Dzisiaj jest 20 lis 2017, 15:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 maja 2007, 16:45 
popularna

hej,
czy ktoś może przebył tą trasę? miałam zamiar jechać z Przemyśla do Suceavy, ale teraz ceny wzrosły do 100zł(pks) i zastanawiam się czy nie pojechać ze Lwowa do Suceavy, nie wiecie jak wyglądają tam połączenia?
zastanawiam się czy nie pojechać do Odessy a stamtąd promem, ale nie wiem jak z cenami???

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 maja 2007, 17:16 
duża srebrna

Przejazd alternatywny:
Przemyśl - Medyka bus,2zł
Medyka - Szehyni z buta za darmo, koniecznie pamiętaj o pieczątce tranzytowej (na papierku napisz TRANZYT Suczawa)
Szehyni- Lwów marszrutka,5zł
Lwów - Czerniowce płackarta,ok.15zł
Czerniowce - Suczawa nie pamiętam, chyba 10USD (taksówki przy zapełnieniu samochodu kasują dokładnie tyle, ile autobus czy marszrutka)

Suma: ok 50-55 zł, jeśli ceny są jak w zeszłym roku, w cenie wiadome atrakcje na przejściu granicznym :)

Prom z Odessy nie wiem, ile kosztuje, ale zapewne jest dość drogi. Nie za bardzo tylko rozumiem, gdzie chcesz tym promem płynąć, bo chyba nie do Suczawy? :)

PostZamieszczono: 30 maja 2007, 17:20 
Gomar
Awatar użytkownika

Kaśka pisze:
zastanawiam się czy nie pojechać do Odessy a stamtąd promem, ale nie wiem jak z cenami???

W zeszłym roku fotel lotniczy kupowany w Stambule kosztował 90 USD.

Może Ci się przydadzą połączenia z Sofii:
Autobusy Sofia-Stambuł to koszt 39 lew; odjeżdżają m.in. 22:00, 23:00 oraz 24:00 i jadą 7 godzin. Pociąg kosztuje 52 lew (nie ma zniżek studenckich), ale jest to cena za kuszetkę. Jest nieprawdą, jakoby pociąg ten ciągnął zwykłe wagony osobowe.

Wszystkie dane z autopsji, sierpień 2006.

Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, 17:20 przez namche, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 maja 2007, 17:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

2 lata temu było tak http://akson.sgh.waw.pl/~pa25485/Rumunia/. Kliknij na "Przejazd". Jest to nieco inna, ale wygodna opcja: (Lublin) - Lwów - Suczawa i można tym samym pociągiem nawet do Bułgarii dojechać.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 maja 2007, 22:10 
popularna

dzięki za te alternatywne pomysły
ciekawe ile kosztuje ten pociag Lwów-Burgas
tym promem to ja chciałam do Istambułu lub Derince :)

PostZamieszczono: 30 maja 2007, 22:21 
za wytrwałość

namche pisze:
Pociąg kosztuje 52 lew (nie ma zniżek studenckich), ale jest to cena za kuszetkę. Jest nieprawdą, jakoby pociąg ten ciągnął zwykłe wagony osobowe.

No właśnie dokładnie nie wiadomo. Jechałem tym pociągiem na odcinku Budapeszt-Belgrad-Sofia i ciągnął on zarówno bułgarskie wagony sypialne, serbskie kuszetki jak i dwa zwykłe wagony z miejscami do siedzenia (przedziałowe, serbskie). Być może:

a) w nowym rozkładzie są zmiany i jedzie więcej wagonów
b) w niektóre dni nie ma wagonów z miejscami do siedzenia
c) wagony "siedzące" odczepiają w Sofii.

Generalnie jeśli do Suczawy dojedziesz tak, jak pisze Jasiek, a potem będziesz kombinować przez Rumunię i Bułgarię to może wyjść dość drogo i przede wszystkim długo. Pociągi w Bułgarii są niedrogie, ale wolne, w Rumunii są chyba ceny jak w Polsce (to już Jacek S. wie lepiej), ale z Suczawy do Giurgiu jest dość długa jazda chyba i nie wiadomo jak wyglądają później połączenia.

Generalnie na kolejach w Europie opłaca się coraz mniej kombinować "od granicy do granicy", bo ceny relacyjne międzynarodowe powrotne są bardzo dogodne. Do Sofii możesz się w ten sposób dostać za złotych 170, czyli do Stambułu przez Sofię wychodzi 270 zł około.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2007, 11:02 
popularna

planuje wsiąść w Bukareszcie (z Suczawy bus ok 7 USD) w Bosfor Express za 20 USD do Istambułu, więć myślę nie będzie tak drogo...
w tym maju jechałam pociągiem przez Serbie, znieśli zniżki studenckie i drożej się zrobiło

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2007, 11:47 
za wytrwałość

To chyba jechałaś przez inną Serbię, bo jak my jechaliśmy to nic nie znieśli...

W podane ceny nie wierzę, przykro mi. Najtańszy autobus Suczawa-Bukareszt kosztuje rzeczywiście 28 lei, ale to jest po obecnych cenach ok. 35 zł czyli dobrze ponad 10 USD. Link jest o tu:

http://www.autogari.ro/Transport/Suceav ... 5-643.aspx

Bosfor express kosztuje znacznie więcej niż 20 USD, z Budapesztu to jest 81,4E, a inny pociąg z Bukaresztu kosztuje 35,4E:

http://www.letsgoistanbul.com/tren.htm

Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2007, 11:50 
popularna

dzięki za linki,

oki, to jak dojade do Bukaresztu za ok 35zl, a potem Bosfor Express za 35,4 euro czyli ok 140zł to też zapłacę 170zł+ok100 do Suczawy

chodzi mi o pociąg relacji Bar-Subotica, który kosztował we wrześniu 2006 11 euro, a w maju 2007 16 euro, pani w okienku nam energicznie tłumaczyła że znieśli zniżki studenckie...16 euro to może nie tak dużo jak na taką trasę ale my byliśmy nastawieni na 11 i kasy nie mieliśmy

pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2007, 12:06 
za wytrwałość

Tak jest, tylko możesz jechać dłużej i plan jest napięty. Jeśli masz czas, to ok :)

A w Serbii i Czarnogórze oraz w Macedonii działają zniżki na EURO26 (50%) oraz ISIC (30%).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]