Dzisiaj jest 25 lis 2017, 2:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 20:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Domi pisze:
Jaco pisze:
O zdrajco! ;) Teraz to "jak Pan Bóg przykazał"! :P

Tym razem da się i jedno i drugie pogodzić, tylko dlatego, że śpimy w Murowańcu.

Co do dojazdu, ja początkowo również byłem za wariantem grójecko-kielczańsko-krakowskim, ale po nocnej jeździe katowicką i A4 przekonałem się do tej trasy. Gładka, prosta, ruch zerowy, światła z przeciwka nie rażą. Wierzcie mi, ale między 2 a 5 w nocy człowiek nie ma specjalnie ochoty na wytężoną pracę umysłową i ćwiczenie manewrów.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 23:29 
mała złota

Jak ktoś chce to mam do pożyczenia buty, rozmiar 41-42 (ja nosze zawsze buta 42 i są dla mnie ciut przyciasne). Przymiarka u mnie w laboratorium na polibudzie.

Buty są chyba na sprzedaż (po weekendzie potwierdze, bo będę sam testował nowe), wiec jak komuś podpasują, to się dogadamy ;-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 0:42 
duża złota
Awatar użytkownika

Jaco pisze:
J... co najmniej jeden dzień chce sobie pozjeżdżać "tak jak Pan Bóg przykazał"....

Chętnie bym do Ciebie dołączył, z tym że na nartach zjazdowych.

Czy mógłby mi ktoś pożyczyć carvingi i/lub buty (42-43,5) na najbliższy weakend :?: :?: :?:

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 10:43 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
Na gierkówce walisz o tej porze cały czas 130 km/h
też miałem takie podejście może nawet z tendencja do 150 :P - do pierwszego razu 10 pkt i 400zl nieco ostudziło mój zapał - misiaki też czasami wcześnie wstają ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 11:32 
duża złota
Awatar użytkownika

bronek pisze:
namche pisze:
też miałem takie podejście może nawet z tendencja do 150 :P - do pierwszego razu 10 pkt i 400zl nieco ostudziło mój zapał - misiaki też czasami wcześnie wstają ;)

Bronek witam w klubie nie lubiacych gierkowki :] Ja pod Czestochowa z mniejsza predkoscia i mniejsza iloscia punktow sie spotkalem, ale mandacik od razu zacheca do przestrzegania znakow ograniczenia predkosci :P

Sluchajscie czy na skitoruach mozna jezdzic w normalnych butach do nart zjazdowych? I jakich uzywa sie kijkow (biegowe, zjazdowe, a moze inne)

Radi ile czasu zajal wam ostatnio dojazd? Orientacyjnie od wyjazdu ze stolicy?

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 11:35 
za wytrwałość

W Radziejowicach zawsze stoją. Nawet o 2 w nocy ich widziałem :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 13:04 
popularna
Awatar użytkownika

Hej czy w razie co dałoby się zmieścić narty w którymś z samochodów? Nie wiem jeszcze czy na pewneo bede mogl ( musze skonsultowac z malzonka ale wstepnie czemu nie) I czy w razie czego byłoby miejsce dla nas obojga?
Ale to na razie plany - decyzje podejmiemy dziś wieczorem :(. Zwłaszcza po wyklarowaniu się prognozy na weekend.
Co do pytania przmka o buty - na cześci wiązań można spokojnie jeździc, ale za to podchodzenie jest kijowe. Chociarz na stromych stokach nie musi być źle.
Czy bierzecie raki?
W murowańcu śpicie na matach czy na łóżkach?

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 13:05 
Gomar
Awatar użytkownika

bronek pisze:
namche pisze:

Dlatego jeździmy z CB radiem. Inwestycja kilkaset złotych zwraca się błyskawicznie ;-) Niestety na ten weekend nie pożyczymy CB od Witka, bo sam jedzie w trasę.

Kubo, w tej chwili jest 11 osób, więc raczej tylko jedno miejsce byłoby wolne. W Murowańcu nie można spać na karimatach, ale o tym poniżej. Nie bierzemy raków ani czekanów, chyba że ktoś chce wejść sobie na lekko we własnym zakresie np. na Kościelec czy Świnicę.

Przemek, wyjazd 3:45, przyjazd 9:00, ale z CB. Jaco bez CB jechał około godzinę dłużej (wyjeżdżał wcześniej).

