Dzisiaj jest 21 lis 2017, 14:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 maja 2013, 16:31 
duża złota
Awatar użytkownika

Planuję pojeździć rowerem po Norwegii. Jakoś w lipcu lub sierpniu. Najbardziej interesuje mnie odcinek fiordów na wysokości Stavanger/Bergen. W lini prostej to zaledwie~160km. Po drodze jest tyle pięknych miejsc i tras na wycieczki piesze, że nie warto pokonywać tej trasy tylko w jeden sposób. Przewiduję na to 2-3 tygodnie.

PostZamieszczono: 27 maja 2013, 21:22 
Gomar
Awatar użytkownika

zerknij na http://breakthelimits.pl/ ;) mozna sie dolaczyc ;)

PostZamieszczono: 28 maja 2013, 14:54 
popularna
Awatar użytkownika

Brzmi dobrze. A jak chciałeś się tam dostać? Nigdy nie byłam w Norwegii, ale budżet raczej nie będzie kryzysowy :(

PostZamieszczono: 28 maja 2013, 15:02 
popularna
Awatar użytkownika

Wizz ma bilety po 34zł w jedną stronę :szok:

PostZamieszczono: 29 maja 2013, 15:06 
duża złota
Awatar użytkownika

Nie wiem jak rozumieć stwierdzenie, żę budżet nie będzie kryzysowy. Opiszę patent wielu turystów, także z zachodu ktorzy zwiedzali ten kraj. Jeżeli chcesz tanio zwiedzić Norwegię to dobrym pomysłem jest przelot tanimi liniami. Na miejscu nie kupowanie niczego poza chlebem. Noclegi w namiocie - poza największymi miastami to cała Norwegia jest największym darmowym polem kempingowym Europy :) Podrózowanie stopem i pieszo (rowerem). W lipcu w rejonie Stavanger i Bergen jest wielu turystów dlatego łapanie stopa powinno być łatwe. Norwegowie dziwią się jak widzą atostopowicza i sporadyczniej niż polscy kierowcy zabierają ludzi z drogi. Lecąc tam obowiązkowo kup litr wódki (do bagażau rejestrowanego lub w strefie wolnocłowej) i karton papierosów. Wódkę sprzedaj za 350kr a paierosy za 400kr. W ten sposób łatwo zarobisz około 250zł.

Cytuj:
zerknij na http://breakthelimits.pl/ mozna sie dolaczyc

Takie projekty mają sporo plusów ale moim zdaniem jechanie na Nordkap to nuda. Pokonując tyle kilometrów jeździ się zazwyczaj głównymi drogami i tym samym często omija najciekawsze miejsca. Poza tym krajobraz skandynawski choć ładny to po którmś kilometrze robi sie dość nużacy. W każdym razie szacun, że im i wielu innym osobą się chce :) Sam Nordkapp nie jest wart odwiedzenia, ja najpierw opłynłąłem go a poźniej wszedłem tam.

Ja jeszcze nie wiem jak się dostane do Stavanger, rozważam 3 warianty. Będę startował z okolic Oslo. Najchętniej dojechał bym tirem ktory by mnie zabrał razem z rowerem te 500km. W grę wchodzi jeszcze autobus i dojazd na rowerze tych 500 km w terenie gorzystym.

Na miejscu jest bardzo drogo, najtańsze noclegi zaczynaja się od 120zł, transport autobusowy jest najtańszy ale tez sporo kosztuje (za rower płaci się dodatkowo 100%ceny biletu) ale uznają zniżki studenckie. Podobno kupując wcześniej bilety autobusowe w internecie tez jest taniej. Moim skromnym zdaniem najlepiej odkrywać ten kraj na rowerze, z jachtu, pieszo, motocyklem i na biegówkach. Mało jest tam miejsc gdzie nie jest ładnie.

Jedzenie na miejscu jest około 4 razy droższe ale jest około 15 towarów ktorych ceny są normalne (chleb za 3zl, tuńczyk w puszkach, łosoś mrożony...) z tym, że sieć dystrybucji jest jest uboga (około 5 sieci handlowych z niemal identycznym asortymentem). Lekkie jedzenie turystyczne jest tam bardzo drogie.

Bagaż w wizzair do 32kg kosztuje 140zł. Opłata za sprzęt sportowy do32kg to 180zł. Rower można w ramach tego tańszego bagażu przewozić ale trzeba go tak zapakować by nie było widać, że to rower.

PostZamieszczono: 29 maja 2013, 16:25 
popularna
Awatar użytkownika

Wizzair lata z Katowic i do Stavanger i do Bergen, więc można polecieć w jedno miejsce, a wrócić z drugiego. Chyba że Oslo jest w planie. W okolicach Bergen jest sporo farm ekologicznych, które dość chętnie przyjmują wolontariuszy za jedzenie i nocleg.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]