Dzisiaj jest 21 lis 2017, 14:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 mar 2007, 22:35 
duża brązowa
Awatar użytkownika

wiem, ze pozno, ale...

Jak ktos nie ma planow na weekend i sie chce poszkolic, to zapraszam.

Zadzwonila do mnie dzisiaj jedna z uczestniczek, ze sie mocno rochorowala i nie da rady przyjsc. A szkoda, zeby sie miejsce marnowalo (no i te pieniadze, co i tak juz zaplacone sa...)

Chetnych prosze o kontakt jak najszybszy.
606 719 597

Pozdrawiam,
Maati

http://www.maat.sofiatopia.org/

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 17:48 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

No i juz po - bardzo sympatycznie i pouczajaco,mysle,ze moze sie tym ktorzy byli przydac. A do tego dyplom do CV ;)

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 17:52 
Gomar
Awatar użytkownika

Dokładnie. Jest teraz wśród nas spora grupa "ratowników przedmedycznych". Ale to brzmi! ;)

A szkolenie pierwsza klasa, bardzo mi się podobało.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 18:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No i koniec... Było super i chyba po raz pierwszy na SGH czegos praktycznego sie nauczylem ;) Na pewno nie zapomnę obydwu Bulińskich:
Janusza, za "sprawdzenie" jamy ustnej fantoma i przystąpienie do RKO zakończonego publicznym wyciąganiem gazika i monety z ust. Marcina, za "zapewnianie komfortu psychicznego" (tzn. leżę poobijany i odzyskuję przytomność, co instruktorka komentuje: "A teraz rozmową powinieneś zapewnić komfort psychiczny poszkodowanemu", na co Marcin do mnie: Zapewniam ci komfort psychiczny).

Jedynie czego mógłbym się czepić to nieuwzględnienie naszych postulatów odnośnie wypadków w górach, no i catering jak na 5 złotych to był mocno mocno nieadekwatny :zdegustowany:

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 20:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A to byl wogole jakis catering???

Szkolenie spoko, faktycznie brakowalo czesci o gorach jak i o utonieciach jako takich, a nie tylko o odmie plucnej.
Mnie rozwalil Jaco, spacerujacy z kluczykiem od naszego autka w klacie,niezauwazony przez ratujacych, no i moj maz ktory na stwierdzenie ze zrobie mu badanie kompleksowe i poinformowanie go ze teraz sprawdze czy jestes przytomny zaczal krzyczec - tylko nie szyja, nie dotykal mojej szyji...nie przekonalam go, ze to sie sprawdza glosem i dotknieciem ramienia...

i wogole... nasmialam sie nieziemsko... nie potrafie udawac, dlatego chcialam byc nieprzytomna, a i tak jak moj brat zdjal czapke z mojej zakrwawionej glowy i spowrotem mi ja zalozyl i poszedl ratowac sobie kogos innego, myslalam ze zdiagnozuja u mnie atak padaczki tak bardzo sie smialam :rotfl:

oby ta wiedza nigdy mi sie nie przydala, ale warto ja miec.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 21:12 
duża brązowa
Awatar użytkownika

a catering byl - pierwszego dnia zgrzewka wody i jakies wafelki:)

Co zas reszty - zostalem na omowieniu ankiet dzisiaj - to dopiero byly akcje - lepsze niz najlepszy zart w prima aprilis:)

Na jednej ankiecie, ze ktos jest cichy, a na kolejnej, ze to typ dominujacy:) hehe

A powazniej, juz teraz AmRat sie przymierza do lekkich zmian w skryptach szkolen, takze po tych waszych uwagach.

Nie wiem, co dokladnie bylo na tym skzoleniu, natomiast z tego co piszecie, to szkoda, ze nie bylo podtopien - za to czesci gorskiej nie bardzo wiem, jak mialaby wygladac (bo nie jestem w tym specjalista i nie wiem,c zego oczekujecie). Wiec w razie nastepnej edycji (a mamu ze Szkoly srodki, to i czemu nie wykorzystac:) prosze o sugestie:)

I jeszcze o wezach, bo ukaszenia tez sie przydalyby wg Was. No coz, tez sie musza oni nieco trzymac harmonogramu i skryptu ogolnego dla szkolen. Zwlaszcza teraz, kiedy juz na wlasny rachunek pracuja. A tego w podstawowym nigdy nie bylo.

Ale mysle, ze i tak Wam sie podobalo (co i z ankiet wynikalo). I rzeczywiscie, tak jak Imbra mowila, nie ma raczej szkolenia podstawowego w tak duzym wymiarze godzin robionego gdzie indziej. Wierzcie mi, szukalem przed tym kursem troche:)

No i dziekuje za udzial w Kursie - pogadalem potem z ekipa z AmRat no i nie ukrywam, sporo dobrego uslyszalem:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 23:05 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Jakies wafelki...?!
Moze 'jakis' catering byl. Ale jaki i w jakim wymiarze to inna para kaloszy.

A sam kurs, jak pisza poprzednicy- rewelacja. Masa radochy, szczegolnie z przygotowaniem pozoracji, kiedy to Radi podciął mi żyly, a ja w rewanżu wbiłam mu ołówek w noge... :) I masa praktycznych umiejętności. I b. dobra ekipa szkoląca.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2007, 9:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ha ! Ale powiem wam, ze niespodziewanie juz dzis mialam okazje w praktyce wyprobowac nauke z kursu. Jakas pani zaslabla w autobusie, na szczescie przytomnosci nie stracila wiec nie trzeba bylo stosowac pozycji czterokonczynowej, jakis pan posadzil ja na fotelu a ja zrobilam 2 w 1 - odciagnelam tlum od kobiety angazujac go w otwieranie okien.

