Dzisiaj jest 19 lis 2017, 21:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2008, 15:12 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
- Czy kasę można wpłacić na konto?
- Czy można jechać pierwszą klasą, bilet oczywiście mogę kupić sobie sam?
- Jakiego koloru będą koszulki?
- Czy ktoś już ma jakieś pomysły na trasy?

Fajnie, że z nami jedziecie:-)
- Kasę można wpłacać na konto (nr konta mogę przesłać Ci na priva)
- Oczywiście można jechać "jedynką". Jeśli się na to zdecydujecie, to możemy się umówić, że za koszulki, nocleg i bilety grupowe na osobówkę z Wrocławia do Kudowy Zdroju (w sumie 40 zł) zapłacicie po prostu już na peronie.
- Koszulki są w kilku kolorach: czerwone, zielone i niebieskie
- Ktoś już ma pomysły na trasy:-) Generalnie trasy będą startować z różnych stacji kolejowych na odcinku Polanica Zdr. - Kudowa Zdr. Szczegóły tras będą prezentowane we Wrocławiu - będziemy tam czekać 1,5 godziny na osobówkę do Kudowy, więc prowadzący będą mieli dużo czasu na przedstawienie swoich propozycji tras.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2008, 15:21 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
- Kasę można wpłacać na konto (nr konta mogę przesłać Ci na priva)
- Oczywiście można jechać "jedynką". Jeśli się na to zdecydujecie, to możemy się umówić, że za koszulki, nocleg i bilety grupowe na osobówkę z Wrocławia do Kudowy Zdroju (w sumie 40 zł) zapłacicie po prostu już na peronie.
- Koszulki są w kilku kolorach: czerwone, zielone i niebieskie
- Ktoś już ma pomysły na trasy:-) Generalnie trasy będą startować z różnych stacji kolejowych na odcinku Polanica Zdr. - Kudowa Zdr. Szczegóły tras będą prezentowane we Wrocławiu - będziemy tam czekać 1,5 godziny na osobówkę do Kudowy, więc prowadzący będą mieli dużo czasu na przedstawienie swoich propozycji tras.

- ok. Czekam na email z numerem konta
- ok. Tak zróbmy
- ok. Fajnie, a czarne?
- ok. Przyjąłem

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2008, 21:30 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
Oczywiście można jechać "jedynką". Jeśli się na to zdecydujecie, to możemy się umówić, że za koszulki, nocleg i bilety grupowe na osobówkę z Wrocławia do Kudowy Zdroju (w sumie 40 zł) zapłacicie po prostu już na peronie.

Po rozpatrzeniu roznych opcji, Michal i ja tez bysmy wybrali jedynke.

Przemku - czy my tez mozemy reszte kasy wplacic na peronie, czy wolisz przelew? Jesli to drugie, to podaj mi na priva numer konta prosze.

A, jakos ostantnio nie jestem na biezaco z PKP... czy ktos moze mi poradzic doklaniej co za bilet mam w takim razie kupic? :niepewny: Wawa-Wroclaw / Wroclaw - Wawa, czy moze optymalniej jakis weekendowy czy inny...?

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2008, 21:41 
za wytrwałość

www.pkp.pl mówi, że cena biletu normalnego na 1 kl. na trasie Warszawa-Wrocław w pospiesznym to 78,12 PLN w jedną stronę, zatem opłaca się zdecydowanie kupić turystyka za 99 i można na nim jechać całą trasę, w 2 kl. osobówki do Kudowy też.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2008, 22:15 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jacku, coz ja bym bez ciebie zrobila ?
A nie ma jakiegos tricku ze turystyk konczy sie przed 6:00 rano w poniedzialek?

Dobra, juz sama sobie odpowiedzialam - planowy dojazd na centralny 6:00 rano... oby... inaczej znow natkne sie na ludzi idacych do biura :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2008, 22:28 
duża brązowa
Awatar użytkownika

No będzie nas więcej w pierwszej klasie. uhuuu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2008, 22:36 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

OK, pewnie się czepiam, no ale ktoś musi... :)
Może by organizator (albo inny ochotnik :)) napisał jakimi pociągami jedziemy - jakiej relacji i na jakich odcinkach, tudzież w jakich godzinach.

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 paź 2008, 7:38 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przemku - czy my tez mozemy reszte kasy wplacic na peronie, czy wolisz przelew? Jesli to drugie, to podaj mi na priva numer konta prosze.

