Dzisiaj jest 22 lis 2017, 7:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 19:29 
Gomar
Awatar użytkownika

W niedziele na rowerkach w Kampinosie wrocilismy do pomyslu z II Hiperidiotyka, tj. zorganizowania objazdowki autobusowo-tramwajowej po Warszawie.

Termin najlepiej wiosenny, kiedy jest cieplej, dzien dluzszy i bedzie przyjemniej.

Rdzen wycieczki: objechanie przy pomocy ZTM jak najwiekszej ilosci fajnych miejsc w obrebie miasta.

Jednym z urozmaicen w ciagu dnia moglby byc np wyscig po miescie: zaczynamy z tego samego miejsca i trzeba dojechac np z Ursusa na Kabaty.

Byliby chetni?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 19:39 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Objazdówka ZTM to fajny pomysł, ja czasem praktykuję odwiedzenia fajnych miejsc, ale tylko pojedynczo (n.p. pętla Boernerowo, najfajniejsze miejsce tramwajowe w Wawie ;) ) a wyścig to jeszcze lepiej ;) ale chyba jakieś bardziej urojone miejsca trzeba wymyśleć, niż Ursus-Kabaty :)

Aha, kiedyś mi się marzyło wynajęcie tramwaju i jeżdżenie sobie na skrętach, gdzie się normalnie nie jedzie, ale to droga zabawa. Ale może jak kilka Trampów by się zrzuciło? ;) i z piciem piwa też by problemów nie było ;) (żeby nie było, że kradnę pomysły: ESN robi to od lat, tylko w nocy, i ich wali KM, chcą się tylko nap...dolić w tramwaju ;) no i oni wynajmują mega drogi niskopodłogowiec, a nam by przecież najprostsza 13N solo w zupełności by starczyło :D )

Słowem, ja się pisze, a wynajęcie tramwaju do dyskusji: 150 zeta za godzinę plus VAT.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 19:53 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No, objazdówka ZTMowska to naprawdę git pomysł. Tylko trzeba by się zastanowić nad formułą. Bo standardowa formuła idiotyczna jest równie zajebistym pomysłem co wyścig.
Wyścig mozna by zrobić np przed jakąś imprezą tak jak planowany Rajd Kebabowy. I trasa najlepiej żeby zaczynała się w miejscu gdzie jest mały wybór linni i przejechać przez śródmieście gdzie można kombinować i dojechać albo na jakieś zadupie gdzie bedzie czekała ława sędziowska albo na impreze.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 22:00 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

albo na zasadzie objechania kilku punktow kontrolnych w roznych czesciach Wawy?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 22:50 
mała złota
Awatar użytkownika

Na jakiejkowiek zasadzie nie będzie ja się piszę:)

A co do Twojego pomysłu Tomku to miałam okazję w ostatni piątek z któryms kołem się przejechać takim wynajętym tramwajem. I było super!!!

Mankamentem jest brak łazienki, ale dla chcącego nic trudnego :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 23:34 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Gwiazdeczka pisze:
Mankamentem jest brak łazienki, ale dla chcącego nic trudnego :hyhy:

swego czasu gdy jechale raz z kumplami w bieszczady dosiadly sie do nas jakies dziewczyny z warmii i rozmowa tak sie potoczyla ze dowiedzilismy sie ze one w pociagu relacji olsztyn - warszawa (czyli jakies kilka godzin temu) zalatwialy swoje potrzeby przez okno...i bynajmniej bez uzycia dodatkowych sprzetow...
wiec zgodze sie ze jak ktos chce to.... :]

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2006, 23:36 
mała złota
Awatar użytkownika

Zeby było jasne...
Na Tramwajadzie tak ekstremalnie nie było.

