Dzisiaj jest 19 lis 2017, 23:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lut 2007, 23:24 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Raczej to drugie, choć kilka PP celowo było podpuchą, i to w obie strony, tzn. zdarzały się PP wysoko punktowane, których zdobycie było dość proste (np. sławny Zygielbojm) albo na odwrót. Zadecydowałem z Młodym, że o tym uczestnicy będą wiedzieli przed startem.

Widzę, że od wczorajszego mojego ostatniego posta rozwiane zostały wszelkie wątpliwości, które się pojawiły, więc nie będę do nich wracał.

Mam nadzieję, że mimo wszystko formuła zawodów zostanie przyswojona. Zdradzę, że są już obmyślone PP i pewne urozmaicenie (ale nie skomplikowanie!) następnych ZK, które zapowiadają się zdecydowanie ciekawiej, ale jeśli wola uczestników zostanie skierowana ku zawodom "stricte komunikacyjnym", to przecież nie będziemy obstawać na siłę przy swoim... ;)

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lut 2007, 23:35 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

cortes pisze:
Zdradzę, że są już obmyślone PP i pewne urozmaicenie (ale nie skomplikowanie!) następnych ZK

Oby tylko urozmaicenie. Ja bym nie mieszał za bardzo w zasadach - im czystsza i prostsza ich postać, tym więcej frajdy. Nie wyobrażam sobie stosowania jakichś modyfikatorów faworyzujących taki a nie inny środek transportu, albo skład grupy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2007, 0:39 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

az tak Ci zal tego jednego punktu za "druzyne propagujaca zdrowa postawe moralna"? :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2007, 2:20 
za wytrwałość

cortes pisze:
Raczej to drugie, choć kilka PP celowo było podpuchą, i to w obie strony, tzn. zdarzały się PP wysoko punktowane, których zdobycie było dość proste (np. sławny Zygielbojm) albo na odwrót.

Podpuchą w drugą stronę była przede wszystkim ulica Dziwożony i trójulica Abecadło+Samogłoski+Prozy. 140 punktów za takie dwa gie, a co najmniej 2,5 h zmarnowane, nawet jeśli dorzucić niedaleką Improwizację.

Punkty w stylu Kęp Zawadowskich, MDL Cargo czy Paluch były niedoszacowane pod tym względem że nawet po 140 punktów nie opłacało się tam jechać :) Pewną pułapką były też Nowodwory.

Zygielbojm i Żupnicza były zaś przeszacowane, bo było za łatwo :) Ale nie wszyscy to odkryli i o to chodziło.

Ja myślę, że urozmaiceniem może być np.: premia za niepowtarzalny punkt. Silenie się na jedynie ZTM jest trochę bez sensu bo zmniejsza pole manewru i "usztywnia" konkurs. Poza tym nie ma jak udowodnić, że ktoś nie chodził.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2007, 19:44 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
a mieliscie jakis algorytm przyznawania punktow poszczegolnym lokalizacjom, czy tylko subiektywne poczucie trudnosci dotarcia w dane miejsce ??

Nie było żadnego algorytmu, no bo jednak to zajęłoby chyba nieproporcjonalnie dużo czasu co do znaczenia i ważności ZK :) punkty przyznane były zupełnie od czapy, ale i tak fajnie było.

Dziękujemy organizatorom! :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2007, 22:23 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No nie tak zupełnie "od czapy", ale rzeczywiście znalezienie idealnie "sprawiedliwego" algorytmu jest chyba niemożliwe. ;)

Zgadzam się z Jacem i Jackiem (jak to brzmi) i... proszę o powstrzymywanie się od publikowania swoich pomysłów, bo JD już nieświadomie zdradził jedną z modyfikacji, która polegać będzie właśnie na premii za punkty "niepowtarzalne". :P Moim zdaniem bardzo ciekawa opcja, która może w znaczący sposób zróżnicować trasy zaliczane przez drużyny.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 22:52 
za wytrwałość

A zatem dokonało się dziś - byliśmy z Katarzyną i Młodym na ulicy Improwizacji oraz na Dziwożony nawet! Muszę przyznać że klimat ulicy Improwizacji mnie powala i naprawdę zachodzę w głowę PO CHOLERĘ dojeżdżał tam jeszcze w styczniu br. autobus???? I czy panu kierowcy naprawdę chciało się wjeżdżać na tę trylinkową ulicę za hotelem dla uchodźców, z którego okien zwisają worki z jedzeniem, przekraczającą rozpierdzieloną bocznicę kolejową?