Może być na peronie. Bank może upaść do piątku i byłby problem:-)

Robercie, dzięki za poruszenie istotnej kwestii. Nasze pociągi:
TAM (10.10.)
Warszawa Wsch. - Wrocław Gł., posp. P16201
22.28 - 5.00
Wrocław Gł. - Kudowa Zdrój, osobowy 311
06.35 - 10.40
POWRÓT (12.10)
Kudowa Zdrój - Wrocław Gł., os. 6622
15.15 - 19.26
Wrocław Gł. - Warszawa Wsch, posp. P61200
00.01 - 06.12

Z bieżących ogłoszeń:
Nocleg
Właścicielem Szczelińca jest obecnie ta sama osoba, która włada pobliską Pasterką. Dogadaliśmy się z nim, aby udostępnił nam na wyłączność Pasterkę - jest co prawda w nieco gorszym stanie od Szczelińca, ale jest większa i ma dużą jadalnię, w której wszyscy się pomieścimy na wieczornej imprezie. Tak więc śpimy w Pasterce.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 paź 2008, 10:41 
za wytrwałość

Wydaje mi się, że trzeba to mocniej zaakcentować dla tych, którzy chcą wyrobić się na wcześniejsze pociągi/PKSy w niedzielę. Bo z Pasterki do Karłowa idzie się ok. 45 min-1h, dłużej niż ze Szczelińca.

I nie dajcie się wyganiać głupiej babie - jeśli jeszcze ona będzie w bufecie, uczestnicy zerówki 2005 pewnie pamiętają.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 paź 2008, 20:26 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Serdecznie zapraszam na moją trasę! Będzie ona miała - o dziwo ;) :D - charakter zwiedzaniowy i krajoznawczy, także osobom zainteresowanym zarówno łojeniem dużo GOTów w szybkim tempie jak i chlaniem piwa i obijaniem się już na wstępie odradzam - NIE będziemy makserzyć i też NIE będziemy siedzieć na trasie przy piwku ani się spieszyć na imprezę. ;) to tak, żeby rozczarowania nie było :D

Wysiadamy 8.33 w Kłodzku, by zwiedzić to piękne miasteczko. Pójdziemy na twierdzę, gdzie zwiedzimy labirynt (byliśmy tam z Przemkiem w weekend - jest zarąbisty!), fortyfikacje, muzeum, pooglądamy (mam nadzieję,że widoczne) piękne widoki na Ziemię Kłodzką i na góry dookoła (super widok na Szczeliniec Wlk. i nie tylko!) W drodze na twierdzę i z powrotem pooglądamy most Św. Jana (miniaturową "kopię" praskiego mostu Karola), Starówkę, kościoły i ratusz z rynkiem. Bilet wstępu na twierdzę z labiryntem to 10 zł (ulgowy, 14 zł bez ulg) - członkom Klubu Klub zwraca koszty biletu! (Zarządzie, proszę o przypomnienie tej zasady - czy istnieje jeszcze?)

Jedziemy dalej PKSem o 11.20 do Wambierzyc (pewnie coś koło 7 zł). Zwiedzamy piękną barokową katedrę i założenie kalwaryjne, po czym udajemy się na płaskowyż Gór Stołowych. Przejdziemy przez Grzyby Skalne i Drogą nad (k)Urwiskiem :) Jeśli będziemy tam o rozsądnej porze, wejdziemy też na Szczeliniec Wlk. Bilet kosztuje tam 2,5 zł ulgowy, 5 zł normalny.

Podsumowanie: Trasa ma 20 GOT bez Szczelińca, 23 GOT ze Szczelińcem. Zwiedzimy największe zabytki Kłodzka i Wambierzyc. Będziemy na noclegu ok. 19-20 (w zal. od liczebności i tempa grupy - spieszyć się nie będziemy). W związku z tym NALEŻY WZIĄĆ LATARKI! Koszty: ok. 20 zł dla studentów, 26 dla nie-studentów. Dla członków Klubu 7 zł. UWAGA: na mojej trasie obowiązuje DOBRY HUMOR ;) :D

W niedzielę planuję trasę Pasterka - Błędne Skały - Pstrążna (skansen - zwiedzanie) - Czermna (Kaplica Czaszek) - Kudowa Zdrój (PKP)

20 GOT, około 6 godzin, także wychodzimy ze schroniska o 9.00. W razie potrzeby modyfikujemy trasę na bieżąco. Koszty: 6,5 zł/11 zł/0 zł.

