Dzisiaj jest 18 lis 2017, 2:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 12:21 
Gomar
Awatar użytkownika

Uchwałą Zarządu z 15-05-2008 przywracamy po 3 latach przerwy dofinansowania dla prowadzących trasy na Przejściu Majowym i Mrówkach.

Warunki otrzymania dofinansowania:
- posiadanie uprawnień PTTK do prowadzenia grup, przynajmniej OT
- zgłoszenie planowanej trasy Zarządowi najpóźniej tydzień przed wyjazdem wraz z wymienionymi atrakcjami
- na wyjeździe trasa ma być otwarta, wyjście ma być ogłoszone, a przejście w miarę możliwości (pogodowych, zdrowotnych - wiadomo, rozsądnie) zrealizowane
- prowadzący trasy prowadzi je przez cały wyjazd - tj. w przypadku wyjazdu 2-dniowego 2 dni, w przypadku 4-dniowego przez wszystkie 4 dni.
- dofinansowania nie może otrzymać organizator wyjazdu, który oczywiście powinien jednocześnie sam prowadzić otwartą trasę.

Zarząd zastrzega sobie prawo do:
- wyboru przed wyjazdem tras najciekawszych i niepokrywających się
- nieudzielenia dofinansowania w przypadku rażących zaniedbań ze strony prowadzącego na trasie

Maksymalna wysokość dofinansowania 50 zł dla Przejścia i 30 zł dla Mrówek - zwrot wyłącznie za transport i nocleg.

Zamierzony efekt zmian:
- lepsza informacja na temat tras dla uczestników wyjazdu, głównie 'mniej zorientowanych' ludzi spoza klubu
- ograniczenie występowania 'dużych tras zamkniętych' - taki przypadek pojawił się na tegorocznym Przejściu i bardzo mi się to nie podoba.

Prezes Zarządu
Radek Pawłowicki

Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 18:23 przez namche, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 15 maja 2008, 13:03 
za wytrwałość

namche pisze:
- ograniczenie występowania 'dużych tras zamkniętych' - taki przypadek pojawił się na tegorocznym Przejściu i bardzo mi się to nie podoba.

Serio? Ja nie zauważyłem :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 14:34 
duża srebrna
Awatar użytkownika

jeszcze jedna istotna rzecz wymaga doprecyzowania: czy dofiny sa za poprowadzenie trasy co najmniej jednego dnia czy za prowadzenie tras codziennie.
proponowalbym jakies rozwiazanie posrednie, szczegolnie na przejsciu przydaje sie z jeden dzien przerwy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 18:27 
Gomar
Awatar użytkownika

Wojtek pisze:
jeszcze jedna istotna rzecz wymaga doprecyzowania: czy dofiny sa za poprowadzenie trasy co najmniej jednego dnia czy za prowadzenie tras codziennie. proponowalbym jakies rozwiazanie posrednie, szczegolnie na przejsciu przydaje sie z jeden dzien przerwy.

Mieliśmy na myśli oczywiście prowadzenie tras codziennie. Jak płacimy to wymagamy. Doprecyzowałem pierwszy post.

Jacek Duda pisze:
Serio? Ja nie zauważyłem :)

Ha, ha. Powiedzenie jednej osobie, że to "nie jej sprawa" i że "nie chcesz mieć na trasie przedszkola" nie było szczytem uprzejmości z Twojej strony. W zasadzie było żenujące. Jeszcze się obnosiłeś z tym "zamknięciem trasy". Nie chciałem po imieniu, ale sam się prosisz.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 21:16 
za wytrwałość

Radziu, jeśli chcesz się wykazać, bo Ci to potrzebne, żeby pokazać, że coś robisz jako prezes, to wykazuj się na kimś innym.

Ani nie jestem w zarządzie, ani nie działam już aktywnie w Trampie, żeby nie móc chodzić z osobami, z którymi chcę sobie pochodzić, żeby odpocząć w długi weekend. Jeśli nie czuję potrzeby prowadzenia 20 osób, to tego robić nie będę, robiłem to wtedy, kiedy musiałem.

Poza tym, jak mamy się dokładnie licytować, to poza czwartkiem na mojej trasie skład był zmienny, a Jasiek, Kasia Wyszkowska, Wojtek Barański, dziewczyny z Poznania, Karolina P. nie należą do jakiejś hermetycznie zamkniętej grupy. Trasy były, zwłaszcza w piątek, na tyle ciężkie (43 GOT), że specjalnie nie polecałem ich osobom, które chodzą pierwszy raz.

A Szmergielce i jej pięciu koleżankom powiedziałem nie, bo nie miałem ochoty z nimi iść. Miałem takie niezbywalne prawo i niespecjalnie mnie obchodzi co ktoś sobie pomyślał.