Nie twierdze, ze to bylo rocket science, ani ze nalezy mi sie medal, ale powiem wam, ze super jest wiedziec co i dlaczego trzeba w takiej sytuacji zrobic.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2007, 10:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

maati pisze:
a catering byl - pierwszego dnia zgrzewka wody i jakies wafelki:)

Fakt, woda była (tylko 1. dnia), a wafalki też jakieś widziałem, ale myślałem, że ktoś sobie indywidualnie kupił (a nie byłem głodny by chcieć to sprawdzić :)) Można było powiedzieć o tym cateringu na początku zajęć... Ale oczywiście nie "catering" w szkoleniu był najważniejszy.

Co do zakresu to mam wrażenie, że można by cokolwiek powiedzieć nt. odmrożeń, oparzeń, ukąszenia węża, ale z drugiej strony nie jestem w stanie wskazać co było na tym kursie zbędne. Więc jednak lepiej, że ten i tak szeroki materiał opanowaliśmy porządnie i parę najważniejszych odruchów (np. przy wypadkach drogowych, osobach nieprzytomnych i bez funkcji życiowych) wyćwiczyliśmy bardzo dokładnie.

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2007, 11:03 
duża złota
Awatar użytkownika

W tego typu kursach warto uczestniczyć bo nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie i trudny byłby do zaakceptowania dla większości osób moralny ciężar i wyrzuty sumienia np. gdyby wydarzył się wypadek najbliższej rodzinie a nie umiało by się wykonać najprostszych czynności niezbędnych do uratowania życia z powodu braku elementarnego przygotowania możliwego do opanowania jeden weakend.

Parę lat temu przeszedłem podobne szkolenie i tydzień po nim znalazłem się w sytuacji w której mogłem pomóc obcej osobie dzięki kursowi.

U was na kursie atmosfera była wyjątkowo pozytywna. Mimo to nie do końca wiem po co niektórzy faceci przytulali się do siebie na koniec kursu..

ps
po cateringu na koniec nie było sladu

PostZamieszczono: 10 kwie 2007, 16:06 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Witam

rozliczenie (przepraszam,z e po tygodniu od kursu az, ale wczeniej ciezko mi sie bylo zebrac i te trzy zdania napisac)

Jak wspominalem juz niektorym w kaciapie, kurs przyniosl nieznaczny przychod:

Wplywy:
Wplaty od uczestnikow: 21x40zl=840zł
Dofinansowanie z FRS: 1100zł

Suma: 1940 zł

Wydatki:
Oplata za kurs: 21x90zł=1890zł
Zakup wody, ciastek, kubkow itp itd: 32,86 (w tym kubki wciaz sa, a przynajmniej byly, w Klubie, nieuzywane i czyste:P)
Moje koszty: 15 zł

Suma: 1937,86

Saldo: 2,14

Wyjasniam pozycje "moje koszty"
Niestety nie zawsze moglem rozmawiac z organizatorami przez telefon klubowy - co za tym idzie, dzwonilem z komorki. W sumie bylo tego 5 min 32 s. - tak przynajmniej wynikaloby z billingu, ktory jednak nie obejmuje calego okresu (konczy sie jakos 24 marca), a w ostatnim tygodniu znowu bylo jakies dzwonienie (bo sie sGH z platnoscia faktury ociagalo). Mysle, ze do 10 min dobije to, ale juz sie tego nie dowiemy - nie chce mi sie czekac kolejny miesiac na drugi billing, niech bedzie 5 minut.
Srednia cena w erze to: 1,61 z Vat za min (Taryfa Era Moja 40). Daje nam to: 5x1,61=8,05, czyli 8 zł
Dojazd w dwa dni - jako ze nie posiadam biletu terminowego, to niestety nie bylo to "bezplatne". Policze to wg cen za bilet dobowy miejski (chociaz Piaseczno jest w strefie podmiejskiej, to w koncu do Mysiadla ode mnie taka sama droga jest jak do Energetycznej i miejski moglbym tez miec) - 2x3,60=7,20.
W sumie daje to wlasnie 15,25. Stad 15 zl w powyzszym zestawieniu.

No i kwote 2,14 powinnismy teraz podzielic na 2 i polowe Wam przekazac, jako wspolorganizatorom.

Tudziez sie w drobiazgi nie bawic.

Mam nadzieje, ze nikogo tym postem nie obrazam, ani tym, ze sugeruje podzial owych 2 zł.
Normalnie bym to zestawienie tylko do wgladu obu zainteresowanym Zarzadom przekazal, ale ze atakowano mnie o jakies niejasne machlojki i przekrety, to poczulem sie w obowiazku tak to tutaj rozpisac.

Aha, mimo iz dwie osoby na kurs nie przyszly, to nie znaczy, ze 80 zl mam gratis dla siebie. Pieniadze za kurs zostaly duzo wczesniej przelane na konto AmRat i niezaleznie od tego, czy te osoby byly, czy nie, ze sie tak brzydko wyraze - "przepadly".

Pozdrawiam,
Maati

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2007, 21:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dla potomnosci i samej siebie przeklepalam moje luzne notatki z kursu do Worda:
http://www.mt20864.republika.pl/pierwszapomoc.doc

Nie twierdze ze jest tam wszystko, ale to co jest mam nadzieje jest poprawne, jesli ktos znajdzie jakis razacy, krytyczny blad to lepiej niech da znac zanim inni zaczna sie stosowac.
:hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2007, 22:19 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Są foty!!!

http://www.amrat.pl/Galeria/XV%20KursPierwszejPomocy/index.html

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 kwie 2007, 17:56 
duża brązowa
Awatar użytkownika

BTW

Imbra nie podeslala Wam zadnego skryptu?
Hmm... Ostatnio cos takiego dawali - spytam sie jej przy najblizszej okazji...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]