Dzisiaj jest 18 lis 2017, 2:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 maja 2007, 13:16 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ekipa spędzająca majówkę w Macedonii chyba jako ostatnia po wojażach wróciła dziś późnym rankiem do Warszawy (Batory spóźnił się około półtorej godziny :|), więc czas na podsumowania, relacje i zdjęcia jeszcze będzie. W skrócie:
- siedmioro uczestników,
- trzy stolice obejrzane dość dokładnie (Skopje, Belgrad, Bratysława), w samej Macedonii (prócz stolicy) Prilep, Bitola, Ochryd, Sv. Naum, Kiczevo, Tetovo
- pięć noclegów w pociągach, na szczęście w warunkach dość komfortowych (po 3-4 osoby w przedziale),
- dziesiątki pożartych burków, pljeskawic, czevapi i innych odmian fast-balkan-food,
- bliżej nieokreślone, acz znaczne ilości spożytego bardzo taniego piwa i wina.
(...)
W Macedonii tubylec jest takim samym dziwem dla turysty jak turysta dla tubylcy. Przy czym tubylec, w odróżnieniu od turysty, nie ma najmniejszych oporów by przerwać dowolne zajęcie (np. prowadzenie samochodu, układanie kostki brukowej, spacer, rozmowę) i wpatrywać się w turystę jak na przybysza z kosmosu. I nie chodziło przecież o to, że na porządne mycie to tylko raz była okazja :)

Pogoda był dobra (ciepło lub bardzo ciepło), ale akurat gdy chcieliśmy wybrać się na dwa dni w góry, to pojawił się deszcz i niskie chmury, więc ostatecznie zrobiliśmy tylko krótką wycieczkę w celu ubłocenia butów (w czystych wstyd wracać).

Dzięki naszej bojowej postawie (błyskanie klingą noża, przygotowanie koktajlu mołotowa z kuchenki gazowej, zastosowanie pełnego zaciemnienia itp.) uniknęliśmy także zmasowanego nocnego ataku serbskich Skorpionów, którzy nocą zaczęli zwierać szyki do zmasowanego natarcia na nasz obóz na wzgórzu. Na koniec ściągnęli nawet amfibię, którą próbowano sforsować dzielący nas potok... Nie da się wykluczyć, że niedoszłymi napastnikami były zainteresowane wyłącznie sobą zakochane pary w samochodach, ale wszak czujności nigdy dość...

Obszerniejsza relacja wkrótce. Mam nadzieję, że nie mojego autorstwa :D

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 maja 2007, 13:36 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Do tego jeszcze dżigit na trasie Bitola-Ochryda, któremu w połowie drogi rozkraczył się samochód ;) a część naszej ekipy musiała go pchać :)

I spotkana w Bitoli Polka, która na miejscowym bazarze handlowała jabłkami i papryką!! Cóż ta miłość robi z człowieka... 10 lat temu przyjechała za mężem Macedończykiem, ale "mi się tu nie podoba". Ciekawe dlaczego? ;)

I niezapomniany wieczór przy rakiji w wiacie z wypchanym zającem ;)

A za pleskavicami, burkami i kawką z baklawą już tęsknię!

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 maja 2007, 13:57 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ada pisze:
A za pleskavicami, burkami i kawką z baklawą już tęsknię!

Ja też! Ale po tym jak wczoraj wszedłem na wagę i wskazówka niebezpiecznie wychyliła się w prawo, myślę że jednak mała przerwa w konsumpcji tych smakołykow wyjdzie mi na dobre :rotfl:

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]