To tak gwoli wyjaśnienia, jak już jedziemy po nazwiskach.

PS. Zapomniał wół jak cielęciem był. Przejście 2005 polecam Twej uwadze, Radku :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 21:56 
Gomar
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
To tak gwoli wyjaśnienia, jak już jedziemy po nazwiskach.

Gwoli wyjaśnienia, powiedziałeś tak też osobie doświadczonej z Trampa. Jeśli ktoś nie chce brać osób na trasę, niech nie bierze, ale niech przynajmniej się tym nie afiszuje, bo to źle wygląda.

Co do mojego prezesowania, trochę szkoda mi czasu na polemizowanie z Twoimi głupimi insynuacjami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 maja 2008, 22:09 
za wytrwałość

Owszem, Radku, polemizować z Tobą nie warto. Najpierw zaczepiasz a potem się dziwisz, że ktoś reaguje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 maja 2008, 0:16 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Kwestia poruszona przez Wojtka: Przejście się różni długością co roku, od 3 do 9 dni. Generalnie popieram, że na wyjeździe 2-3 dniowym dofina powinni mieć tylko ci, co prowadzą we wszystkie dni, ale np. na 9-dniowym trudne to wymaganie... zwłąszcza, że frekwencja na długich Przejściach podlega istotnym wahaniom.
Więc może tak: wyjazdy 2-3 dniowe: dofin za prowadzenie codziennie, 4-5-6 dni: możliwość 1 dnia przerwy, 7-8-9 dni: możliwość 2 dni przerwy.

Albo jeszcze inaczej: 15 zł * liczba dni, w których delikwent prowadził trasę (na zasadzie zwrotu kosztów, czyli jak wyjdzie 6*15=90, a wydał 70, to dostanie 70). Tak byłoby najlepiej, bo np. na Mrówkach też w drugi dzień już nie ma tak wielkiej potrzeby na trasy, bo wielu schodzi prosto do pociągu...

Co do organizatora wycieczki, moim zdaniem powinien podlegać takim samym zasadom. Przecież on też nie musi prowadzić grupy.

Oraz powinno chyba zostać napisane, że trasa musi liczyć co najmniej 4 osoby.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 maja 2008, 3:29 
duża srebrna
Awatar użytkownika

tak naprawde najwazniejsze ze powstala jasna zasada: placimy i wymagamy. proste zasady generalnie sie sprawdzaja. wymusi to na organizatorach myslenie o trasach przed wyjazdem i zorganizowanie grupy odpowiedzialnych prowadzacych - zeby nie trzeba bylo biegac po stodole i pytac kto dzis by chcial poprowadzic.
szczegoly warto doprecyzowac, choc nie sa one sednem.
a jak z prowadzeniem na RE i innych wyjazdach ktore z przypadku moga wyjsc duze?

PostZamieszczono: 01 cze 2008, 22:42 
mała brązowa
Awatar użytkownika

[W chwili gdy przeczytałam posta Jacka pożałowałam, że tak rzadko bywam ostatnio na forum]

Jacku, a dlaczego tak bardzo nie chciałeś z nami isc??? Byłbyś uprzejmy mi powiedzieć?
Bałeś się, że nie poradzimy sobie na piwno-barowej trasie i wymiękniemy? :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2008, 22:49 
za wytrwałość

Przecież napisałem, bo nie miałem ochoty wtedy z Wami iść :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2008, 22:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ręce opadają...

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2008, 22:59 
mała brązowa
Awatar użytkownika

Pragnę jednak zagłębić się w ten temat gdyż godzi to w pewnym sensie w poczucie mojej własnej wartości i wartości moich przyjaciół.... ;)
Czy mam rozumieć, że nie chciałeś iść z nami bo byliśmy Ci niewystarczająco bliscy?

Dlaczego Dziasku się tak załamujesz?

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2008, 23:03 
za wytrwałość

Owszem, grało to swoją rolę. Nawet dużą. Generalnie rzecz biorąc, dużą rolę grała tzw. różnica temperamentu, za którą na trasie nie przepadam.

Myślę, że nie powinnaś się ani Ty ani Twoi przyjaciele specjalnie dołować ani pomniejszać swojej wartości, bo Duda nie wziął ich na trasę :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2008, 23:08 
mała brązowa
Awatar użytkownika

Myślę, że nikt w zaistniałej sytuacji nie cierpi z tego powodu, że nie dane mu było spedzić z Tobą całego dnia na trasie :] tylko ciekawi mnie co też sobie myślałeś i myślisz. Mam nadzieję że nie przeszkadza Ci, że ludzie "o innym temperamencie" dociekają Twoich motywów;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]