Dzisiaj jest 25 lis 2017, 5:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 mar 2007, 17:17 
za wytrwałość

Wraz z Kasią i Marcinem Mydlakiem zapraszamy na wakacyjny objazd wschodniej tym razem części Bałkanów.

Ogłaszamy się wcześnie, bo chcemy w okolicach 15-20 marca zamówić bilety lotnicze do Aten w Norwegian (obecnie kosztują jeszcze poniżej 200 zł). Do wtedy też prosimy o zgłoszenia.

Wyjazd jest wyjazdem ZAMKNIĘTYM, to znaczy że ilość uczestników będzie ograniczona do 6-8 osób, i, przykro mi, ale nie bierzemy osób spoza Klubu.

Termin wyjazdu to 19.07.2007, powrotu - 5.08.2007.

Spać będziemy w namiotach oraz czasem skorzystamy z dóbr cywilizacji, w zależności od tego jak dużo nas będzie i jak fajni okażą się moi znajomi, czasem skorzystamy z dóbr cywilizacji (schronienia pod dachem z możliwością uczciwego umycia się).

Wyjazd będzie zawierał elementy chodzenia po górach oraz zwiedzania, w proporcji 35-65. Plany będą ulegać zmianom, w zależności od pogody i możliwości transportowych.

Plan trasy jest następujący wstępnie, żeby się przelecieć do Aten, obejrzeć miasto co zajmie pewnie te 1,5 dnia, po czym nocnym pociągiem pojechać do Salonik i stamtąd przedostać się do Bułgarii, w miarę możliwości czasowych zahaczyć o monaster sveti Ivan Rilski, a jak nie to od razu myknąć do Sofii, którą można obejrzeć w pół dnia, po czym myknąć sobie w masyw Witoszy, żeby sobie górkę zdobyć. Z Sofii chcę przejechać nocnym pociągiem nad Morze Czarne, i tam spędzić sobie miło czas w jakimś ładnym kurorcie (idealnie byłoby zobaczyć Nesebyr, ale nie wiem czy to nie za daleko na południe). Z Bułgarii chciałbym się przedostać do Rumunii jednym z przejść lądowych, unikając Dunaju, najlepiej tak, żeby wycelować w linię kolejową co to idzie do Tulcei czyli prawie ostatniego miejsca na suchym lądzie w delcie Dunaju. Co byśmy robili tam, to zobaczymy w miarę możliwości. W każdym razie w Rumunii planuję zabałaganić jakieś 4-5 dni, oglądając też Bukareszt, aby najpóźniej ok. 3 sierpnia rano znaleźć się w Drobeta Turnu-Severin, i po przejściu na stronę serbską móc obejrzeć cały przełom Dunaju, ewentualnie po drodze włażąc na jakąś górkę taką nad Donjim Milanovcem co to podobno ładny widok jest. Ostatni nocleg przed podróżą wypadłby w Belgradzie, gdzie byłby najpewniej bezpłatny. Jeśli w dalszym ciągu moje koleżanki będą miały ochotę pojechać do Polski, to po drodze je weźmiemy :) Wracamy przez Budapeszt.

Zapraszamy! Będzie dobre piwo, miłe towarzystwo, dobre jedzenie i ładne widoki!

Kosztów nie jestem w stanie oszacować w całości, ale wydaje mi się że w najgorszym razie 1500 zł (z biletem) nie przekroczymy.

Uprasza się o nieumieszczanie głupich komentarzy "dla podtrzymania rozmowy", jedynie o ewentualne merytoryczne komentarze do planu wycieczki/pytania.

Ostatnio zmieniony 08 maja 2007, 16:12 przez jd23151, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 mar 2007, 14:37 
za wytrwałość

UWAGA ZMIANA!!!!

Ponieważ bilet w Norwegian jest drogi a poza tym są duże problemy z kupnem jego on-line, to zmiana miejsca startu.

Polecimy wieczorem 19 lipca z Katowic linią Wizz Air.. Koszt samego biletu 79 zł, z opłatami wychodzi 192 zł.

Michale, Magdo, dajcie znać czy jesteście ciągle zdecydowani i zamówcie se bilety!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]