Dzisiaj jest 21 lis 2017, 1:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 sty 2007, 13:26 
duża srebrna

W zbliżające się ferie zimowe proponuję wyjazd krajoznawczy Białoruś i Wołyń. Nie będzie to jednak totalna kalka zeszłorocznych stolic zimowych a raczej spora dawka przeżyć intelektualno kulturalnych.

Termin wyjazdu planuję na 10.-18.02. z zastrzeżeniem jednak, iż przedłużenie wyjazdu o dwa dni lub chociaż o jeden dałoby dużą dawkę komfortu. Dokładny termin zostanie uzgodniony z uczestnikami.

Z powyższej przyczyny oraz z powodu obowiązku wizowego, chętnych proszę o zgłaszanie sie do mnie możliwie szybko, chociaż proszę o w miarę poważne traktowanie zgłoszeń, tzn. dajecie znać jak jesteście w dużej mierze pewni, że pojedziecie. Wiem, że przy zaistniałym układzie sesyjnym to niełatwe, ale w końcu nie tak często oblewa się egzamin n a tej uczelni ;)

Wstępny plan wyjazdu obejmuje obejrzenie następujących miejsc:

________BIAŁORUŚ______________
- Mińsk
- mniej lub bardziej szeroko pojęte okolice Mińska*
- Krewo**
- Witebsk
- Połock
- Nieśwież
- Mir
- Nowogródek
- Lida**
- najwyższy szczyt Białorusi**
- Grodno
- Rużany
- Prużany
- Brześć
________UKRAINA_____
- Łuck
- Ołyka
- Równe
- Dubno
- Ostróg
- Międzyrzec Ostrogski
- Włodzimierz Wołyński

* - o ile uda się wziąć udział w wycieczce organizowanej przez kolesia z Mińska, wyjaśni się niebawem

** - o ile starczy czasu

ZAPRASZAM!!!

Kontakt na priva lub 0604 122 165.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2007, 11:25 
popularna

jaki szacujesz mniej więcej koszt tego wyjazdu?? i jak wcześnie trzeba sie starać o wizę i gdzie? Jak uda mi sie zaliczyc w pierwszym wszystko to na 80% uwazam ze pojade.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2007, 16:01 
duża srebrna

Koszt wyjazdu to około 500 ze wszystkim, tak na oko. Wizy to bodaj tydzień roboty, ale jeszcze sprawdzę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2007, 16:17 
za wytrwałość

Kiedys (w zeszlym roku) wyrabianie trwalo 3 dni robocze. Poszedlem we wtorek i mialem wize w czwartek.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2007, 17:37 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

W konsulacie w gdansku trwa to krocej, ok 2dni,czasami tego samego dnia daja

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2007, 14:31 
popularna

jak się ten szacowany koszt (500) mniej więcej rozkłada czyli ile spodziewasz sie puscic na transport, noclegi i inne atrakcje. bo nie ukrywam że się spodziewałem mniejszego kosztu. aha i jeszcze pytanie gdzie planujesz spać? pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2007, 16:17 
Gomar
Awatar użytkownika

skimen pisze:
jak się ten szacowany koszt (500) mniej więcej rozkłada czyli ile spodziewasz sie puscic na transport, noclegi i inne atrakcje. bo nie ukrywam że się spodziewałem mniejszego kosztu. aha i jeszcze pytanie gdzie planujesz spać? pozdrawiam

No, no... :) Tylko nie próbuj uczyć ojca jak dzieci robić ;)

PS. Poczytaj sobie o ZSE 2005. Z Jaśkiem naprawdę warto jechać. A 500 zł za 8 dni tak intensywnej jazdy to jest mało.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2007, 19:31 
duża srebrna

Koszty rozkładają się mniej więcej w ten sposób:

1. Przejazdy. Będzie ich dużo (pociągi, marszrutki) i całkowity koszt z Warszawy do Warszawy powinien wynieść 200-250 zł. dobra wiadomość jest taka, że dzięki nim zaoszczędzimy na minimum 2 noclegach.

