Dzisiaj jest 18 lis 2017, 15:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:03 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No właśnie chodzi tylko o nazwę - ja się poczułem jak by mi ktoś chciał wcisnąć kit. Pod nazwą Zimowe Stolice zawsze krył się wyjazd w okolicach ferii zimowych o charakterze miejsko-włóczęgowskim (czyli głównie zwiedzanie większych lub mniejszych miejscowości połączone z noclegami w pociągach lub innych dziwnych miejscach).
A z tego co Radku piszesz ten wyjazd ma mieć "nieco" inny charakter. I nikt tu nie ocenia samego wyjazdu, który zapowiada się bardzo ciekawie (są już nawet chętni) i chyba nie wymaga aż takich "chwytów marketingowych".

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:07 
za wytrwałość

Ale tu tylko chodzi o to, że Radek już kupił bilety do Irlandii i nie chce stracić "organizacji wyjazdu", jednocześnie zauważył, że to w terminie Stolic i je sobie zawłaszczył.

A ja myślę, że np. Dziasek, Andrzej czy ktoś inny zrobi takie Stolice, jakie były od zawsze.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:11 
duża brązowa
Awatar użytkownika

tomek pisze:
Wole jeden wyjazd z 10 Trampami, niz 5 wyjazdow z Trampami po 2 na kazdym.

Ale jeśli inni będą podzielali Twoje preferencje, to wybierzecie przecież jeden z proponowanych wyjazdów i pojedziecie w więcej osób.

tomek pisze:
Tylko w moim malym swiecie, i w obrazie, ktory wyrobilem o Trampie, jest kilka wyjazdow, ktore sa jakby troche inne. Przejscie, Mrowki, Manewry etc. ...i Stolice Zimowe. Mimo ze jeszcze nie bylem. Dlatego pozwole sobie wyrazic zniesmaczenie postepowaniem Radka.

Dlaczego większy wybór wycieczek ma zmienić na gorszy charakter tych wspomnianych przez Ciebie? W terminie każdego Przejścia Majowego są przecież organizowane inne wyjazdy a ono cały czas pozostaje. To, że niektóre trampowe wycieczki "są jakby trochę inne" nie zależy od nazwy, ale od uczestników.
Parę lat temu nie było Mrówek, Zimowych Stolic, Manewrów. Pojawiły się, bo były chęci paru osób do pojechania razem w inne miejsce i zaproszenia nowych osób do trochę hermetycznego środowiska Trampa. Formuła wszystkich imprez ewoluje i to jest normalne. Jeśli to "się kłóci przynajmniej z tym co przez ostatnie cztery-pięć lat się działo w klubie", to co z tego? Były jedne ZSE w ciągu roku, to teraz nie może być 5?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Bardzo mnie zasmucil post Jacka i dalsza dyskusja...

Owszem, ja z Michalem zdecydowalismy sie w 1h po przeczytaniu maila Radka ze jedziemy razem z nim. I bardzo sie z tego ucieszylismy, ze Radek wpadl na taki wlasnie pomysl. A teraz slysze, ze uczestniczymy w jakiejs prywacie, ze to glupi pomysl i nierealny, ze nie wszyscy maja kase itp. itd.

Na zarzuty Jacka pozwole sobie odpowiedziec cytatem:
"Czym jest nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało"

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:23 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jeszcze raz powtórzę: dobrze, że Radek robi taki wyjazd tylko po co w to miesza Zimowe Stolice.

Ja organizuję Przejście Majowe 2007 na Bali - macie jeszcze 1,5 minuty na zdecydowanie się. Ktoś jest chętny? ;)

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:24 
za wytrwałość

Mówimy jak napisał Tomek, obok siebie a nie do siebie.

5 wyjazdów w jednym terminie to nic złego.
Stolic trzy lata temu w ogóle nie było, bo nikt nie zrobił i można bez tego żyć, tu się zgadzamy.

Jest jedynie kwestia nomenklatury, którą najlepiej wyraził Bronek.

Bo od zawsze, nawet kiedy jeszcze byłem w LO, chyba było tak, że odkąd powstały te "stałe" wyajzdy to w ich czasie ktos jeździł gdzie indziej. Ostatni przykład to choćby wyjazd dziewięciorga Trampów do Petersburga w trakcie Przejścia 2005 czy kiedyś kiedys osobna i niezwiązana prawie z Przejściem trasa kursowa.

Tylko że nikt nie wpadł wtedy z organizujących te wyjazdy, żeby nazwać je "Przejściem" - bo miały zupełnie inny charakter. Tak samo jak inny charakter od tego co zawsze było Stolicami, ma wyjazd Radka.

