Dzisiaj jest 20 lis 2017, 15:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 lut 2007, 13:43 
Gomar
Awatar użytkownika

[propozycja wyjazdu dotyczy wyłącznie Trampów. Nie zabierzemy na ten wyjazd ludzi, których nie znamy i po których nie wiemy czego się spodziewać]

W lipcu organizujemy z Marcinem wyjazd do Azerbejdżanu, Gruzji, Armenii. O wyjeździe rozmawialiśmy przez jakiś czas w Klubie, więc praktycznie od razu uzbierała się grupka dziesięciu osób chętnych do jazdy, ale kilka zrezygnowało. Chcemy zabrać w sumie 8 osób, czyli na dziś dzień dwa miejsca są "do wzięcia".

Plan zakłada wylot z Rygi do Baku 1ego lipca (niedziela) wieczorem liniami AirBaltic. Następne dni spędzimy oglądając Baku, metro w mieście i szyby wiertnicze na wybrzeżu Morza Kaspijskiego, wulkany błotne i stare jak świat petroglify koło Qubustanu. Potem przejedziemy do Lahic, klimatycznego górskiego miasteczka słynącego z wyrobu miedzi.

Po kilku dniach spędzonych w Azerbejdżanie przejedziemy do Gruzji, gdzie planujemy zrobić około tygodniowy trekking we Wschodnim Kaukazie (był artykuł w N.P.M. ostatnio o tym rejonie).

Następne 10 dni spędzimy w Armenii, oglądając Erewań, jeżdżąc w nim metrem i wchodząc na najwyższy szczyt kraju górujący nad miastem (wbrew powszechnej opinii to nie jest Ararat - święta góra Ormian). Około tygodnia spędzimy na trekkingu w górach trzyipółtysięcznych w okolicach jeziora Sevan - będziemy tam oglądać przepiękne klasztory w górach.

Wrócimy do Gruzji (około trzeci tydzień wyjazdu), gdzie dokładniej obejrzymy Tbilisi, a potem pojedziemy na południowy zachód, gdzie w dość rzadko odwiedzanym rejonie górskim obejrzymy jeszcze trochę klasztorów i pochodzimy po górach.

Wracać będziemy przez Turcję (autobusem do Trabzonu, skąd latają już tanie linie - stąd wracają 1 sierpnia 2 osoby za około 500 zł). Do około 10 sierpnia będziemy szlajać się po mniej znanej wschodniej części kraju, a potem dojedziemy pociągiem za 100 zł do Stambułu.

Część z nas będzie wracać lądem przez Belgrad, a część planuje upolować jakiś tani lot do Polski z ogólnie pojętych okolic.

Czyli są cztery opcje powrotu:
- samolot z Tbilisi, 20 lipca, piątek, Tbilisi (4:15) - Ryga (6:45), 107 USD = 321 zł. albo 23 lipca, poniedziałek, Tbilisi (4:15) - Ryga (6:45), 145 USD = 435 zł.
- samolot z Trabzonu 1 sierpnia Trabzon - Stambuł - Londyn - Warszawa, około 500 zł całość.
- powrót lądem z Marcinem około 10-15 sierpnia przez Belgrad.
- czyhanie na promocję/tani lot z Turcji albo Grecji i bycie w Polsce około 10 sierpnia. W przypadku braku tanich lotów powrót lądem.

---

Zdecydowaliśmy się na wariant lotniczy po dokładnym przestudiowaniu opcji morskiej i morsko-lądowej. Przelot jest tak tani teraz i dlatego chcemy kupić bilety zaraz po powrocie z Irlandii (około 15-16 lutego). Do tej pory trzeba się też zdecydować.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - nie będziemy odwiedzać regionów 'niepewnych': Swanetii, Południowej Osetii, itp.

> Dojazd do Rygi (autobus bezpośredni Eurolines z Warszawy 160 zł, wyjazdy w poniedziałki, czwartki, soboty o 19:00, przyjazd następnego dnia o 8:30). 1ego lipca (niedziela) o 22:15 lot do Baku Airbaltic (83,6 LTV ~ 460 zł). Gwarancja, że wszyscy lecą w tej samej cenie (można kupić maksymalnie aż 9 biletów). 2ego przylot do Baku o 3:50.

Mapa regionu: http://tramp.waw.pl/wycieczki/2007/kaukaz_mapa.jpg

---

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do mnie (607-677-268), namche@WYWAL2TO_tlen.pl albo do Marcina (661-373-431) irracjonalny@WYWAL2TO_tlen.pl. W dniach 8-14 lutego wyłącznie SMS albo e-mail, gdyż będziemy w Irlandii i nie będziemy odbierać telefonów.

Podjęcie decyzji o jeździe oznacza wyłożenie w krótkim czasie 460 zł na bilety lotnicze do Baku.

Jeśli będą więcej niż 2 osoby chętne, decyduje 'kolejność zgłoszeń'.

ZAPRASZAMY!

Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 21:01 przez namche, łącznie zmieniany 2 razy

PostZamieszczono: 05 lut 2007, 17:41 
mała brązowa

namche pisze:
[b]
Czyli są cztery opcje powrotu:
- samolot z Tbilisi, 20 lipca, piątek, Tbilisi (4:15) - Ryga (6:45), 107 USD = 321 zł. albo 23 lipca, poniedziałek, Tbilisi (4:15) - Ryga (6:45), 145 USD = 435 zł.
- samolot z Trabzonu 1 sierpnia Trabzon - Stambuł - Londyn - Warszawa, około 500 zł całość.
- powrót lądem z Marcinem około 10-15 sierpnia przez Belgrad.
- czyhanie na promocję/tani lot z Turcji albo Grecji i bycie w Polsce około 10 sierpnia. W przypadku braku tanich lotów powrót lądem.