Oto kilka fotek z tamtej ulicy właśnie:

Przed tą bramą do huty miał pętlę 384
W tym obecnie opuszczonym budynku był nawet bufet (czynny 7-15)
Tak wygląda słynna ulica Improwizacji i zardzewiały silos
Młody w zdewastowanym wnętrzu jednego z budynków - w którym wszakże został kibel nieruszony
Bocznica kolejowa, ze szlabanem (niewidoczny), prowadząca do zamkniętej bramy do huty i w tle czyms przypominającym stację

A na jednej z żoliborskich ulic znaleźliśmy... HOTEL TRAMP! A w zasadzie to, co z niego zostało:) jest jednak wciąż zaproszenie doń widoczne na szybie:)

Obrazek

Musimy się jeszcze przyznać, że na Improwizacji pierwszy raz w życiu - ja z Młodym - zbiliśmy szybę rzucając w nią kamieniem! :) Było bosko!

A ulica Dziwożony swoją południową częścią jest w Warszawie, a północną już w Łomiankach i wcale nie nazywa się Dziwożony tylko bodaj Parkowa.

Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007, 23:09 przez jd23151, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2007, 22:59 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Przyznaję, ul. Improwizacji ma niepowtarzalny klimacik. Jeden z najciekawszych i najbardziej paradoksalnych (pętla autobusu) industriali, jakie widziałem w życiu.

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2007, 14:27 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
5.jpg]

A na jednej z żoliborskich ulic znaleźliśmy... HOTEL TRAMP! A w zasadzie to, co z niego zostało:) jest jednak wciąż zaproszenie doń widoczne na szybie:)

To ja juz wiem o co chodzilo jednej Rosjance, ktora dzwonila kiedys do kaciapy i pytala sie czy to hotel. A potem czy mamy informacje.

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2007, 14:58 
duża złota
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Muszę przyznać że klimat ulicy Improwizacji mnie powala i naprawdę zachodzę w głowę PO CHOLERĘ dojeżdżał tam jeszcze w styczniu br. autobus???? I czy panu kierowcy naprawdę chciało się wjeżdżać na tę trylinkową ulicę za hotelem dla uchodźców, z którego okien zwisają worki z jedzeniem, przekraczającą rozpierdzieloną bocznicę kolejową?

Jacku - dojeżdżał parę lat temu - na swoim I i II roku korzystałem z uroków linii 384 i wydawało mi się, że Bemowo i opłotki Huty to jest Centrum TEJ części Warszawy :D Żeby było ciekawiej to pewnego wtorkowego poranka kierowca źle pojechał omijając 3 przystanki. Kiedy uprzejmie mu powiedzieliśmy, że trochę się zgapił to powiedział, że tą linią to nigdy nie jeździł i w zasadzie to jest taka zsyłka - nikt nie chce tam prowadzić autobusów, bo to koniec świata.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 kwie 2007, 22:30 
za wytrwałość

Dziś na wycieczce rowerowej pod hasłem "Ale wbrew pozorem wciąż jesteśmy w Warszawie" o długości 60,5 km (Kasia) i 69,2 km (ja) dane nam było poznać znane z ZK pętle i ulice:

Zbójna Góra (autobus 161 w szczycie w dzień powszedni co 40 min, w soboty i święta co godzinę, na całej trasie 28 przystanków z czego 19 na żądanie (!) gdzie specjalnie dla niego wylano asfalt i śliczną pętlę autobusową w okolicach, które go normalnie nie oglądają :] ):

Wisniowa Góra, gdzie są rzeczywiście, zgodnie ze słowami Młodego "wyjebane wille w środku niczego"

ulicę Dzidka Warszawiaka:

oraz propozycję specjalnie dla Tomka Dombiego na następne ZK ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 kwie 2007, 0:29 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zacna to ekskursja musiała być. Można pomyśleć np. o premii na kolejnych ZK za zatrzymanie autobusu na wszystkich przystankach na żądanie linii 161 ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 kwie 2007, 1:26 
za wytrwałość