2. Noclegi. Po kolei (w opcji 9-dniowej): Mińsk (jak się da, to u kolegi Aloszy - znajomego Białorusina), 2 noclegi w pociągach, więc tutaj nie liczę, 2 noclegi w Grodnie u Polaków(również dlatego mi zależy na wczesniejszym poznaniu liczby uczestników), Brześć (lub nocny transport na Ukrainę, ale może nie być możliwości), 2 razy Łuck. Koszty: u kolegi Aloszy pewnie kilka USD za "osobonocleg", podobnie choć może trochę więcej u Polaków w Grodnie; poza tym może wynieść około 10 USD za każdy nocleg w Łucku i ewentualny w Brześciu a także w Mińsku, jak z kolegą Aloszy nie wypali. Powód: brak taniej bazy noclegowej na Białorusi i Ukrainie. W sumie w wariancie realnym koło 130-150zł, z zastrzeżeniem że przedłużenie wyjazdu oznacza kolejne noclegi, co najmniej jeden w Mińsku, czyli raczej tani.

3. Konsumpcja i zwiedzanie. Jak wiadomo, jest tam tanio, ale jeść coś trzeba. Bez wstępów zamykasz się spokojnie w 10 zł dziennie będąc najedzonym i napitym ;) . Jednak na pewno zobaczymy parę zamków, pewnie z płatnymi wstępami a i o muzeum jakieś warto zahaczyć (w wariancie 9-dniowym może być na to jednak zbyt mało czasu). W takim układzie, w zależności od planu na dany dzień koszty mogą wzrosnąć dwukrotnie. Koszt całkowity około 120 zł, licząc z zapasem na nieprzewidziane wydatki lub ewentualny suwenir.

4. Inne. Wiza + kanapki na pociąg do Terespola + ... to następne kilkadziesiąt złotych.

Podsumowując: 500-550zł realnego wydatku przy ww założeniach. Oczywiście zawsze da się gdzieś zaoszczędzić, np. na noclegu w Łucku czy Brześciu. Konsumpcja w dużej mierze zależy od preferencji osobistych.

PS. Nie zbieram pieniędzy od uczestników, poza kilkoma sytuacjami jak np. nocleg u kolesia z Mińska. We wszystkich wypadkach ogólnie będzie wiadomo za co, dlaczego tyle i że nie biorę tego do kieszeni. Nie jest pewne, czy w ogóle dojdzie do jakiejkolwiek takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2007, 19:31 
duża srebrna

Oczywiście, jest szansa, że zamkniemy się w 450zł za osobę, ale nie jest ona wielka. ;) Dobrze mieć zapas na wypadek, gdyby "nieprzewidziane wydatki" miały mundur i czapke z dużym otokiem. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2007, 17:39 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

U Polakow nocowalismy za darmo,z tego co wiem to tak to wyglada. Z kolei chyba w Minsku nie da sie przencowac za 10 USD:/ Bo np meldunek sam kosztuje 12000 rubli. Tyle tylko, ze ZPB mial kogos w Minsku na nocleg, za fri oczywiscie

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2007, 18:17 
duża srebrna

Się zobaczy, ogólna suma powinna się zgadzać. :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2007, 19:38 
duża srebrna

Z powodu giganiskiego zainteresowania wyjazd odwołany :zalamany:.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2007, 21:40 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

:( szkoda, myslalam ze przez Was uda nam sie w koncu dostac prezent slubny od naszej bialoruskiej padrugi... Nic to, przyjdzie jeszcze poczekac... :zalamany:

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2007, 12:24 
popularna

co to znaczy giganiskiego zainteresowania?? Może ja mało kumaty ale czy to znaczy że zainteresowanie jest zbyt małe?? A ile osób jest potrzebnych do tego wyjazdu. Bo ja mam 2 osoby. Kurde już się nawet bardzo na to napaliłem. Może da się jeszcze coś zrobić Panie organizatorze. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2007, 13:05 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

skimen pisze:
co to znaczy giganiskiego zainteresowania??

giganiskie -> giga-niskie -> bardzo niskie :hyhy:
Innymi słowy: brak zadeklarowanych chętnych (najprawdopodobniej - interpretacja nieautoryzowana)

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]