Dzisiaj jest 24 lis 2017, 11:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2008, 12:34 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Teraz nocleg. Kto może niech szuka i pisze. Coś sie znajdzie.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2008, 12:37 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Aha, czyli jedziemy 3? Tak to pon byłby już normalnie pełnym dniem i żeby od 3 noclegów szukać.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2008, 15:29 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Poszperalem troche w spr noclegow i oto wyniki:

0. Najtansza opcja jest w Liptovskim Mikulasu za 28zl, ale domki wygladaja odrobine licho (moze byc zimno) i pisza ze dojazd z obowiazkowymi lancuchami, wiec wyglada podejrzanie...
http://www.limba.com/pl/slowacja/zakwat ... zczegolowo

1. Bobrovec, 21km od chopoka, 31,5zl/noc

2. Zavazna Poruba, 21km od chopoka, 32zl/noc

3. Liptovski Hradok, 25km od chopoka, 31,5zl/noc

4. Liptovske Vlachy, 31km od chopoka, 31,5zl/noc

5. Bobrovec, 21km od chopoka, 36,5zl/noc

6. Liptovski Jan, 22km od chopoka, 36,5zl/noc

Z bobrovca jest najblizej do aquaparku Tatralandia, ale moze byc najslabiej z dojazdem na trasy, bo trzeba przejechac przez Mikulas (choc przeciez to nei warszawa :))
Zglaszam rezerwacje dla 6 osob na 4 noclegi od 4.02 do 8.02 na preferowany obiekt w kolejnosci: 1-2-3-4-5
Nawet jak nas sie zglosi 8 to lepiej zaklepac na 6,zawsze z wlascicielem bedzie sie mozna dogadac na jakas lepsza cene.

Plan gry:
- wyjezdzamy w niedziele 3.02 pozna noca na przyklad trasa przez przejcie w Chocholowie tak zeby na rano dotrzec do Rohaczy (kolo Zuberca w Tatrach Zachodnich, ok 450km z Waw) i tam pojezdzic pierwszy dzien
- wieczorem 4.02 docieramy na nocleg po Chopok
- jezdzimy na Chopoku 3 lub 4 kolejne dni
- 4 dnia (w piatek) mozemy ewentualnie wyskoczyc na dzien na stoki w Donovalach
- w sobote rano wyjezdzamy do Vratnej na przyklad i tam sobie jezdzimy a wieczorem i w nocy jedziemy z powrotem do waw.

Rozumiem ze chetni zadeklarowani sa Marta, Mlody, Edmund, Wilek i ja, chec wyrazali Gandiusha, Magda, Przemo i Grzesiek Marty wspolokator. Czekam zatem na zgloszenia na priv.
Kiedy potwierdza rezerwacje trzeba bedzie przelac zaliczke

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2008, 16:02 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Szczerze to wolałbym dopłacić i być w lepszym miejscu:
- domek cały dla nas
- dojazd autobusem: nie musielibyśmy ruszać fur codziennie (co implikuje z napiciem się i problemami z parkingiem, który jest ponoć nieźle zawalony (ten darmowy) )
- a kosztowo to niewiele dopłacimy bo skibus darmowy a za parking też byśmy musieli płacić.

Oferta: http://www.limba.com/pl/slowacja/zakwat ... zczegolowo

Niech każdy się wypowie.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2008, 23:34 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Młodym. To są pozorne oszczędności, bo samochód na wodę nie jeździ, za parking też trzeba płacić, poza tym takie rozwiązanie wymusza wspólne wyjście i wspólny powrót, a może komuś nie będzie się chciało rano wstać, albo zechce wcześniej wrócić..? Skibus daje większą elastyczność i pozwala się napić :).
Propozycja Młodego jest niewiele droższa, a o wiele praktyczniejsza. Jestem zdecydowanie za Bodicami.

Nie podoba mi się również pomysł wyjazdu w nocy. Kilkakrotnie już próbowałem takiego rozwiązania i za każdym razem przekonuję się, że noc spędzona w samochodzie odbiera całą przyjemność z jazdy dnia następnego. Proponuję wyjazd w niedzielę popołudniu i nocleg w normalnych warunkach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2008, 0:27 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Tak, co do wyjazdu to ja jestem za wyjechaniem o 17-18 w niedzielę, dojechanie do Bodic na późny wiczór i poniedziełek od rana :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 sty 2008, 14:33 
duża srebrna
Awatar użytkownika

jesli chodzi o nocna jazde to ostatnie slowo nalezy zawsze do kierowcow :)

Domek w Bodicach w ktorym mieszkalismy 2 lata temu jest dostepny od wtorku do konca. I kosztuje 35zl wiec w tym przpadku oszczednosc jest juz faktyczna.

zaproponuje w takim ukladzie 3 warianty
1. niedziela-wtorek jestesmy w domku za 53zl a wtorek-niedziele w domku za 35zl (90zl zostaje w kieszeni)

w takim wypadku tydzien jestesmy na Chopoku, mozemy sie na dzien wyrwac do Donovalow, Ruzemborka albo Vratnej bo sa w miare blisko.