Gdyby on ogłosił: Słuchajcie, jadę do Irlandii, kupiłem bilety, kto chce jechać" i już, i zatutułował wątek "Irlandia - luty 2007" to byłoby wszystko ok. A tak, to wszyscy pomyślą sobie - no tak, to Stolice mamy pozamiatane, to już nie trzeba nic robić. Chocby to.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:25 
duża brązowa
Awatar użytkownika

bronek pisze:
A z tego co Radku piszesz ten wyjazd ma mieć "nieco" inny charakter. I nikt tu nie ocenia samego wyjazdu, który zapowiada się bardzo ciekawie (są już nawet chętni) i chyba nie wymaga aż takich "chwytów marketingowych".

Ale dla kogo jest ten "chwyt marketingowy"? Osoby z Trampa znają się nawzajem i poznają również charakter wyjazdu danej osoby. Jeśli zaś nazwa pomogłaby zachęcic nowe osoby do jeżdżenia z Trampem, to jest to chyba dobre.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:27 
za wytrwałość

Ale już nikogo nie zachęci. Bo bilety skończyły się wczoraj.
Nie zauważyliście, Pawle i Magdo?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:29 
duża brązowa
Awatar użytkownika

bronek pisze:
Jeszcze raz powtórzę: dobrze, że Radek robi taki wyjazd tylko po co w to miesza Zimowe Stolice.

Ja organizuję Przejście Majowe 2007 na Bali - macie jeszcze 1,5 minuty na zdecydowanie się. Ktoś jest chętny? ;)

I co jest złego w takiej nazwie?? Czy spowoduje ona, że na Przejście Majowe zrobione w Beskidzie Niskim / Pogórzu Przemyskim mniej ludzi pojedzie? Czy spowoduje ona, że ktoś pojechałby na to Bali, bo myślałby, że wyjazd będzie miał taki sam charakter jak poprzednie przejścia?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:30 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

x

Ostatnio zmieniony 04 wrz 2006, 22:54 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:31 
za wytrwałość

Ależ nikt nie broni mu robić tego wyjazdu, czytamy się, czy nie?

Chodzi nam jedynie o nazwe i o prywate z nia zwiazana, a nie o zabranianie komukolwiek wyjezdzania gdziekolwiek.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:34 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

pkotla pisze:
I co jest złego w takiej nazwie??

W zasadzie nic - ale wolałbym, żeby kiełbasa była nazywana kiełbasą a nie np. bananem?

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 12:40 
duża brązowa
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Ale już nikogo nie zachęci. Bo bilety skończyły się wczoraj.
Nie zauważyliście, Pawle i Magdo?

Promocja trwa do dzisiaj. Nie wiem, czy nadal bilety są w cenie tylko opłat lotniskowych i nie chce mi się tego sprawdzać. Nie sądzę jednak, by cały samolot już wykupiono. Zresztą nawet gdyby nazwa wycieczki miała na celu tylko marketing osoby Radka, to nie miałbym nic przeciwko, pod warunkiem, że ogłoszony wyjazd doszedłby do skutku i nie zostawił on lodzie tych, którzy sie zgłosili.
Ale chyba każdy z nas pozostanie przy swoich poglądach, więc na tym może zakończmy :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 13:51 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Chcialem tylko zaapelowac do uczestnikow dyskusji o wykazanie _odrobiny_ dystansu.

Nikt nie ma nic przeciwko temu, ze Radi chce zrobic wyjazd do Irlandii. Wszyscy znamy Radiego i wiemy, ze latwo sie zapala do roznych pomyslow. Nie wiem dlaczego wyjazd do Irlandii nazwal ZSE, ale nie chce i nie bede w to wnikal bo to malo istotne.

Fakt, ze nazwanie tego wyjazdu Zimowymi Stolicami moglo byc niefortunne, i fakt, ze moze to komus przeszkadzac.
Gdyby ktos to Radiemu zwyczajnie zasugerowal, z pewnoscia by sie wycofal z tej nazwy i problem by zniknal jak banka mydlana, ale.... wyjechal na zerowke i nie czyta forum.
A na forum od razu bicie piany i odsadzanie Radka od czci i wiary.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 wrz 2006, 14:18 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wlasnie chcialem zaproponowac, poczekajmy, co powie Radek.

Magda - slowo "prywata" w moim poscie faktycznie nie pasuje najlepiej, bo fajnie, ze Radek oglosil wyjazd. Ale chyba juz jasne o co chodzi ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]