ZAPRASZAM! Zapewniam wrażenia! ci co już ze mną szli kiedyś, mogą potwierdzić ;) :D

Jak ktoś już wie, że pójdzie ze mną, proszę o zgłoszenie się poniżej lub na PW/email. Pomoże mi to oszacować liczebność grupy. Na razie przyjmuję, że wezmę do 15 osób, także kto pierwszy, ten lepszy :) Na razie 2 osoby są pewne: Ania i ja :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 paź 2008, 21:46 
duża srebrna
Awatar użytkownika

To ja tez cos zaproponuje:
W sobote trasa zacznie sie w Klodzku, a skonczy w Pasterce/Szczelincu. Co bedzie po drodze to sie okaze na miejscu - sprobojemuy zalatwic transport do Czech i przejsc sie czeskimi gorami stolowymi do Pasterki. jesli sie nie uda to pojedziemy do Radkowa i stamtad bedziemy kombinowac. Charakterystyka trasy: malo zwiedzania, troche chodzenia, jedno czeskie piwko i dotarcie na impreze (choc pewnie nie za dnia)
W niedziele przejscie przez Bledne Skaly do Kudowy i przejazd fajowa trasa kolejowa.
Wieczorem we Wroclawiu browar w knajpie meksykanskiej.

Rozumiem, ze to wystarczy za zgloszenie trasy? No chyba ze komus ukradlem pomysl, to grzecznie sie wycofam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 paź 2008, 23:39 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Moja trasa to: w sobotę dojazd do Kudowy i czerwonym do Błędnych Skał, po czym schodzimy do Pasterki. W niedzielę zejście do Dusznik Zdroju/Szczytnej przez Szczeliniec, Skalne Grzyby lub opcją krótszą w zależności od czasu wyjścia.
Czyli głównie chodzenie, z ciekawymi atrakcjami i widoczkami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 paź 2008, 23:54 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
członkom Klubu Klub zwraca koszty biletu! (Zarządzie, proszę o przypomnienie tej zasady - czy istnieje jeszcze?)

Zasada obowiązuje, z tym że Klub pokrywa koszty wstępów do kwoty 5 zł. Tak więc jest to raczej skromne dofinansowanie a nie fundowanie biletów:-)

Moja propozycja na weekend:

"Spacer po stole"

Wyruszamy ze Szczytnej o 09.30 ( pociąg wg rozkładu zatrzymuje się tam o 09.22). Na początek wstąpimy do zamku Leśny Kamień na Szczytniku. Jest tam świetny punkt widokowy na okolicę, a i zamek sam w sobie jest ciekawy. Stamtąd udamy się do Batorowa (4 km) i zaczniemy tytułowy "spacer po stole". W planie główne atrakcje przyrodnicze Gór Stołowych: Skalne Grzyby, Wielkie Torfowisko Batorowe, Skały Puchacza, Samotnik, Białe Skały (opcjonalnie), Fort Karola i Szczeliniec Wielki. W sumie ok. 25 GOTów. Preferuję relaksacyjne tempo marszu, co oznacza, że w schronisku będziemy ok. 18. Zapraszam wszystkich chętnych, liczba miejsc w zasadzie nieograniczona. Jeśli ktoś posiada latarkę, niech nie zapomni jej spakować.
Dzień drugi "spaceru po stole", to w moim wykonaniu obejrzenie kolejnej atrakcji Gór Stołowych, a mianowicie Błędnych Skał. Stamtąd czerwonym szlakiem do Kudowy. Wyjście ze schroniska: 09.30. Trasa bardzo malownicza i niezbyt długa (15 GOTów). W Kudowie łapiemy o 15.15 pociąg do Wrocławia.
We Wrocławiu proponuję knajpę gruzińską:-)

Ostatnio zmieniony 09 paź 2008, 13:50 przez lorenco, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 paź 2008, 8:42 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jako że przede wszystkim chcę sobie przypomnieć same w sobie Góry Stołowe (z czasów wyjazdu licealnego), zgłaszam się na trasę samego Prezesa. :)

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 paź 2008, 13:01 
duża brązowa
Awatar użytkownika

A ja mam jeszcze pytanie aprowizacyjne:
Czy w nowym miejscu noclegowym - Pasterce - będzie można coś zjeść/ wypić? Czy też trzeba zabrać ze sobą?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]