Dzisiaj jest 25 lis 2017, 9:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O co chodzi?
PostZamieszczono: 21 lis 2013, 1:24 
mała brązowa

Drogie Trampy! Pojawił się ostatnio pomysł - jak już niektórzy z Was słyszeli - założenia Trampowej gazety, której to Wy bylibyście redaktorami i głównymi odbiorcami. Gazeta byłaby wydawana co kwartał (jeden numer na każdą porę roku zaczynając od zimy 2013/2014) w formie elektronicznej.
Aby czasopismo funkcjonowało, potrzebujemy Waszej pomocy! Na czym miałaby ona polegać?
1. Nazwa - gazeta musi się przecież jakoś nazywać. Liczymy na Waszą kreatywność. :D
2. Kwestie techniczne - trzeba gazecie nadać kształt i wygląd, a później umieścić ją w internecie. Smok tego nie potrafi, dlatego prosi Was o pomoc i poradę.
3. Artykuły. Założenie jest takie, że dzielimy treść gazety na poszczególne działy, za które (choć nie jest to wymóg) są odpowiedzialne konkretne osoby. Najważniejsze, aby dział, do którego zechcecie pisać, był zgodny z Waszą wiedzą i zainteresowaniami - tak, aby pisanie artykułów sprawiało Wam przyjemność ;) a czytelnikowi pozwalało się czegoś ciekawego dowiedzieć. Poniżej umieszczę propozycje działów, jednak nie ma przeszkód, abyście sami dołożyli coś do tej listy.
Propozycje działów:
a) relacje z bieżących Trampowych wydarzeń/imprez
b) archiwalne relacje z wydarzeń Trampa (można znaleźć na forum)
c) kalendarz wydarzeń turystycznych - Trampowych, warszawskich, ogólnopolskich, światowych - jak tam chcecie
d) coś o kulturze - literatura i film podróżniczy, muzyka świata
e) przegląd sprzętu turystycznego
f) wywiad - może ktoś chce poszukać dojścia do ważnych/znanych osób ze świata turystyki?
g) biografia (podróżnicy, pionierzy itp. itd.)
h) ciekawe miejsca w Warszawie (np. pod kątem zdobywania PTTKowskiej Warszawskiej Odznaki Krajoznawczej - WOK)
i) kącik z informacjami o PTTK
j) może ktoś się interesuje survivalem albo orienteering'iem...?
k) reportaże fotograficzne
...
Artykuły możecie podpisywać w wybrany przez siebie sposób.

Głównym sposobem komunikacji będzie forum. Ten temat poświęcamy na sprawy ogólne - zadawanie pytań, rozwiewanie wątpliwości, uzyskiwanie dodatkowych informacji. Poza tym, w toku pracy nad pierwszym numerem - założony zostanie email, gdzie będziemy wysyłać artykuły. Dodatkowe informacje można również uzyskać u mnie (Justyna Andrulewicz) osobiście, facebookowo, emailowo (justynaandrulewicz94@gmail.com), telefonicznie (5zero1 7zero0 5cztery7) bądź napisać do Trampa, jak Wam wygodnie. Oczywiście - w miarę możliwości - fajnie byłoby urządzić spotkanie organizacyjne.
Ale najpierw czekamy na Wasz odzew - pomożecie?! ;)

PostZamieszczono: 21 lis 2013, 23:11 
popularna
Awatar użytkownika

Czyzbysmy robili konkurencje Maglowi? :D Bedzie ciezko sie przebic i to zorganizowac, ale pomysl mi sie bardzo podoba! Rozumiem, ze w dluzej perspektywie ("jak sie widzisz za 5 lat") planowane jest przejecie Magla i ich kanciapy, razem z wyburzeniem sciany pomiedzy Trampem a Maglem? ;) Bardzo mi sie podoba! Wiecej osob pomiesciloby sie w kanciapie. :P Moze sa jeszcze jakies plany poprawienia umeblowania? ;) Tam szafki moga byc, ale moze jakas nowa kanapa?

PostZamieszczono: 21 lis 2013, 23:58 
mała brązowa

Proponuję najpierw się zorganizować i wydać pierwszy numer. Na plany podbijania Maglowego terytorium przyjdzie jeszcze czas :D Pytanie do Ciebie, Justyno - czy poza stwierdzeniem, że pomysł się podoba, masz ochotę zrobić coś w celu jego realizacji? Jeśli tak, zapraszam na spotkanie, które ma się odbyć w przyszły czwartek lub piątek, co - mam nadzieję - roztrzygnie się niedługo na specjalnie utworzonym fejsbukowym wydarzeniu.

PostZamieszczono: 22 lis 2013, 4:49 
popularna
Awatar użytkownika

Niestety obecnie jestem daleko zagranicą (i będę jeszcze tu długo), więc fizycznie nie jestem w stanie przyjść na spotkanie. Ewentualnie mogę coś kiedyś napisać. Jeśli przyjdzie mi kiedyś jakiś fajny pomysł do głowy, to się udzielę w gazetce, a przynajmniej się postaram. Życzę powodzenia póki co, bo z miłą chęcią coś takiego przeczytam! ;)

PostZamieszczono: 22 lis 2013, 16:43 
Gomar
Awatar użytkownika

mi się podoba:
c) kalendarz wydarzeń turystycznych - Trampowych, warszawskich, ogólnopolskich, światowych - jak tam chcecie
oraz g) biografia (podróżnicy, pionierzy itp. itd.)

Nazwa...? NewsTramp? Trampoid? Twój Tramp? TrampStyle? Tramping&Dumping?

Kwestie techniczne.... hmm, nie wiem jak robi Magiel, w jakim programie, etc. ale nie wygląda by był drukowany bezpośrednio z Worda :p trzeba ich się wypytać. Nie mniej same teksty i oprawa zdjęcia wystarczą by były przygotowywane przez (bajko)pisarzy w wordzie.

Myślę, że kwestia graficzna będzie rozwijana i usprawniana z kolejnym numerem. Najważniejsze będzie przygtowanie treści ;P

PostZamieszczono: 22 lis 2013, 23:20 
popularna
Awatar użytkownika

A moze cos z podtekstem i dla czytelnikow obcojezycznych? "Your Tramp"! ;) Jestem pewna, ze poczytnosc wzrosnie kilkukrotnie!

PostZamieszczono: 23 lis 2013, 23:18 
popularna
Awatar użytkownika

Nazwa: "SuperTramp" :)
Mam znajomą w korekcie w Maglu, postaram się wydobyć jakieś cenne informacje.

PostZamieszczono: 24 lis 2013, 1:34 
mała brązowa

Co do kwestii technicznych, gadałam z koleżanką, która się interesuje różnymi programami graficznymi i poszperałam w internecie. Stwierdziłyśmy, że najlepszy (bo łatwy w obsłudze, w miarę dostępny i z funkcją konwertowania na publikację sieci web) będzie Microsoft Office Publisher. Na pewno wszyscy mamy go na kompach, nawet jeśli o tym nie wiemy (ja np. dowiedziałam się wczoraj ;) ). Z samą korektą problemu nie będzie, poprawiałam już różne rzeczy, w tym pracę dyplomową na filologię polską. Tylko żeby było co poprawiać :)
A nazwa hmm jedyne, co przyszło mi na myśl to "Wejście Smoka" :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]