Dzisiaj jest 25 lis 2017, 9:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2010, 22:10 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Drodzy Uczestnicy,

przede wszystkim gratuluję wszystkim, zwłaszcza zwycięzcom, i dziękuję za uczestnictwo! :)

Dziękuję też za miłe słowa oraz za krytykę. Kilka wyjaśnień, trochę zza kulis tworzenia takiej imprezy i budowania tras na niej:

- koszulki: bardzo mi przykro, że zabrakło dla wszystkich, uważam to za spory problem. Jednak jego rozmiar wynikał tu z dużej liczby uczestników, co mnie z kolei bardzo cieszy. Koszulki zawsze zamawiane są z wyprzedzeniem naa podstawie doświadczeń z ubiegłych lat. Umożliwi nam to przyjmowanie zgłoszeń do ostatniej chwili. Na dobrą sprawę powinno być odwrotnie - najpierw zgłoszenia, potem druk koszul, ale w naszych warunkach zgłoszeń na ostatnią chwilę i potem, wolę pozostawić ten luz i elastyczność, nawet za cenę ryzyka, że będzie problem z koszulkami.

- teren był podzielony na łatwy las poszatkowany niczym szachownica drogami leśnymi (północna część) oraz trudny teren bagnisty-krzaczasty (południowa część). Przy oględzinach na 2 tygodnie przed imprezą południowa część była jednym wielkim jeziorem nie do przejścia. Zdecydowaliśmy się nie puszczać tam nawet TS. W związku z tym, trasy kręciły się po łatwym terenie, po czem przechodziły drogami tym wąskim przejściem koło wielkiego bagna, i potem już do bazy (TS jeszcze trochę wygiąłem). Stąd też decyzja o trasie jednokierunkowej - na pętelkę po prostu brakowało miejsca.

- Trasa "łatwa" jest z definicji trasą dla początkujących (TP). Myślę, że początkujący mieli satysfakcję po przejściu tej trasy. Większość osób, która się wypowiadała o "za łatwej" trasie dla początkujących, miało już za sobą start/starty w Manewrach, zatem do początkujących ich zaliczać nie można. Nic dziwnego zatem, że było wiele drużyn na zero. Trudno wszystkich zaspokoić - jednak będziemy się starać, powstała idea trasy dla średniozaawansowanych (tzw. trasa TU), którą być może wprowadzimy. Na szczęście mamy kilka potencjalnych organizatorów, a dla tak wielu i tak ambitnych i wdzięcznych zawodników to wielka przyjemność robić trasy :)

- Trasa TS wydawała mi się łatwiejsza, niż w zeszłym roku, wyniki to potwierdziły. Widać jednak, że dla wielu drużyn liczenie odległości sprawia problemy, polecam Wam ćwiczyć tę działkę do Przejścia Smoka ;) Brawo za odwagę dla wszystkich startujących na TS!!

- widać, że dobór trasy określa też dozwolona liczba osób w zespole. Ograniczamy od kilku lat zespoły TS do 2 osób, żeby wyrównać warunki - zespół 3-osobowy ma przewagę w liczbie latarek nad zespołem 2-osobowym o całę 50%! Ponieważ TS jest trasą prawdziwej rywalizacji, uważam to za spory problem. Na TP, jako dla początkujących, "na zachętę"
taka logika nie ma sensu, chodzi przecież o wdrożenie się i o zabawę. Będziemy myśleć o tym.

Tyle wyjaśnienia. Wyniki wkrótce pojawią się na stronie. Komentarze i dalsze uwagi/krytyka mile widziana. Asiu, mam nadzieję, że rozczarowanie minie z czasem i jednak się skusiś na rok - może na trasę TS? ;)

Zapraszam wszystkich serdecznie na I Przejście Smoka 9 października!

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2010, 22:57 
popularna
Awatar użytkownika

Tomek napisał już wszystko co było do napisania ze strony organizatorów, więc pozostaje mi jedynie podziękować wszystkim Uczestnikom za udział, zwycięzcom pogratulować wygranej i zaprosić na jesienne Przejście Smoka i przyszłoroczne Manewry.

Pozdrawiam,

Basia

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 mar 2010, 8:46 
Gomar
Awatar użytkownika

Ciekawa dyskusja, przeczytałem z zainteresowaniem.

Gogol pisze:
Trudno oczekiwać, że klub drukować będzie 120 koszulek na imprezę, na którą średnio zapisuje się 60 osób.

To jednak nie do końca prawda - już w Wólce Arciechowskiej w 2006 r. było 85 osób, w 2007 r. około 90 osób, a dwa lata temu nad Zegrzem 95. Ale faktycznie - pełen szacun za 120 uczestników!

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 mar 2010, 9:56 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Moim zdaniem zawsze da się zrobić coś lepiej.

Co do koszulek, myślę, że jest kilka rozwiązań umożliwiających dostarczenie wszystkim tego za co zapłacili. ( o ile mi się jednak zdaje można było otrzymać zwrot kasy za koszulkę jesli ktoś jej nie dostał i nie chciał dostać w Klubie).

Konstruktywna krytyka jest dobra bo pobudza dyskusję z której czasem może coś wyniknąć :)

Ja się bardziej martwię syfem jaki został w szkole po zawodach. Pani dyrektor może nie być pocieszona, a taką miejscówkę szkodza byłoby stracić.

Pzdr!

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 mar 2010, 13:03 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Oficjalne wyniki trasy TP
Oficjalne wyniki trasy TS

Pawle wszystko było dogadane.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 mar 2010, 16:56 
za wytrwałość

32 drużyny na tablicy wyników robią wrażenie! :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2010, 21:33 
duża srebrna

tomek pisze:
powstała idea trasy dla średniozaawansowanych

Jestem jak najbardziej za!

Trasa łatwa robi się nudnawa dla osób, które były na niej już kilka razy, a trasy trudne często są tak kosmiczne, ze strach probować (trochę głupio byłoby wrócić do bazy z jednym punktem... :zawstydzony: )

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2010, 12:07 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Niestety okazuje się, że Jaca nie można zostawić samemu... tak nisko upadł ;)

drugi raz nie było mi dane pomanewrować, ale już sobie ostrzę zęby na Przejście Smoka!

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2010, 12:14 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dalej, jazda, jeszcze mnie obsmaruj na FB, tablicy korkowej w kanciapie i w ogłoszeniach drobnych w GW. W tym roku konkurencja okazała się nie do pokonania. I huk. Kropka :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2010, 12:18 
duża złota
Awatar użytkownika

Jaco pisze:
Dalej, jazda, jeszcze mnie obsmaruj na FB, tablicy korkowej w kanciapie i w ogłoszeniach drobnych w GW. W tym roku konkurencja okazała się nie do pokonania. I huk. Kropka :)

Zapomniałeś o Kurierze Trampa :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2010, 12:44 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Trampu!!

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 mar 2010, 17:04 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Oficjalny protokół z Nocnych Manewrów. Zachęcam do przeczytania!

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2010, 13:52 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Nasza subiektywna relacja z Manewrów jest na Mistrzu Yodzie. Zapraszamy!
http://mistrzyoda.blogspot.com/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]