Dzisiaj jest 25 lis 2017, 0:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Berlin 28-29 X
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 15:52 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

W zwiazku z juz poruszanym watkiem na Malym Kolejarzu biletow za 5E do Berlina http://www.tramp.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=922
Spotkalismy sie w klubie wyszlo z tego ze:
Dzwonilem do intecity i mozna kupic bilety powrotne w PL (czyli razem za 10 E)
Razem z Lukaszem Palka i Dziasem postanowilismy jechac na weekend 28-29 pazdziernika, pociagiem EC46 wyjazd z WWA 07.13, przyjazd do Berlina 13.16, obejrzec nowiutki dworzec, i ruszyc na miasto. Nocleg raczej na dworcu, konczymy zwiedzanie w niedziele i o 16.42 wracamy EC 47do WWA przyjazd 22.37.
Bilety mozna kupowac tylko 12 i 13 pazdziernika!!
Zapraszamy

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

PostZamieszczono: 10 paź 2006, 16:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

marciniusz pisze:
Spotkalismy sie w klubie wyszlo z tego ze:
Dzwonilem do intecity i mozna kupic bilety powrotne w PL (czyli razem za 10 E)
No sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie bo na pl.misc.kolej też jakiś koleś pisał, że dzwonił do PICu i że pani mu potwierdziła to co jest w warunkach oferty, czyli bilety z Berlina kupujemy na terenie Niemiec.
No ale na PKPie wszystko jest możliwe więc nie traćcie nadziei - może to wasza pani miała rację.

pzdr
Bronek

P.S. Biletów pewnie jest mało - więc radzę Wam, żebyście kupili je jak najwcześniej - najlepiej jeszcze w nocy z 11 na 12 października. Na razie najwcześniej otwarta kasa jaką znalazłem to od 4.00 na Centralnym w Galerii Południowej. Nie wiem od której czynna jest kasa międzynarodowa w Holu Głównym. Może na Wschodnim jest coś czynne całą dobę?

Ostatnio zmieniony 10 paź 2006, 16:35 przez bronek, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 16:31 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Pan w IC powiedzial,ze jest to sformulowane tak,ze sami mysleli ze tylko w 1 strone mozna,ale sie skonsultowali z dyrekcja i mozna w obie strony kupic

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 16:50 
Gomar
Awatar użytkownika

Być może się zabiorę, ale raczej tylko wtedy, gdyby zwiedzanie nie obejmowało wejść, bo na nie mnie nie stać. I jeśli się da, to zaplanowałbym trasę pieszą, tak jak np w Sofii albo Belfaście gdzie ani razu nie skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej. Ceny jakie znalazłem:
- 3e za wejście na Olympiastadion
- 8e :( za Fernsehturm
- bilet dzienny (ważny do 3 rano) 4,20e ze znizka (strefy AB)
- pojedynczy przejazd AB 1,40e
- kebab :) 2,50e

Mur Berliński, Czerwony Ratusz, Bundestag itp można obejrzeć 'z zewnątrz' ;)

Tomku, byłeś ostatnio w Berlinie jako zwiedzający, może pamiętasz ceny wstępu? Aniu, może Ty też znasz?

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 17:11 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dla studentow nie ma znizek w KM :( czyli dzienny 5,80 jednorazowy 2,10 a do 3 przystankow 1,20.

Za to w muzeach wszedzie wpuszczaja taniej studentow, nawet na legitke mnarodowa (na polska nie probowalem). W Berggruen (obrazy Picasso) wejscie bylo 3€, w Pergamonie bylismy za darmo, bo w czwartkowy wieczor sa godziny otwarte, tak to raczej lazilismy. Polecam wlasnie lazenie - wtedy nie trzeba placic za KM ani za muzea. A w centrum wszystko w kupie, w ciagu 2 dni da sie przejsc wazniejsze rzeczy. Zmeczycie sie porzadnie, ale chyba o to chodzi :) a piwo kupujcie w kioskach, spokojnie mozna pic na ulicy :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 17:56 
duża srebrna

Jesli chodzi o znizki, to ja wchodzilam na polska legitymacje, a kolezanka na ukrainska (cyrylica!) i mialysmy znizki studenckie.

Nie wiem jak ceny komunikacji miejskiej, bo ja pojechalam do Berlina na dobowym bilecie grupowym na pociagi regionalne, ktory obejmowal tez S-bahn, czyli kolej miejska.

Na dworcu w nocy nie strach przebywac (ja tam czesto czekam sama okolo polnocy i sie nie boje), ale nie specjalnie wiem, gdzie sie zdrzemniecie. Zaprosilabym was do siebie na nocleg, ale po pierwsze, bilet do Halle kosztuje 30 euro, a po drugie, jeszcze nie wiem, czy nie bede wtedy w Warszawie :-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 23:34 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No ja jadę na pewno i pojawiła się opcja, żeby "nocować" na jakiejś imprezie a kosztem byłby po prostu tylko koszt wstępu na takową. Bezpieczniejsze to i wygodniejsze niż nocleg na dworcu czy stacji metra i -co ważniejsze - z dobrym skutkiem próbowane (nie przeze mnie).

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2006, 23:57 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

dobrutki pomysl, tylko nie mozemy miec za duzo kasy przy sobie bo, jak wiadomo, czlowiek po kilku piwach staje sie rozrzutniejszy :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2006, 8:52 
Gomar
Awatar użytkownika

Nie stać mnie na 15 euro na wejście na imprezę, więc mimo wszystko byłbym za spaniem na dworcu czy w parku w namiocie. Za 15e możecie mieć nocleg np. w A&O Backpakers Boxhagener Strasse 73 www.aobackpackers.de
albo http://www.pro-social.de/p_Ceny_uslugi.htm za 13e albo link też 13e.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2006, 10:29 
duża srebrna

Na Dworcu Glownym w Berlinie jest na prawde bezpiecznie nawet noca. Tylko nie wiem, czy nie bedziecie musieli spedzic nocy na siedzaca na lawce, bo towarzystwo na karimatach moze sie nie spodobac ochronie (przynajmniej tak mysle, ale pewnosci nie mam)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2006, 19:52 
Gomar
Awatar użytkownika

Lista na dany moment zamknięta. Jedzie 11 (!) osób :)

PS. Kasy m-n na Wschodniej działają całą dobę.

UWAGA! Wszyscy jadący proszeni są o przyniesienie gotówki jutro, ponieważ kasa którą wyłożył ŁP jest pożyczona.

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2006, 11:01 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

I jak udało się kupić? Bo podobno niezłe kolejki były w nocy :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2006, 13:17 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Nie udalo, a ŁP nie wzial nr sluzbowego pani w kasie:/ Ale i tak napiszemy skarge do IC

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2006, 13:50 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A może tak konkretniej co się stało?

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 paź 2006, 14:14 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Po 1e nie mozna bylo kupic biletow powrotnych, a co wiecej byly naprawde tlumy, a ŁP byl na wschodniej juz na 1:/ Nie wiem tylko czy pani nie chciala sprzedac,czy system (uklad ;)) nie mial takiej opcji

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]