Dzisiaj jest 18 lis 2017, 15:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 sty 2009, 12:59 
mała złota

Pierwszy post z cyklu, wiec żeby nie zaśmiecać może po prostu będę pisywał regularnie tutaj.

Kto chciałby spróbować po raz pierwszy albo przypomnieć sobie śniegi, których zaznał w trakcie zeszłorocznych wyjazdów montowanych przez Radiego niech śledzi ten wątek!

Propozycja na najbliższy weekend to wyrwanie się z pięknych, ale mimo wszystko ciut już nużących zjazdowo Beskidów, Gorców i Bieszczad. Miejscówką tygodnia zostają zatem Tatry Zachodnie, z nieśmiertelnym podejściem najdłuższą z dolin do Schroniska w Chochołowskiej.

Plan narciarski obejmuje:
  • RAKOŃ, WOŁOWIEC (przez Wyżnią Chochołowską)
    Rakoń to tatrzański klasyk. Jedna z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych tur. Zjazd z Rakonia nawet na mapach zaznaczany jest jako trasa narciarska. opis tury
  • TRZYDNIOWIAŃSKI, CZUBIK PRZEZ KULAWCA
    Prosta i łatwa wycieczka ze schroniska w Chochołowskiej. W przypadku niepewnych śniegów jest to jedna z najbezpieczniejszych tras w okolicy – po dużym opadzie warto pozjeżdżać w Krowim Żlebie w głębokim śniegu. opis tury
Dla tych, którzy jeszcze nie jeździli poza ubitym śniegiem dodam, że zjazd z Rakonia jest o wiele dłuższy i ma większe przewyższenie niż np. Babia. Zatem skoro i tak wnosić narty na plecach, to czemu nie mieć z tego więcej przyjemności? Dla zachęty film z planowanego miejsca akcji ze świetnej strony Przemka.

Jeżeli ktoś chce skorzystać jedynie z opcji transportowej (wozem) - także proszę o kontakt. Z racji zawodów w skokach narciarskich omijamy jednak Zakopane!

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sty 2009, 14:51 
Gomar
Awatar użytkownika

Polecam, to dobór tras dla początkujących! Jeśli jeździsz na nartach i lubisz wędrówki po górach, na 95% polubisz skitoury.

Na zachętę dodam, że w Zakopcu można wypożyczyć łatwe do nauki profilowane deski skitourowe, zestaw z butami, fokami, itd. w Tatra Trade za 90 zł.

Film i zdjęcia z zeszłorocznej i chyba największej w historii Trampa wycieczki na turach :-) można znaleźć pod tym adresem, a film z wyjazdu bezpośrednio na youtube.

O trasach skitourowych w Tatrach Wysokich (ale nie Zachodnich) można ponadto poczytać w przewodniku "Narciarstwo wysokogórskie w Polskich Tatrach Wysokich" (Józef Wala), który znajduje się w biblioteczce.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2009, 22:27 
mała złota
Awatar użytkownika

Mają może do wypożyczenia buty 49/50? Z tego co patrzyłem to ani Lowa ani Garmont takich rozmiarów nie robią, ale może w narciarskich inna rozmiarówka jest...?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2009, 6:47 
Gomar
Awatar użytkownika

Nie wiem, zadzwoń do nich.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2009, 11:12 
mała srebrna
Awatar użytkownika

No i jak sie udaly wyjazdy skiturowe w tym sezonie?

Naprawde bardzo mi ich brakuje...

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2009, 14:16 
mała złota

W weekend była pierwsza edycja.

Trampową Sekcję Skiturową reprezentowałem razem z PiotremR. Na początek poszła tatrzańska klasyka - z Rakoń przez Grzesia (wg mnie jedna z lepszych tur jakie można robić) a w niedziele z Czubika przez Kulowiec. Dla dwóch kolegów były to odpowiednio pierwsze tury w Tatrach i w ogóle. O tym, że były udane świadczą szerokie uśmiechy po zjazdach mimo stóp oplastrowanych po kostki :-D

Pare fotek tutaj.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]