Dzisiaj jest 21 lis 2017, 4:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 16 cze 2007, 16:10 
mała złota

Hej!

Jako ze caly czas jest piekna pogoda a i czasu wolnego troche, postanoilismy oglosic kolejny wyjazd rowerowy.

Wybieramy sie na rowery w niedziele, 17.06 - plan i glowne
zadanie to przejechanie sie nowa sciezka rowerowa wzdluz Walu Miedzeszynskiego.

Proponowany czas zbiorki to ok. 11:15 na stacji
Warszawa Wawer (mozna sie tez dolaczac w innych punktach wycieczki - w razie potrzeby kontaktu telefon do Mnie lub do Magdy)

Dojazd - ze strony Otwocka mamy nastepujacy pociag:
Otwock - Świder - Falenica - Wawer
10:48 - 10:52 - 11:00 - 11:14

Ze strony Warszawy:
Warszawa Srodmmiescie - Warszawa Wawer
10:52 - 11:16

Plan jazdy:
1) Warszawa Wawer
2) Most Siekierkowski (obejrzymy sobie nowe estakady,
ktore otworza w przyszly czawartek)
3) Wal Miedzyszynski
4) Rondo na Wale
5) Józefów
6) basen w Józefowie (tu jest propozycja zeby sie na
basen na godzinke wybrac!)
7) koło basenu ogladamy bunkier z 1915 roku
8) potem jakas konsumpcja - do wyboru mamy pyszne lody
w Jozefowie, pizze Dominium w Jozefowie lub Tele Pizze
na granicy Otwocka/Jozefowa
9) potem juz do woli jezdzimy po lasach/wzdluz rzek
Otowcka i Jozefowa - w zaleznosci od checi

Wszelkie uwagi odnosnie proponowanego planu mile
widziane.

Wyjazd oczywiscie ogranicza bardzo brzydka pogoda (jezeli b zaistniala) ale miejmy nadzieje ze bedzie pieknie:)

Pozdrawiamy,
Magda i Michal Kowalczuk

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2007, 22:07 
mała złota

Witam wszystkich i pragne donieśc że zaplanowany wyjazd się odbył.

Zebraliśmy się w małym, acz elitarnym gronie: Robercik, rodzenstwo Trojanków: Piotr Trojanek i Magda Kowalczuk no i moja osoba.

Jak planowane wyruszyliśmy o 11:15 ze stacji Wawer. Wybralismy ostatecznei czerwony szlak idacy przez rezerwat Wawer (czy jak sie to tam nazywalo) a potem wzdluz Trasy Siekierkowskiej. Droga byla "kosmiczna" z wielu powodów: najpierw chaszcze nie z tej ziemi (wysokosci czlowieka a wśród nich mała dróżka), a nastepnie jazda wzdłuż ekranów dzwiękoszczelnych, w których co i rusz znajdowały sie tzw "drzw do innego swiata" - czyli drzw prosto na Trase Siekierkowską (no, byla tam jeszcze barierka ale to nie umniejszalo efektu).

Po dotarci w koncu do Mostu Siekierkowskiego, skierowaliśmy się główną atrakacja wyjazdu, czyli scieżką wzdłuż Wału Międzeszyńskiego na południe. W czasie jazdy naszła nas ochota wyskoczyc nad Wisłę co i tez uczynilismy. Znależlismy super plażę z białym piaseczkiem, ale do wody nie wchodziliśmy - w Wiśle syf i malaria:) Ale gorący piasek pod stopą to było to:)

Następnie jadąc wzdłuż Wału dotarlismy do salonu samochodowego, gdzie rozejrzeliśmy sie za ciekawym czterokołowym rumakiem dla Piotrka (ale tych co chcieliśmy zobaczyc akurat nie było).

Potem ulica Bysławska dotarliśmy do Falenicy, gdzie w jednym z okolicznych sklepów spożyliśmy trunki różnorakie: Piwo Królewskie (Robercik, dla animuszu), jogurt pitny (Magda, przeżywająca cały czas syndrom dnia następnego po imprezie u Tomka), tymbark (Piotrek) i jeszcze jeden, duży jogurt pitny (ja).

Tu się rozstaliśmy z Robertem, które powrócił w swoje okolice a my udaliśmy sie w kierunuku Józefowa i basenu. Tam odłaczyl się Piotrek i na basen w końcu poszedłem ja i Magada - było super, zwlaszcza po kilkudziesieciu kilometrach w upale.

Wyjazd zakończyliśmy pizza w Józefowie i powolnym zwleczeniem sie do domu.

W między czasie, wzorem poprzedniego tygodnia mieliśmy okazje spotkac się z wieloma okazami truchła i ścierwa: a to gnijący wróbelek, a to wysuszona żabka, a na koniec rozwalcowana wiewiórka...

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2007, 22:13 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
a na koniec rozwalcowana wiewiórka...

... ktora to Robert chcial zgarnac z asfaltu i uzyc jako zakladki do ksiazki.
:kwasny:

A na samym poczatku trasy w Wawrze natknelismy sie na miejsce upamietniajace rozstrzelanych tu 107 Polakow (i nie tylko) w czasie II WS - byla to pierwsza masowa egzekucja ludnosci cywilnej na terenie Wawy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2007, 22:20 
mała złota

Na wyjazd wziałem apart, jednak rozładowana bateria spowodowała, że mam tylko 4 zdjęcia i to robione błyskawicznie - wiec róznie wyszły. Można je zobaczyc tutaj:

http://picasaweb.google.com/mk20336/Rowery17062007

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2007, 22:23 
za wytrwałość

A umieścisz te zdjęcia, które robiłeś tydzień temu? :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2007, 22:29 
mała złota

juz zrobione Jacku w watku o wyjezdzie z poprzedniego tygodnia

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 cze 2007, 9:58 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Michal Kowalczuk pisze:
Droga byla "kosmiczna" z wielu powodów: najpierw chaszcze nie z tej ziemi (wysokosci czlowieka a wśród nich mała dróżka), a nastepnie jazda wzdłuż ekranów dzwiękoszczelnych

Zaś między chaszczami a Trasą było wcale rozległe plateau, niemal pozbawione roslinności, za to pokryte warstwą różnorakiego gruzu i drobnego śmiecia. Nad tym wszystkim dominował domowy skórzany fotel - widok statku kosmicznego w tym miejscu by był bardziej na miejscu...
Potencjalną atrakcją, i tak przecież atrakcyjnego, wyjazdu mogła się stać plaża naturystów w Miedzeszynie, jednak nie skorzystalismy...
No i poszerzylismy wiedzę o nazwę kolejnego mało znanego zakątka Warszawy - Nadwiśle; przebiega przez nie m.in. ul. Romantyczna - w pobliżu wspomnianej plaży właśnie ;)
SiP dla pomysłodawców i organizatorów wycieczki :hurra:

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 cze 2007, 23:18 
I norma za wytrwałość

Późna informacja, dlatego podczepiam się pod inny temat, bo nowego zakładać nie warto.

Jutro o 11 spod MacWymiota na Służewiu ruszamy (nie wiem w ile osób), trasa podobno Pola Mokotowskie a potem jakos koło lotniska.

Zapraszam ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]