Dzisiaj jest 21 lis 2017, 1:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 maja 2010, 13:16 
mała brązowa

Witam,

Mam taki problem, ze w ambasadzie rosyjskiej do tranzytu przez
Rosje(Brzesc-> Moskwa->Pekin(ostatni odcinek samolotem), konsul zarzadal od nas biletow na pociag do Moskwy, czy to naturalna sytuacja? Czy nie lepiej skorzystac z posrednictwa jakiegos biura w wyrabianiu wiz i czy ktos moglby mi takie doradzic?

Ps. Bez biletu na pociag co ciekawe powiedziano nam, ze mozemy dostac wize na 20.06-22.06 kierujac sie data wylotu z Moskwy, a ta jest o godz 0.40 20.06, odprawa paszportowa konczy sie jeszcze 19.06

Czy mozna jakos zdalnie kupic bilet z Minska do Moskwy?

Pozdrawiam
Piotr

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 maja 2010, 18:31 
Gomar
Awatar użytkownika

To raczej niestety normalne - świadczą w końcu o dacie wjazdu do Rosji.

Najtaniej bilety na pociąg z Brześcia/Mińska kupić na Ukrainie. Najszybciej - przez pośredników (poszukaj w Googlach).

Nie jestem pewien czy pośrednik załatwi wizę bez tych biletów. Polecić można natomiast Warmos, u którego od dawna załatwiamy vouchery (50 zł).

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 maja 2010, 22:04 
mała brązowa

namche pisze:

No nie, my wylatujemy z Moskwy do Pekinu 20.06, a nawet gorzej 19.06 odprawa paszportowa konczy sie juz 23.40 tego dnia.
Stad proponowanie nam wizy waznej od 20.06 do 22.06
nie jest zbyt logiczne (nawet gdybysmy przylecieli
na lotnisko Demidovo 20.06 o godz 0.01 to nie zdolalibysmy w ciagu 40 minut przejsc dwoch odpraw paszportowych.

namche pisze:
Najtaniej bilety na pociąg z Brześcia/Mińska kupić na Ukrainie. Najszybciej - przez pośredników (poszukaj w Googlach).
Nie jestem pewien czy pośrednik załatwi wizę bez tych biletów. Polecić można natomiast Warmos, u którego od dawna załatwiamy vouchery (50 zł).

Dziekuje za informacje. Poszukam tych posrednikow.

Ps.Mam wrazenie, ze urzednicy z konsulatu nie wierza
w el. wersje bilety z internetu i chca miec papier,
ktory wzbudza u nich wieksze zaufanie(bilet PKP?)

Moze jeszcze dodam dla zainteresowanych
wyciag cen z naszej podrozy:

Bilet powrotny(Emirates przez Dubaj) Moskwa-Pekin: 1650pln
(bilet najlepiej kupic chyba w Polskim biurze podrozy jest taniej
niz karta przez internet, poza tym w okolicach naszego wylotu duzo
bylo w tej cenie pozycji (20.06-20.07)
wiza do Dubaju:180pln
hostele w Hongkongu:
z legitymacja YHA (polski PTSM):100$HKG=~50pln,
namiot+2osoby=70HKG
Noclegi w hostelu Pekinie od 3$
(rezerwacja w niedziele przez LP daje prawo
Legitymacja YHA w Pekinie (50RMB)~=25pln.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 maja 2010, 3:27 
duża złota
Awatar użytkownika

Ja w 2005 wyrobiłem 7-dniową tranzytów-kę z Estonii do Finalndii przez Petersburg bez pośredników. Biletów nie miałem, powiedziałem pani w okienku, zgodnie z prawdą, że dokupie je później. Jeżeli tak nie prajdiot to pośpieszcie się i odwiedźcie Warmos w celu nabycia pośrednictwa.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 maja 2010, 4:51 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ja pamiętam, że zrobiłem rezerwacje na lot z Kijowa do Moskwy (taką darmową co by tylko na wydruku mieć numer lotu miejsca gdzie i skąd i daty)
i przedstawiłem wydruk w konsulacie i poszło
w Twoim wypadku pasowałby lot poranny na 19.06

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 maja 2010, 14:19 
duża srebrna
Awatar użytkownika

PiotrR pisze:
namche pisze:

No nie, my wylatujemy z Moskwy do Pekinu 20.06

Przeciez Radek pisal o dacie wjazdu do Rosji. Zeby dostac tranzytowke pani w konsulacie musi miec papier kiedy wjezdzasz i kiedy wyjezdzasz.

Posrednikow odradzam, bo ich uslugi sa obecnie cholernie drogie. I zupelnie niepotrzebne bo na wize tranzytowa nie potrzebujesz vouchera. (A Warmos w zeszlym roku byl w nielasce u konsula, wiec tym bardziej odradzam.) Potrzebujesz tylko ten bilet wjazdowy, ktory (jak pisal Radek) mozesz kupic (drogo) przez internet albo (tanio) we Lwowie. albo w Brześciu, ale wtedy potrzebujesz jeszcze wizy bialoruskiej.

A ten wariant z Moskwą to chec zwiedzenia czy koszty? bo jak sie policzy wizy i bilety kolejowe to przelot z waw do pekinu wychodzi jednak taniej

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 cze 2010, 9:05 
mała brązowa

Wojtek pisze:
Posrednikow odradzam, bo ich uslugi sa obecnie cholernie drogie. I zupelnie niepotrzebne bo na wize tranzytowa nie potrzebujesz vouchera. (A Warmos w zeszlym roku byl w nielasce u konsula, wiec tym bardziej odradzam.) Potrzebujesz tylko ten bilet wjazdowy, ktory (jak pisal Radek) mozesz kupic (drogo) przez internet albo (tanio) we Lwowie. albo w Brześciu, ale wtedy potrzebujesz jeszcze wizy bialoruskiej.

Ostatecznie kupilem bardzo drogo w PKP, rozwiazanie to ma jednak te zalete, ze mozna je zwrocic ze strata 10% lub przesunac wyjazd za darmo (w PKP nie mozna kupic miejsc plackartnych, no i dochodzi taryfa miedzynarodowa).
Zastanawia mnie jednak czy to nie bedzie zbyt ryzykowne liczyc, ze w ciagu 12h uda mi sie w Brzesciu lub Minsku kupic bilet do Moskwy (czwartek lub piatek).

Wojtek pisze:
A ten wariant z Moskwą to chec zwiedzenia czy koszty? bo jak sie policzy wizy i bilety kolejowe to przelot z waw do Pekinu wychodzi jednak taniej

Zwiedzanie, cwiczenie chociazby i kilkudniowe rosyjskiego. W jedna strone Moskwa, w druga Petersburg (chociaz wydawalo mi sie, ze mimo wszystko bedzie znacznie taniej, ale sie przeliczylem).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]