2. mozemy na 2 dni zabunkrowac sie w innym osrodku a na Chopok dojechac we wtorek wieczorem. myslalem o Rohaczach, ale Mlody mowi, ze tam jest slabiutko. wiec moze Racza?

albo w calosci przesunac wyjazd na wtorek?

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 0:45 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Jeśli idzie o mnie to raczej jedynym czynnikiem decydującym będzie kasa, nie termin, ale przyznam szczerze, że wolałabym jechać w niedzielę.

I, rzecz jasna, optuję za tańszym domkiem od wtorku!

Z racji, że na Raczy nie byłam, a opowieści to prawie same superlatywy, też odnośnie schroniska, to bardzo podbałaby mi się opcja rozpoczęcia od Raczy i skończenia na Chopoku. Tylko nie wiem, jak ma się transport samochodowy do spania w schronisku.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 0:57 
duża brązowa

Hmm, w sumie jestem troszkę w temacie bo 45 minut temu wróciliśmy z tygodniowego wyjazdu narciarskiego na Słowację, więc parę komentarzy na świeżo :) .

Jakikolwiek śnieg leży właściwie tylko na trasach naśnieżanych (czyli na szczęście na dużej większości) - generalnie ostatni tydzień to wiosna, dość przyjemna, tylko dziś lało...

Polecam baaaardzo Donovaly, choć na jeden dzień! Kolejka na Novą Holę to majstersztyk (6 osobowe krzesełko + co piąte gondolka - niesamowita przepustowość i w zeszłym tygodniu nie tylko brak kolejek, ale wręcz pustki). Plus to super trasy i świetne przygotowanie (naprawdę świetne). W Jasnej ani Vratnej nie byliśmy, ale z mniejszych ośrodków mogę polecić Jasenską Dolinę koło Martina (na 1 dzionek w sam raz, trasa dość łatwa, ale bez przesady, 4osobowe krzesło, suuuuper przygotowanie, porównywalne z Donovalami plus zero ludzi). Mieszkaliśmy w Krahulach, też fajny stoczek, 4osobowe krzesło, przygotowanie nieco gorsze, ale nie jakoś źle. No i zupełny brak ludzi - na vecernym lyzowaniu bywało może 15 osób, a kolejka chodziła :)

Pozdroofki
Artur

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 3:18 
duża złota
Awatar użytkownika

Również wolę niedzielę. A najbardziej ciekawi mnie jak się osoby pracujące do tego ustosunkują, co to od poniedziałku urlop będą miały :)

Racza brzmi dobrze ^^

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 3:47 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Co do Raczy to ja nie byłem zachwycony. Fajny ośrodek, tras dużo, ale co z tego, skoro wszystkie słabo przygotowane. W zeszłym roku zima też była taka sobie, ale chyba lepsza niż teraz, a mimo wszystko na stokach było pełno kamieni i muld, których czasami nawet w nocy nie wyrównywali i na drugi dzień od rana jeździło się po syfie. Kolejki spoko, dosyć standardowe, krzesełka szybkie, szama na stoku w rozsądnych cenach, a samo schronisko rewelacyjne.
W przypadku Raczy jedyne sensowne rozwiązanie to zaparkowanie samochodów po słowackiej stronie i wjazd wyciągiem, ale to wymagałoby przyjazdu na miejsce z samego rana, a na temat nocnej jazdy wypowiadałem się już :) Ale nie mówię nie.
Cytuj:
Również wolę niedzielę. A najbardziej ciekawi mnie jak się osoby pracujące do tego ustosunkują, co to od poniedziałku urlop będą miały

Osoba pracująca nie rozumie. Skoro urlop mam od poniedziałku, niedziela z definicji jest wolna, to w czym problem? :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 11:19 
duża złota
Awatar użytkownika

edmund pisze:
Cytuj:
Również wolę niedzielę. A najbardziej ciekawi mnie jak się osoby pracujące do tego ustosunkują, co to od poniedziałku urlop będą miały

Osoba pracująca nie rozumie. Skoro urlop mam od poniedziałku, niedziela z definicji jest wolna, to w czym problem? :)

To jest odnośnie przesunięcia wyjazdu na wtorek. Bo wtedy wydaje mi się, że poniedziałek w pewien sposób przepada - a każdy dzień urlopu jest ważny ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 15:44 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ale dlaczego ma przepaść?
Ja proponuję wariant 1:
1. niedziela-wtorek jestesmy w domku za 53zl a wtorek-niedziele w domku za 35zl (90zl zostaje w kieszeni)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 16:31 
duża złota
Awatar użytkownika

Przepadnie jeśli wybralibyśmy wariant nr 3. Ale myślę, że go nie wybierzemy.

Po powtórnym przemyśleniu sprawy stwierdzam, że zarówno wariant 1 jak i 2 są dla mnie koszykami optymalnymi, ponieważ użyteczność w obu przypadkach zostaje zmaksymalizowana.

Podsumowując, niezależnie od tego czy wygra nr 1 czy 2 będę zadowolona :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2008, 16:36 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Gandiusha pisze:
Po powtórnym przemyśleniu sprawy stwierdzam, że zarówno wariant 1 jak i 2 są dla mnie koszykami optymalnymi, ponieważ użyteczność w obu przypadkach zostaje zmaksymalizowana.

Się znaczy, że będzie wporzo ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]