Apeluję o zostawienie tego tematu w spokoju.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 0:55 
duża srebrna
Awatar użytkownika

A co Młody rozumiesz pod "standardową formułą hiperidiotyczną"? Przejechanie np. w sumie 200 przystanków czy coś takiego?? Byłoby to możliwe,ja jakiś miesiąc temu miałem dzień w rozjazdach i jak sam policzyłem zrobiłem 48 przystanków tramwajami i 28 stacji metra :P :P :P

Ja osobiście opowiadam się za wyścigiem polegającym na tym,by jak najszybciej zaliczyć kilka rozrzuconaych punktów w mieście (Magda ma dobry pomysł!!) Można chyba też dorzucić jakąś minimalną ilość przystanków do przejechania, od której przyznawałoby się specjalne dodatkowe punkty. Wtedy drużyny by musiały optymalizować stusunek szybkość (czas) i ilość (przystanki) ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 10:25 
duża złota
Awatar użytkownika

Widzę Radi, że pomysł chwycił i trzeba będzię jakoś to dopracować marketingowo. Im więcej pomysłów, tym ciekawiej będzie. Może trzeba będzie zrobić dwie edycje:) jak najbardziej jestem za.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 10:29 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Można zrobić scorelauf jak na zawodach na orientację - za punkty kontorlne na zadupiu zdobywa się więcej punktów niż za te w łatwiej dostępnym miejscu. Kolejność zaliczania punktów dowolna. Żeby się nie nudziło proponuję startować parami :)

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 14:11 
za wytrwałość

Tak, tak, tak!

Pisze sie!

Proponuje jakis lutowy dzien na poczatku semestru, tak po 20., zeby koncowka byla po ciemku, bo trudniej, czas np. od 13-14 z jakims limitem konca jak na Manewrach, i np. formula polegajaca na przejechaniu dajmy na to z petli na Zeraniu do Regulskiej w Ursusie z tym ze czesc punktow bylaby obowiazkowa (np. dla tej trasy zeby bylo trudniej Rembertow AON, X Poprzeczna w Aninie, Siekierki-Sanktuarium, metro Imielin i Cieplownia Wola, a czesc tylko opcjonalna, ale te za wiecej punktow, jak pisal Bronek i wymierzyc tak, zeby oplacalo sie zarowno szybko jak i przy zahaczeniu o jak najwieksza ilosc tych punktow opcjonalnych. Albo bonus za przesiadki dokonywane w czasie regulaminowym, bo przeciez to spowalnia - tak zeby miec bonus za wieksza liczbe zaliczonych linii autobusowych/tramwajowych/metra. Druzyny startowalyby kolejnymi tramwajami/autobusami z Zerania, zeby uniemozliwic wspolprace.

Sprawdzanie - kazda druzyna powinna posiadac cyfrowke i robic SOBIE zdjecia na tych przystankach, z datownikiem. Starczy :)

Moze byc koncepcja jako wstepna?

Oczywiscie na mecie czekalyby jakies osoby co sa mniejszymi idiotami i raczyly spragnionych piwem :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 14:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

tez sie pisze :)
zastanawia mnie to czy wprowadzic jakies ograniczenie w postaci takiej ze np dwie osoby z wawy nie moga byc w jednej grupie...

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 14:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Jackiem - początek semestru, pizgawica na końcu lutego ew. początku marca to dobry termin. Wtedy nawet ja będę, a w takim konkursie start to punkt honoru :)

Ale oczywiście punkty bylyby tajne, wymyślone przez jury, podane na starcie, żeby sprawdzać umiejętności praktyczne, a nie posługiwania się ztm.waw.pl? Tak jak się robi na scorelaufach, co Bronek proponował - też nikt nie zna punktów wcześniej.

Ale będzie jazda :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 14:39 
duża złota
Awatar użytkownika

Z Radim się naradzimy co i jak. A poza tym, można się zastanowić nad odcinkiem nocnym, choć to trochę nie jest bezpieczne - może Wojciechowskiego byśmy wystawili na trasy nocne? On wie jak to się robi:). Poza tym jest jeszcze kwestia rzetelności i udokumentowania miejsc, w którychy się było. Ale myślę, że przyjmiemy zasadę wzajemnego zaufania. A potem oczywiście koniecznie relacja ze zdjęciami. Myślę, że linie podmiejskie jak najbardziej należy wliczyć do puli.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2006, 14:41 
za wytrwałość

Oczywiscie ze tajne. Kilka wariantow tras mogloby byc, tzn kolejnosc "duzych" punktow obowiazkowa ale rozna dla kazdej z grup (do sprawdzenia zegarem w cyfrowce). Tzn. wiadomo ze nikt po Zeraniu nie dostanie od razu Szczesliwic, ale np. jakis punkt na Targowku, jakis na Goclawiu, jakis w Aninie czy Rembertowie czy na lewym brzegu - to mozna zmieniac :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]