Dzisiaj jest 25 lis 2017, 13:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2009, 10:18 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

a czy jest szansa na obejrzenie wynikow manewrow w wersji on-line?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2009, 16:39 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Pro primo, dziękuję wszystkim za uczestnictwo i za podjęcie wyzwania :) miło było widzieć zadowolenie na Waszych twarzach :)

Dla mnie, jako budowniczego Manewry te dostarczyły mnóstwo doświadczenia i satysfakcji, ale najpierw to, co Was najbardziej interesuje, czyli wyniki ostateczne. Dziś skończyłem opracowanie tabelek, i Młody pewnie wkrótce je udostępni na stronie. Zaszły pewne, nieliczne i nieznaczne zmiany od wstępnych wyników podanych w niedzielę nad ranem.

Na trasie TS, podczas zdejmowania trasy, zmierzyłem dokładnie położenie PK A/9. Rzeczywiście, punkt był oddalony od miejsca zaznaczonego na mapie o 10 m. Niemniej, pozostałe PKS były oddalone od miejsca zaznaczonego na mapie o 40 m! Jednak myślę, że przeszarżowałem tu przy rozkładaniu trasy, więc postanowiłem uznać wszystkie potwierdzone tu PK za właściwe. Nie wpłynęło to na kolejność w klasyfikacji. Dla mnie to jest nauczka, wpadłem w ten sam błąd, jak Jasiek i Kuba J. 5 lat temu, jak PK chcieli ustawić nie tam, gdzie był zaznaczony na mapie, ale na środku "fajnego bagienka".

Obrazek

Ten obrazek pokazuje położenie PK i PKS - krzyżykiem zaznaczyłem miejsce, gdzie PK powinien być (był zaznaczony na mapie), a kółkami położenie 3 lampionów w terenie.

Na trasie TP, niektórym drużynom błędnie wyliczyłem wynik "w ferworze walki", za co najmocniej przepraszam. Wyniki w pliku na stronie są już ostateczne i na pewno dobrze wyliczone.

Inne refleksjce: sławny PK 5 na trasie TS okazał się za trudny - cóż, to trochę mój błąd, rzeczywiście tak po fakcie muszę uznać, że był on trudny do znalezienia bez pełnej mapy, w nocy.

Na TP walczyłem długo z właściwym ustawieniem PK1 i chyba po godzinnym boju udało się go dobrze ustawić. Stwierdziłem, że skoro tak ciężko go znaleźć, to nie wystawię do niego stowarzysza - co, jak okazało się, utrudniło życie zawodnikom, którzy rozpaczliwie szukali ten jeden jedyny lampion w okolicy :)

Najbardziej mi się podobał zaś PK6 (nad rzeczką o nazwie Maćkowa Woda), przy starej kładce. Byłem ciekaw, czy pod kimś runie ;) ale chyba dotrzymała do końca zawodów.

Jeszcze może później coś napiszę, jak mi się jeszcze przypomni :)

zachęcam do startów w InO - tym, którym się podobało, polecam inne okołowarszawskie imprezy, jest ich dużo, średnio co 2-3 tygodnie. Kalendarz można sobie ściągnąć tutaj:

http://inowwa.republika.pl/tmwim.htm

Co do drugiego trampowego InO, to jestem sceptyczny. W zeszłym roku z Przemkiem i kolegami z PW robiliśmy InO, ogłaszaliśmy w Trampie, na forum - nikt nie przyszedł. Mam wrażenie, że dla większości Trampów Manewry dostarczają odpowiednią ilość adrenaliny w zakresie zawodów na orientację, a nieliczni zaangażowani, jak np. Przemek, Bronek lub moja skromna osoba, mogą wybrać z dużej regionalnej lub ogólnopolskiej oferty InO.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2009, 17:52 
duża srebrna

tomek pisze:
Dla mnie to jest nauczka, wpadłem w ten sam błąd, jak Jasiek i Kuba J. 5 lat temu, jak PK chcieli ustawić nie tam, gdzie był zaznaczony na mapie, ale na środku "fajnego bagienka".

Dziwne, nie pamiętam, żebyśmy coś celowo postawili nie tam, gdzie było kółko. Wytyczne dostaliśmy następujące - ma być w kółku, możliwie w środku, ale niekoniecznie. Dla przypomnienia - stowarzyszonych nie było wcale, a mylne punkty były poza kółkiem.

Owszem, punkty były postawione wrednie, ale (dla tych, co nie pamiętają starych zasad, kiedy nie było szwajcarek czy innych nie-Polek) tak się punkty stawiało. O tym, że mapa dla uczestników i zasady mają być inne niż zwykle, dowiedzieliśmy się wraz z uczestnikami manewrów, już po powrocie z rozstawiania.

Co do błędów, to zwycięska ekipa zwróciła nam uwagę, że jeden punkt nie stał, gdzie powinien. Naonczas wydawało mi się to niemożliwe, ale errare humanum est i w sumie nie można tego wykluczyć. Tak czy inaczej nie było w tym celowego działania dla "uatrakcyjnienia" trasy.

W każdym razie, Tomku, wyrazy uznania za kolejną świetnie zorganizowaną imprezę. Może kiedyś się jeszcze na NM wybiorę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2009, 23:27 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Oficjalne wyniki XIII Nocnych Manewrów (28-29.03.2009 Regut):
Trasa TP
Trasa TS

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2009, 8:03 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

a wiec plotka okazala sie prawdziwa... zeby kobieta w 7 miesiacu ciazy i facet ze swiezo zerwanym wiazadlem nie byli ostatni?! :zdziwko:

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2009, 9:46 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Propozycja dla tych co czują niedosyt po Manewrach:
http://inowwa.republika.pl/dymno/index.htm

Impreza w Puszczy Kamienieckiej (teren trampowych manewrów 2005), start w Łochowie w sobotę 9 maja rano (dobry dojazd pociągiem). Trasy do wyboru do koloru - ja najbardziej polecam rowerową. Ale są też piesze/biegowe. Nie wiem jak na pieszych ale na rowerowej trasie wymagana jest bardzo precyzyjna nawigacja a PK są często zlokalizowane w trudno dostępnych dla rowerzysty miejscach (krzaki, pokrzywy, błoto). Trasa rowerowa zaliczana jest do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację i pod względem orientacji jest to najciekawsza impreza z tego cyklu. Także bardzo polecam.

Jakby ktoś chciał zobaczyć mapy z poprzedniej edycji to są dostępne tutaj:
http://banc.icm.edu.pl/DYMNO/2008/

A tu dla przykładu moje trasy przejazdu z edycji 2008:
Etap 1
Etap 2
Etap 3

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 kwie 2009, 10:07 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Dostawszy wreszcie dostep do internetu serdecznie gratuluje zwyciezcom :)

Przemo jestem z Ciebie dumny! ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 kwie 2009, 17:31 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Udało mi się zainstalować w domu kawałek netu i zamieścić w zdjęcia z Manewrów...
http://www.bastazja.pl/Tramp/Manewry/

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 kwie 2009, 0:58 
duża złota
Awatar użytkownika

bronek pisze:
Propozycja dla tych co czują niedosyt po Manewrach:
http://inowwa.republika.pl/dymno/index.htm

ja sie pewnie tam zjawie w wersji pieszej! bo czuje duzy niedosyt :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]