WItam,

Fajna opcja powrotu moze byc takze

1.(Stambul->Ryga)
Economy Class Ticket (60+12)EU=~270pln
(https://tickets.airbaltic.com/app/fb.fly)

2.Prom do Odessy(ok. 40$ bez wlasnej kabiny :-)),
Odessa-Lwow pociag itd. Ten najtanszy bilet na prom
trzeba rzeczywiscie znacznie wczesniej kupic.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 lut 2007, 18:36 
mała złota

Sporo informacji dotyczących Gruzji ma Gosia Hoch z SKG (była tam 2 lata temu). Relacja: http://www.skg.uw.edu.pl/skg/wyprawy/gr ... ruzja.html (tamże namiary na autorkę).

PostZamieszczono: 05 lut 2007, 21:35 
Gomar
Awatar użytkownika

PiotrR pisze:

Mimo wszystko wydaje mi się, że ta cena to fikcja - w zeszłym roku dość dokładnie przerabiałem promy czarnomorskie i ten prom był sporo droższy, goście obok nas kupowali za jakieś 90 dolców (?).

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 lut 2007, 22:14 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Do rygi mozna dojechac taniej - jezdzi tam tez jakas inna linia ktorej nazwy nie pamietam, problem w tym ze jezdzi jedynie w piatki, soboty i niedziele, a kosztuje kolo 90-100zl (dane z maja 2005)

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 lut 2007, 23:07 
za wytrwałość

Wojtek ma rację. Linia nazywa się Star-turist z Olsztyna, jeździ z Warszawy w piątki, jest się w Rydze 2h wcześniej niż Eurolinesem, można zamówić sobie bilet powrotny jeśli powrót jest w granicach bodaj 60 dni, dostaje się wtedy jakąś zniżkę, zresztą jest zniżka też dla osób <26 lat.

Korzystałem, źle nie jest.

PostZamieszczono: 06 lut 2007, 15:29 
mała brązowa

namche pisze:
PiotrR pisze:

Mimo wszystko wydaje mi się, że ta cena to fikcja - w zeszłym roku dość dokładnie przerabiałem promy czarnomorskie i ten prom był sporo droższy, goście obok nas kupowali za jakieś 90 dolców (?).

W ceniku taka pozcja we wrzesniu sie znajdowala,
natomiast tym promem podobno jezdzi duzo mlodch kobiet
z Ukrainy do pracy w Stambule i wykupuja interesujace oferty wczesniej,
dlatego praktycznie nie ma szans na tani bilet dzien przed wyjazdem.

Ps. Ale polecam podroz promem, mi sie podobalo
(tym bardziej, ze i tak w jedna strone lecicie samolotem)
i Odessa jest bardzo interesujaca.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 16:44 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Wojtek pisze:
Do rygi mozna dojechac taniej

Ja polecam przewoźnika Ecolines. Obowiązuje tu 10% zniżka dla studentów i jeśli zamówi się bilet min. miesiąc przed wyjazdem dostaje się 15% upustu. Tym sposobem ja za przejażdżkę płaciłam 106 złotych. I o ile pamiętam autobusy jeżdżą 5 razy w tygodniu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 16:47 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Ach, tylko zapomniałam dodać, że ilość biletów z tą 15% zniżką jest ograniczona. Trzeba byłoby dowiedzieć się szczegółów.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 20:40 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Cagypcka pisze:
miesiąc przed wyjazdem dostaje się 15% upustu.

Opustu!! ceny się opuszcza a nie upuszcza ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 21:00 
Gomar
Awatar użytkownika

A pieniądze się obniża ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 21:30 
mała złota

Wg Slownika języka polskiego:

opust 1. zniżka ceny kupna, przyznawana przy zakupach hurtowych

upust 3. obniżka ceny jakiegoś towaru

A zatem można i tak i tak, ale chyba upust jest bardziej uniwersalny (bo dotyczy nie tylko zakupów hurtowych :hyhy:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 22:00 
duża srebrna
Awatar użytkownika

OK, w takim razie jestem gotów podwinąć ogon i wycofać się przepraszając.
Na swoje usprawiedliwienie tylko podam, że już wielokrotnie na uczelni spotkałem się z profesorami,którzy zdają się wyruszyli na krucjatę przeciw słowie "upust" w ustach studentów i marketingowców, podając zawszę tą samą logiczną argumentację,którą i ja przekazałem.

A jako bonus dorzucę mały artykulik na ten temat:
http://www.mkrzystek.webpark.pl/upust.html

Pozdrawiam!!

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 22:14 
mała złota

Wzywany w artykule prof. Miodek wypowiedział się w "Słowniku ojczyzny polszczyzny" (wyd. Europa z Wrocławia 2002, str. 723-724). Opowiada się za opustem jako bezdyskusyjnie logiczniejszym. Całości obszernego wywodu nie przytoczę, bo mam go tylko w wersji papierowej, a poza tym to już byłoby za bardzo off-topic ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007, 22:39 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

dyskont

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]