Dzisiaj jest 21 lis 2017, 16:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 lis 2006, 23:02 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

/information in English at the end of this post/

Zima nieco się w tym roku ociąga z nadejściem, zmobilizujmy więc ją ogłaszając I KANCIAPOWY RAJD BIEGÓWKOWY. Wyjazd (bez względu na warunki śniegowe) odbędzie się w dn. 8-10 grudnia, a jego punktem docelowym jest mekka narciarzy biegowych - JAKUSZYCE - oraz położone nieopodal schronisko ORLE.

W rejonie znajdują się najlepiej przygotowane trasy narciarskie w Polsce, a w sezonie funkcjonują aż 3 wypożyczalnie nart biegowych, tak więc jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, a chciał(a)byś spróbować tego rekreacyjnego i jakże przyjemnego sportu - to jest wyjazd dla Ciebie! Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy z TRAMPA ;) zapewnią krótkie szkolenie w zakresie poruszania się na nartach biegowych (będącego nawet protszym niż jazda na łyżwach). Satysfakcja gwarantowana!

Do wyboru będą liczne trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Istnieje też możliwość wypadu na drugą stronę granicznej rzeki Izery przez niedawno otwarte przejście graniczne celem spenetrowania czeskiej strony Gór Izerskich oraz skosztowania tamtejszego piwa :). A po polskiej stronie - urzekająca cisza tego niezwykłego miejsca oraz... ostatnie ślady po katastrofie ekologicznej w latach 80.

Zbieramy się w piątek 8 grudnia o godzinie 21:30 przy informacji na dworcu Warszawa Wschodnia, natomiast powracamy do Warszawy w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 6 rano.

Wpisowe - 80 złotych - obejmuje koszty przejazdu i noclegu. Wyżywienie jak zwykle we własnym zakresie, a zapisy (do wtorku 5.12) jak zwykle w siedzibie klubu najlepiej podczas przerw międzyzajęciowych w pokoju 66.

Do zobaczenia na wyjeździe!

-------------------------------------

Cross-country skiing in the very heart of Izerskie Mountains

On Friday, 8 December at 21:30 we meet at Warsaw East Railway Station in order to get the first snow experience this year in Poland's best cross-country skiing region in Jakuszyce. After an all-night long journey by train we will have two days of fun penetrating on ski Izerskie Mountains with an overnight stay in the isolated Orle tourist hostel. On Sunday evening we depart to Warsaw and on Monday morning around 6 AM we are back home, so we don't loose the lectures :hyhy:

Cost: 80 złotys covering transport and overnight stay to be paid until Tuesday evening, 5 Dec in TRAMP's room no. 66 just above the main entrance to the main building.

Additional cost on place: some 25 złotys per day for a ski rental

At the moment there's still hardly any snow in mountains, although the forecasts predict a decrease in temperature and snow or rainfalls from Monday/Tuesday on. In the case of lack of snow we will move in terrain by foot and focus on other aspects of the region: Czech beer and remains of ecological catastrophe of the 80's.

Take your sleeping-bags, national identity card, some warm clothes and food supplies.

See you in TRAMP's HQ and than on a rally!

---------------------------------

Jacek Staroszczyk, jaceks[at]gsi.pl, 691-652-334[/b]

Ostatnio zmieniony 30 lis 2006, 22:10 przez Jaco, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 lis 2006, 22:29 
Gomar
Awatar użytkownika

Dodam tylko, że rajd nazywa się Kanciapowym, bo jadą także Oeconomicusy ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 lis 2006, 23:30 
za wytrwałość

Myślę, ze komu jak komu ale Trampom zalet Jakuszyc nie trzeba specjalnie przedstawiać... ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2006, 1:53 
duża brązowa

Jacku, "nowe" idzie, wiec moze nie wszyscy tam jeszcze byli... Choc tez trudno mi w to uwierzyc ;). W sumie to chyba najczesciej odwiedzane przeze mnie miejsce w gorach...

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2006, 11:37 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Powrót 11 w poniedziałek, co nie? ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2006, 14:28 
za wytrwałość

E tam, zeszloroczny wojtkowy wyjazd "biegowkowy", ten co to byla afera plakatowa, przeczy temu ze z "nowych" nikt nic nie wie o Jakuszycach.