Z ciekawych ulic, które dziś mijaliśmy, lub jechaliśmy nimi należy jeszcze wymienić:

ul. Fiołkową, która jest LEDWIE WIDOCZNĄ ŚCIEŻKĄ w lasku koło Wału Miedzeszyńskiego na południe od Os. Las (wyglądającego prawie jak Koszajec) - ale za to ma TABLICĘ MSI!!!

ul. Odrębna, leżąca tuż obok, nie mająca tablicy MSI, ale za to wielką (metr na metr) tablicę z nazwą ulicy wypisaną 60cm wołami (jak odrębna, to odrębna).

ul. Celulozy, z oznaczeniem WYDRUKOWANYM na kartce, zalaminowanym i przybitym do deski, łącząca ul. Przewodową w Miedzeszynie z Bysławską w Falenicy. Oboma tymi ulicami, równoległymi do siebie i odległymi o 3 km, jedzie po wykonaniu ciekawej wolty rzeczony 161.

ul. Poezji, leżąca koło mało poetyckich zakładów MERA-PNEFAL w Falenicy (trzeba dodać, że na przeciwległym biegunie Warszawy leży ul. Prozy)

ul. Przełęczy w Radości, której mimo chęci nie udało nam się odnaleźć (w Radości nazwę ma każda ścieżka w lesie, oczywiście nieutwardzona i zwykle piaszczysta). Za to przy ulicy Wolnej jest Szkoła Podstawowa nr ileśtam im. KLONOWEGO LIŚCIA (pod patronatem Ambasady Kanady, z trójjęzyczną tablicą, wszystko pięknie, ale ul. Wolna nie ma nawet nawierzchni!)

z ulic Poprzecznych w Aninie tylko X Poprzeczna i VI Poprzeczna mają tablice (dlatego może, że MSI jeszcze do Anina nie dotarł)

ul. Dwóch Mieczy w Rembertowie (prostopadła do Zygmunta III Wazy, na której jest nawet tabliczka MSI z objaśnieniem kim był Zygmunt III Waza)

niedaleko ul. Madziarów jest ul. ZESŁAŃCÓW POLSKICH. Jak słusznie zauważyła Kasia, ciekawe kogo zsyłano do Polski, logika bowiem nakazywałaby, że skoro Zesłańcy Syberyjscy byli zsyłani na Syberię, to Zesłańcy Polscy...

Dalej ciekawych nazw ani miejsc już niestety nie było, może jeszcze wspomnę, że wsiadałem do autobusu na przystanku leżącym 100 m od ulicy Awionetki RWD.

Zaskakująca była też odkryta przez nas na przystanku Jesiotrowa (trzeci od końca linii 170 na Elsnerowie) prawidłowość, że autobus ów jeździ częściej w soboty i święta niż w dni powszednie. Jednak jest to uzasadnione, gdyż łączy Elsnerów (zadupie ale z kilometrami kwadratowymi działek pracowniczych) z Cmentarzem Północnym. A babcie mają czas na swoje aktywności właśnie w weekendy. Czyli najpierw siup na cmentarz, a potem w 170 i na działeczkę.

PS. Młody, myślę, że mogłoby to (zatrzymywanie go bez wysiadania) podpaść pod wykroczenie zwane "zatrzymanie środka komunikacji bez uzasadnionej przyczyny", co kosztuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 kwie 2007, 1:38 
mała złota

jd23151 pisze:
Zaskakująca była też odkryta przez nas na przystanku Jesiotrowa (trzeci od końca linii 170 na Elsnerowie) prawidłowość, że autobus ów jeździ częściej w soboty i święta niż w dni powszednie. Jednak jest to uzasadnione, gdyż łączy Elsnerów (zadupie ale z kilometrami kwadratowymi działek pracowniczych) z Cmentarzem Północnym. A babcie mają czas na swoje aktywności właśnie w weekendy. Czyli najpierw siup na cmentarz, a potem w 170 i na działeczkę.

Poza tym, na sporej części trasy 170 jest w dni robocze w godz. szczytu wspomagane przez linię 307.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2007, 15:50 
I norma za wytrwałość

jd23151 pisze:
przystanku Jesiotrowa

O,to Andzi się już swojego przystanku doczekał?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]