Dzisiaj jest 21 lis 2017, 8:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008, 12:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

PeeN pisze:
A co do nauki samemu, to chciałem zapytać gorących tego orędowników ile to razy próbowali dla wprawy hamować czekanem, albo ile razy dla świczeń wyciągali kogoś ze szczeliny?

:) To samo pytanie można zadać gorącym orędownikom kursu i odp. będzie ta sama :P

A co do samej techniki to uważam, że strasznie ciężko znaleźć samo miejsce do ćwiczenia. My na kursie raz hamowaliśmy w głębokim śniegu co nie miało żadnego sensu, a innym razem hamowaliśmy w miejscu kończącym się wypłaszczeniem... Jeśli chodzi o wyciąganie kogoś ze szczeliny to już o tym pisałem. Technika na mój jedyny dotąd wyjazd, gdzie mogło to się przydać przewidywała ciągnięcie za linę. Do takiego wniosku można dojść i bez kursu. Kurs pomaga za to zrozumieć, że do łojenia w śniegu, lodzie i po szczelinach potrzeba duuużo więcej sprzętu niż czekan i raki, o których pisze Przemek. Każdy musi mieć uprząż i co najmniej kilka karabinków nie mówiąc już o niezliczonych pętlach i taśmach. To kosztuje, a bez tego caaała ta wiedza jest psu na budę. Co z tego, że pamiętasz jak zrobić gardę albo jak kogoś wyciągnąć ze szczeliny jak masz tylko 2 karabinki?

Ja na kursie zrozumiałem, że żeby się wspinać to trzeba jeszcze dużo zainwestować i należałoby jeszcze zrobić kurs lawinowy, o czym pisał Śpiewan.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008, 13:00 
duża srebrna
Awatar użytkownika

i ja sie zgadzam z Marta! :)

Przemku, Piotrek T polecil nam Wieśka Madejczyka i ja z Gogolem polecamy go Tobie:
tel. 603 062 633
e-mail: alpextreme (@) w domenie gmail

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 gru 2008, 0:19 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Przemku, ja chętnie bym się wybrał.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 gru 2008, 12:20 
duża srebrna
Awatar użytkownika

W sumie to i ja bym sie pisal. Jesli bedzie mozliwosc wyboru to raczej bym wolal blizej 8. niz 1.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 gru 2008, 14:19 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Też bym się wybrał. Byleby w ferie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2008, 13:50 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Super! Zbiera się ekipa kursowa. Na dniach wrzucę konkretne informacje. (czekam na odpowiedź z Alpextreme).

Cytuj:
Przemku, odnoszę wrażenie, że już zdecydowałeś się wydać kaskę. No jak chcesz wydać to wydasz i będziesz miał czyste sumienie jadąc zimą w Tatry... Tylko po co w takim razie chcesz, żeby ktoś dzielił się z Tobą doświadczeniami

Masz rację Dziasku. Gdybym nie był przekonany, że warto taki kurs odbyć oraz że chcę go odbyć, to nie zaśmiecałbym forum tym wątkiem.

Dziękuję Ci, że wziąłeś na siebie niewdzięczną rolę krytykanta. Dzięki temu będę miał pewność, że jak ktoś zdecyduje się na ten kurs, to zrobi to po głębokim namyśle i rozważeniu wszystkich za i przeciw, a nie wyłącznie dlatego, że zaraziłem go moim ogromnym entuzjazmem dla tego przedsięwzięcia.
I dlatego właśnie prosiłem wszystkich "kursowych weteranów" o podzielenie się swoimi doświadczeniami z resztą trampów.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 gru 2008, 10:35 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Jak już wspominałam Przemkowi, w zależności od programu (i pewnie terminu) wstępnie też jestem chętna.
Z racji tego, że chodzenie w rakach i z czekanem nie stanowi dla mnie tajemnicy, przyłączyłabym się na bardziej zaawansowany program.
ale, jak to mówią "się zobaczy" :)

pozdrawiam (nie Grzesiek ;) )

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2008, 14:14 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Jest już znany termin, cena i program kursu. Odsyłam do początku tego wątku.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2008, 10:00 
mała złota
Awatar użytkownika

za dziasem:
Cytuj:
Nie wspominając już o technice na jaką zdecydowaliśmy się idąc na Pikusia, czyli jak ktoś wpadnie to hamujemy, a potem ciągniemy rękoma za linę i jakoś to będzie

e nieprawda, po to miałeś węzełki żeby je potem wykorzystać, tzn podpiąć je do asekurowanego pktu i zabezpieczyć się przez byciem wciągniętym w szczelinę. faktem jest że potem mieliśmy wyciągać osobę razem i z jej pomocą (zresztą to jest najprostsza i najczęstsza metoda o ile mi wiadomo) ale już przyspawaną do śniegu. Więc nie przesadzaj z tą oczywistością bo podejrzewam że jakbyśmy czegośtam o tym wcześniej nie dowiedzieli to nawet głupie węzły i idea ich wykorzystania byłaby nam obca.
mw

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2008, 10:07 
mała złota
Awatar użytkownika

a i po mojemu warto się wybrać, to są sprawy ważne a na sprawach ważnych nie powinno się przesadnie oszczędzać.
mw

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2008, 21:07 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja bym to porównał do chodzenia na wykłady. Jak wiadomo na książkach i cudzych notatkach też można pojechać.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2008, 21:55 
duża srebrna
Awatar użytkownika

SzataN pisze:
Ja bym to porównał do chodzenia na wykłady. Jak wiadomo na książkach i cudzych notatkach też można pojechać.

Pojechać można jeżeli podchodzi się do studiowania na zasadzie ZZZ. Jeżeli jednak od mojej znajomości przedmiotu na studiach miałoby zależeć być może moje życie w sensie dosłownym, to raczej bym na taki wykład chodził...

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 gru 2008, 14:35 
mała brązowa

Cytuj:
Jeżeli jednak od mojej znajomości przedmiotu na studiach miałoby zależeć być może moje życie w sensie dosłownym, to raczej bym na taki wykład chodził...

Popieram!

na wyjad bym sie wstepnie pisal, ale do 1 stycznia potwierdze, bo nie wiem jak wyjdzie z kasa na zimowe s Europy i kursem jeden po drugim

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 gru 2008, 12:09 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Instruktor zgodził się na 450zł/os. jeśli uzbieramy grupę 6-osobową.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2009, 19:49 
popularna

kilka fotek:
http://www.macko.waw.pl/fotki/index.php ... try_200902 :)

pozdrawiam,
Maciek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]