Jest duży problem, z mojej winy. Chodzi o noclegi, dzwoniłem dzisiaj do Murowańca około 8:00 i mają tylko 2 wolne miejsca, 10 osób nie przyjmą. Betlejemka też full. Zwykle puste schronisko na Hali Kondratowej ma tylko 1 wolne miejsce, i w związku z regulacjami pożarowymi nie można spać na glebie. Są miejsca na Ornaku (zarezerwowałem na wszelki wypadek pokój 8-osobowy + 2 osoby na karimatach), w Piątce (pusto); Moka i Chochołowskiej nie sprawdzałem.

Wymusza to dość znaczną zmianę planów, propozycje.
1. Wciągnąć się na Kasprowy, pojeździć do 12:00, a potem przez Zawrat przejść do Piątki. Zaleta: dwie doliny w Tatrach Wysokich. Wada: w przypadku złej pogody ciężkie do zrealizowania i jesteśmy w dupie; drugiego dnia stracimy sporo czasu na powrót do samochodów w Zakopanem.
2. Zabrać namioty i rozbić się kilkaset metrów od Murowańca w lesie albo w Dolinie Gąsienicowej. Zaleta: klimatycznie, pojeździmy sobie na Kasprowym. Wada: ma być ciepło i będzie mokro.
3. Zmienić plany i pojechać w Tatry Zachodnie, do Kościeliskiej. Opcji jest multum, np. w sobotę można wejść na Czerwone Wierchy, w niedzielę na Kończystą, Starobociański. Zaleta: schronisko, turystyka narciarska. Wada: bez szkoleniowych zjazdów na Beskidzie, niżej. Nie wiem jak się zapatrują Jaco i Grzesiek, którzy chcieli pojeździć 'konwencjonalnie'.

Inne możliwości:
4. Morskie Oko. Wady: mało prostych zjazdów (praktycznie tylko kilka w Dolinie za Mnichem), na drodze nie ma już śniegu więc trzeba by 10 km nieść narty.
5. Chochołowska: długie, nużące dojście do schroniska.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 21:03 
Gomar
Awatar użytkownika

Hmmm? Przychylacie się do którejś z propozycji? Które się nie podobają?

Jutro spróbuję jeszcze raz do Murowańca, zapowiadają fatalną pogodę na sobotę to może ktoś odwoła ;-)

A tak serio mówiąc, jeśli jutro wieczorem prognoza będzie dalej taka (leje ostro nawet na szczytach), to rozważyłbym przełożenie wyjazdu o tydzień.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 21:16 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
Jutro spróbuję jeszcze raz do Murowańca, zapowiadają fatalną pogodę na sobotę to może ktoś odwoła ;-)

Spróbuj, spróbuj. Ciężko mi sobie wyobrazić inną opcję, chociaż i na Chopoku w pytę śniegu leży.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 22:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

mi pasuje opcja z Kościeliską ... ale nie nalegam specjalnie

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008, 23:36 
duża złota
Awatar użytkownika

kurde juz sie psychicznie nastawilem na wyjazd:kwasny: Koscielisko moze byc, w ogole dawno w Tatrach nie bylem wiec kazdy wariant mi podpasuje ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 kwie 2008, 0:16 
popularna
Awatar użytkownika

to ja się przyłączam do wypowiedzi Przemka. choć wolałabym uniknąć asfaltu do moka. ale poza tym i tak będzie fajnie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 kwie 2008, 16:30 
popularna
Awatar użytkownika

To trzymajcie się mocno i fajowego wyjazdu;) My niestety nie damy rady w ten weekend:( Ale mam nadzieje ze za rok/tydzien cos sie uda.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 kwie 2008, 18:03 
Gomar
Awatar użytkownika

Z powodu:
- wysokiego zagrożenia lawinowego (3), uniemożliwiającego zjazdy na ciekawszych stokach (cyt. Istnieje niebezpieczenstwo samoistnego zejscia duzych lawin z mokrego sniegu w tym lawin gruntowych.Nie zaleca sie wycieczek powyzej górnej granicy lasu).
- wysokich temperatur w Tatrach (na 2000 m - +4 stopnie)
- wiejącego halnego (wszystkie wyciągi nieczynne)
- niekorzystnych prognoz (deszcz nawet wysoko w górach)

Wyjazd zostaje przełożony!

Zamiast tego Michał Wojciechowski Travel proponuje wyjazd:
'W Pieniny z plecakiem'
Wyjazd samochodami około 3-4 rano, na razie nic więcej nie wiadomo.

Uczestnicy, którzy potwierdzili obecność na 100%: MW, Peen, Basia, Makaron.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]