Dzisiaj jest 19 lis 2017, 23:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 13:06 
Gomar
Awatar użytkownika

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się Przejście Hiperidiotyczne. Tym razem spenetrujemy tereny na południe od Warszawy i nawiążemy do pomysłu z I Przejścia.

Obrazek

Pięćdziesięciokilometrową trasę rozpoczniemy pod SGH o 7:00, kierując się na południe zahaczymy o zajezdnię tramwajową Mokotów, Tor Wyścigów Konnych oraz Stację Postojową Metra na Kabatach. Granice administracyjne Warszawy opuścimy w okolicach Powsina. Przejdziemy przez Konstancin-Jeziornę i przez miejscowość Solec dojdziemy do Łubnej, gdzie znajduje się góra śmieciowa, na którą spróbujemy wejść (około 25 km). Przez Cieciszew dojdziemy do Piasków, następnie przez około 8 km będziemy wędrować wzdłuż Wisły aż do wysokiej na 313 m Góry Pyłowej, starej hałdy utworzonej z pyłów z elektrociepłowni Siekierki. Po obejrzeniu pętli autobusowej Kępa Zawadowska, przez Powsinek i Pałac w Wilanowie dotrzemy na Stegny, Maltańską 4/38, do gościnnego jak co roku mieszkania Mydlaka na IX piętrze, gdzie wejdziemy po schodach i gdzie odbędzie się mała impreza :) Mydlak zapewnia prysznic, trzeba tylko zabrać rzeczy na zmianę. W sobotę rano zrobimy zrzutę finansową na zakup wiktuałów na wieczór ;)

Wytyczona trasa ma około 51-52 km. Przypuszczalnie pokonamy ją w 13 godzin, dochodząc na Stegny około 20:00.

Przypomnijmy, Hiperidiotyk odbywa się na zasadach turystyki idiotycznej, czyli przejście jest idiotyczne, gdy ma przynajmniej 50 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT) - odpowiednik 50 km po terenie płaskim, nie robiono podczas niego odpoczynków dłuższych niż godzinne, a czas każdego z odpoczynków nie przekraczał czasu bezpośrednio go poprzedzającego marszu.

ZAPRASZAM!!!

(Czytaj także: II Przejście Hiperidiotyczne.)

Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, 10:01 przez namche, łącznie zmieniany 4 razy

PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 13:27 
duża złota
Awatar użytkownika

namche pisze:
dotrzemy na Stegny, Maltańską 4/38, do gościnnego mieszkania Mydlaka na VIII piętrze, gdzie wejdziemy po schodach i gdzie odbędzie się mała impreza :) Mydlak zapewnia prysznic, trzeba tylko zabrać rzeczy na zmianę.

zaglądając do dokumentów oraz na ściankę windy (gdzie jest bardzo ciekawa instrukcja obsługi) uprzejmie informuję, że lokal znajduje się na IX piętrze, dlatego proszę doliczyć kilka stopni więcej.

Z doświadczenia wiemy, że parę godzin chodzenia sprawia, że prysznic jest ożywczy i wręcz odświeżający. Płyn do mycia będzie przygotowany, awaryjny ręcznik również.

m.

PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 14:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
Przejdziemy przez Konstancin-Jeziorną

Drugi człon nazwy miejscowości "Konstancin-Jeziorna" odmieniamy rzeczownikowo (tak jak "Warszawa"). O Jeziornej napisalibyśmy, mając na myśli rzekę przepływającą przez Konstancin-Jeziornę.

Sorry za wtręt, ale chciałbym choć trochę udzielić wsparcia w kierunku perfekcyjnego zorganizowania Przejścia. :P

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 17:15 
Gomar
Awatar użytkownika

mydlak pisze:
namche pisze:
dotrzemy na Stegny, Maltańską 4/38, do gościnnego mieszkania Mydlaka na VIII piętrze, gdzie wejdziemy po schodach i gdzie odbędzie się mała impreza :) Mydlak zapewnia prysznic, trzeba tylko zabrać rzeczy na zmianę.

Nie raz ale dwa się naciąłem i musiałem podchodzić jedno piętro, a teraz po raz trzeci, wirtualnie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 17:41 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

wszystko fajnie...Wyscigi minemy itd ale...
nie da sie zrobic przejscia tydzien pozniej? :(

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 18:31 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Popieram Wilka

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 18:51 
duża srebrna

Ja też

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 20:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I ja...

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 20:57 
mała złota
Awatar użytkownika

I ja jeszcze też...

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 21:19 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I ja.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 21:28 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Radi,

1) może rzeczywiście przełożyć ten termin?
2) może by tak skontaktować się z zarządem SITY (http://www.sitapolska.com.pl, Góra Kalwaria (ŁUBNA II Sp. z o.o .)
ul. Pijarska 121, 05-530 Góra Kalwaria
tel/fax +48 (22) 727 36 65),
by ktoś nas oficjalnie oprowadził po tym składowisku? Fragment z artykułu z gazety.pl:

"Radiowo jest już tylko rekultywowane, ale Łubna przyjmuje śmieci "do kształtowania bryły" - za pozostawienie tony odpadów płaci się 110 złotych. To dwa razy taniej niż w spalarni, więc góra rośnie, rośnie, rośnie. Już jest najwyższym szczytem na Mazowszu. Ma 162 m n.p.m.

Na składowisku nie wysypuje się śmieci jak leci. Układa się je piętrami: metrowa warstwa odpadów, kilkunastocentymetrowa warstwa ziemi. A jeszcze lepiej zamiast ziemi dać kompost pieczołowicie wytworzony z kompostowni. Taka góra przez 50 lat jest aktywna biochemicznie, emituje zdradziecki dla środowiska metan.

W Łubnej jest 57 odwiertów, które wychwytują gaz i przekazują go rurkami do małego kontenera, skąd większy rurociąg prowadzi do pobliskiej Góry Kalwarii. Gaz spala się i uzyskuje ciepło. Początkowo w 2002 roku podgrzewano nim wodę w tamtejszym basenie, teraz ogrzewa już ponoć "pół Góry Kalwarii".

Łubna to nieformalne przedsiębiorstwo. W śmieciach grzebie kilkudziesięciu "nurków". Wchodząc na teren wysypiska, muszą się meldować w biurze przepustek. I każdy obowiązkowo musi mieć polisę ubezpieczeniową, inaczej nie zostanie wpuszczony."

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 21:37 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A ja bym miala pytanie z innej beczki bo terminy pasuja mi oba. (W kazda z niedziel tego weekendu mam I Komunie Sw. :hyhy: ) wiec chcialabym zaczac z Wami o tej 7:00 ale skonczyc jakos tak "po drodze" - dajmy na to ok. 12:00.

Gdzie wtedy bysmy +/- byli? I to samo pytanie od drugiej strony - w ktorym momencie daloby sie logistycznie dogodnie odlaczyc od trasy?

I pytanie kolejne opcjonalne - czy bylby ktos sklonny mnie przenocowac z piatku na sobote, cobym sie o 5:00 nie musiala na autobus zrywac?

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 22:17 
duża złota
Awatar użytkownika

19 może być problem z lokalem.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2007, 0:15 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ja tez moge bardziej 12 niz 19

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2007, 0:47 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Mi też pasuje 12. i takie były od początku ustalenia!! ;)
19. nie będę mógł być, bo 20. mam komunię w Polsce poludniowej :kwasny:

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]