A naprawde nowych nowych to w klubie nieomal nie ma.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 lis 2006, 18:02 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

tomek pisze:
Powrót 11 w poniedziałek, co nie? ;)

Oczywiście, błąd już poprawiony. Dzięki za uwagę.

Co do reklamowania Jakuszyc zdziwisz się, ale pytano już mnie, gdzie to jest, i nie były to bynajmniej jedynie głosy spoza klubu. Plakaty zawisną jeszcze w tym tygodniu i być może "nowi nowi" pojawią się w klubie, jeśli się dowiedzą, że TRAMP to nie tylko chodzenie po górach i manewry ale także biegówki, idiotyki, martony, ASPN, itd. Nie zagłębiam się jednak w ten wałkowany już jakiś czas temu wątek.

Zeszłorocznej "afery plakatowej" nie będzie, mam jednak cień obaw co do obecności śniegu za 3 tygodnie :kwasny:

Tytuł: bez sniegu
PostZamieszczono: 23 lis 2006, 11:05 
mała srebrna
Awatar użytkownika

A jaki program jest przewidziany na wyjazd, jesli nie bedzie sniegu?

Czy Jaco jest aby gotowy do roli Kaowca?

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2006, 17:09 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Czyżbyś po wspólnym przejściu z Barda do Zygmuntówki jeszcze się nie poznała na moich talentach przywódczych? ;) Jak trzeba, to potrafię czas wypełnić zarówno za dnia jak i w nocy... O ile więc drugie pytanie jest czysto retoryczne, o tyle drugie niestety całkiem realne. W wypadku braku po terenie będziemy poruszać się w sposób tradycyjny, tj. chodząc.

Tytuł: bez sniegu
PostZamieszczono: 23 lis 2006, 22:52 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Aha, czyli masz pod reka nocne manewry bez kompasu i z ograniczona iloscia czolowek po wiatrolomie!
Wrecz zaczynam chciec, zeby nie bylo sniegu ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 lis 2006, 21:54 
Hello :) once again request from litwin's - Jacek, could you please prepare short info on this wyjazd in english? We will try to spread info amoung exchange students, if you don't mind. Thanks!

Justinas aka ripas

Ostatnio zmieniony 30 lis 2006, 0:54 przez ripas, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 lis 2006, 23:33 
popularna

to ja mam pytanie: ile może wynieść koszt wypożyczenia tych nart żebym potem się nie zaskoczył ewentualnie :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2006, 15:36 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Słuchajcie, przed chwilą dzwonił pan z Orlego, któremu potwierdziłem, że stawimy się ekipą w sobotę w schronisku! Mój rozmówca (góral?) również oczekuje opadów od poniedziałku lub wtorku, ale chyba najbardziej spragnieni śniegu wg. pani w biurze Biegu Piastów są właściciele wypożyczalni nart... I trudno się dziwić :)

Dowiedziałem się też u źdódła, że wypożyczalnie ruszają - nie, jak się obawiałem, w ciągu kilku dni od opadu wystarczającej ilości śniegu - ale już po 2 godzinach. Odpowiadając na pytanie odnośnie cen - w zeszłym roku było to 25 zł/dobę, a na to dotyczące butów w rozmiarze 48 - mają nawet na stanie do 50 :D

Justinas, I'll provide the information in English tomorrow (Friday) on the Erasmus board and pass you the electronic version so that you may distribute it by email.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2006, 16:12 
za wytrwałość

Naprawde nie chce byc czepliwy i mam nadzieje, ze to o tym goralu z Orlego to zart.

Ostatni sudeccy gorale to pewnie wyjechali w bydlecych gdzies w okolicach 1946 ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2006, 16:30 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Naprawde nie chce byc czepliwy i mam nadzieje, ze to o tym goralu z Orlego to zart.

Ostatni sudeccy gorale to pewnie wyjechali w bydlecych gdzies w okolicach 1946 ;)

Jak to?? Ale przecie oscypki podhalanskie można w Szklarskiej bez problemu na ulicy kupić! Ciupagę podobnie! No to górale też tam musieli się gdzieś uhować :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]