWB - Automatyczny Wojtek Barański - robienie zdjęć stałoby się o wiele prostsze :)

Cytuj:
A, ważna rzecz - wygrałam w grupowym zakładzie 4 piwa. Małgosia, Domi, Jacek i Robercik twierdzili, że mój forumowy nick to ola_olga. No cóż, wystarczy spojrzeć w lewo i przekonać się, że to ola olga.

A co z chaberkiem? ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 16:31 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Zostanę chyba przy oli oldze, bo chaberek jest podobno pedalski. Choć nie powiem - podoba mi się szalenie. Kojarzy mi się z łąką i wakacjami. Jak byłam mała to lubiłam robić sobie z chabrów wianki. Ech...

Właśnie przyszedł mi do głowy pewien pomysł - może byśmy w ramach kontynuacji szkolenia wybrali się na plener i porobili razem zdjęcia? Np. w jakieś lutowe, słoneczne popołudnie...

P.S. Uwielbiam Jadło! Jaco wie co dobre.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 18:08 
duża brązowa
Awatar użytkownika

ola olga pisze:
Właśnie przyszedł mi do głowy pewien pomysł - może byśmy w ramach kontynuacji szkolenia wybrali się na plener i porobili razem zdjęcia? Np. w jakieś lutowe, słoneczne popołudnie...

Pomysł brzmi zacnie, ale sugeruje w południe albo i wcześniej, bo lutowe popołudnia dość krótko są słoneczne ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 19:35 
duża srebrna
Awatar użytkownika

ola olga pisze:
A, ważna rzecz - wygrałam w grupowym zakładzie 4 piwa. Małgosia, Domi, Jacek i Robercik twierdzili, że mój forumowy nick to ola_olga. No cóż, wystarczy spojrzeć w lewo i przekonać się, że to ola olga. Chyba już nie potrzeba weryfikacji komisarza gier i zabaw.

To już formalność, ale Komisja Kontroli Gier i Zakładów (tutaj ukłon) w moim składzie stwierdza, iż w forumowym nicku Olgi nie znajduje się znak "_", a jedynie spacja. W związku z powyższym ogłaszam oficjalnie zwycięstwo Olgi w zakładzie, nad poprawnością przebiegu którego miałem zaszczyt czuwać. (ukłon).

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 19:45 
za wytrwałość

Powiedziałeś więcej, niż Komisja Kontroli Gier i Zakładów przez 30 lat! :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 23:18 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dzięki wielkie wszystkim za przemiły wieczór. Frekwencja przeszła najśmielsze nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że coś udało nam się przekazać. Po dwóch edycjach chyba wszyscy już przeszli przez podstawy, tak więc myślę, że przyjdzie czas na eksplorację kolejnych stopni wtajemniczenia.

Olgo: pomysł z plenerem zacnym jest, trzeba pomyśleć o II Plenerze (gdyż jeden już miał miejsce).
Wojtku: na Twoje pytanie nie znam odpowiedzi. Też mam nadzieję, że ją kiedyś poznam :)

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2009, 23:22 
duża brązowa

Mysle, ze najpierw trzeba by odpowiedziec na pytanie jak zdefiniowac owo za*** zdjecie :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]