Dzisiaj jest 23 lis 2017, 19:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 paź 2010, 15:44 
popularna
Awatar użytkownika

Hej!

Chciałbym zaagitować na jutrzejsze otwarcie sezonu w DKF Overground.

Będziemy teraz grać co czwartek(koniec z kolizjami z klubowym, przynajmniej w semestrze zimowym:P), w Auli A, a zaczynamy już jutro, 21.10 o godz. 19.00 filmem pt."Boy"., od niedawna goszczącym na ekranach polskich kin.

Jest to najnowsza produkcja nowozelandzka, przyjemny komediodramat o chłopcu dorastającym bez ojca, zmuszonym nagle do konfrontacji swoich wyobrażeń o nim z jego prawdziwym obrazem - przywódcą mizernego gangu, właśnie zwolnionego z więzienia.
Polecenia godne są także nowozelandzkie krajobrazy w tle oraz ścieżka dźwiękowa - czerpiąca z dorobku największego (po ojcu) idola tytułowego chłopca - Michaela Jacksona.

A co do promocji - na hasło "TRAMP" wejściówka to jedyne 5 zł - gramy po kosztach ;)

Więcej info o filmie na www.dkf.waw.pl,

Polecam i zapraszam! ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2010, 18:04 
mała brązowa
Awatar użytkownika

Byłem na wczorajszym pokazie. Fajno było, więc polecam.

Zniżkę dostałem.
(Bardzo słuszny kierunek obrał DKF rozpoznając wysoką elastyczność cenową popytu trampów ;) )

Co do dalszych benefitów nadmienić można, że rozdawane były plakaty filmowe (musiały gdzieś DKFowi w składziku zalegać ;))

No to jeszcze na koniec postu Heil dla Oskara, urzędującego prezesa DKFu, za docenienie trampów zniżką (jedyną inna grupą cieszącą się podobną sympatią prezesa jest SKN Spraw Zagranicznych; nikt inny zniżek nie dostaje).

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2010, 23:02 
mała złota
Awatar użytkownika

Czółko,

Oskar powiedz mi proszę, bo rzadko bywam na uczelni, w jakie dni jest DKF?
Filmy gracie lepsze niż w kinie i w dodatku taniej.

pozdr
mw

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 paź 2010, 8:38 
duża złota
Awatar użytkownika

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Oskara. DKF gra w czwartki o 19.00. Polecam dopisanie się do newslettera, żeby nie przegapić żadnego fajnego filmu :P

Przybywajcie tłumnie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lis 2010, 22:33 
duża złota
Awatar użytkownika

W ten czwartek DKF Overground gra Rewers (http://www.filmweb.pl/Rewers).

19.00, aula A.

To jeden z tych filmów, których wstyd nie obejrzeć ;P

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lis 2010, 14:26 
duża srebrna

Film bardzo polecam - w bardzo udany sposób łączy komedię, dramat i elementy horrorowate. Gra aktorska świetna.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lis 2010, 23:40 
popularna
Awatar użytkownika

Już 18.11 zagramy "Dom Zły". http://www.filmweb.pl/film/Dom+z%C5%82y-2009-470384
Film utrzymany w daleko mroczniejszych klimatach od Rewersu, kręcony w jesienno-zimowych krajobrazach w Bielance, Hańczowej, Wołowcu i Klimkówce, wspaniale udających Bieszczady ;)
http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... lnosci/a9b

Zapraszamy o 19.00 do Auli A!

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lis 2010, 0:06 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Film z czystym sumieniem mogę polecić jako zajebisty :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lis 2010, 23:57 
popularna
Awatar użytkownika

A i doceniony został ostatnio Złotą Kaczką. Widać projekcja w DKF mu się przysłużyła :P
A co do projekcji - zapraszamy na trwający od poniedziałku przegląd filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Globalny Rozwój w Kinie, organizowany przez DKF Overground wspólnie z SKN Spraw Zagranicznych.
Na wszystkie projekcje festiwalowe - WSTĘP WOLNY!

Najbliższe projekcje:

25.11, godz.19.00, Aula A - "War Child" reż. K. Chrobog
, film opisujący historię Emmanuela Jala, dawniej dziecko-żołnierz w Sudanie, dziś - hiphopowiec walczący o pokój.

„Opuściłem dom jako siedmiolatek, rok później nosiłem już AK-47”. Dla Emmanuela te słowa piosenki nie są tylko pustą pozą. Wyrażają one żal człowieka, który „został zmuszony, by grzeszyć”, ale powziął decyzję, aby „nigdy się nie poddawać i nigdy nie ustępować”. Dziś zraniony, ale wciąż pełen nadziei, Emmanuel Jal prowadzi nową bitwę: chce nieść pokój swojemu ukochanemu Sudanowi i budować szkoły w Afryce. Tym razem jego bronią jest mikrofon. Zobacz, dlaczego widzowie od Nowego Jorku poprzez Berlin aż po Londyn zachwycają się obsypanym nagrodami filmem „Dziecko wojny” i ujmują się za artystą „z przerażającą przeszłością i piękną duszą”.

Więcej na http://www.warchildmovie.com

29.11, godz. 19.00, sala C5-b - 3 filmy:
"Mężczyzna po czterdziestce woli być przemytnikiem", reż M.Mamoń
Bogactwo, tajemnica, magia, a jednocześnie głód, tląca się wojna i ludobójstwo: Kongo. To stąd na europejskie giełdy trafiają diamenty. Nikt nie pyta, ile krwi przelano, by je sprzedać. Czy w szalonym i mistycznym Kongo jest miejsce na ludzkie uczucia? W podróż do Kongo zabiera nas kontrowersyjny bohater filmu: Staszek – polski szmugler diamentów. Dla Staszka powrót do Afryki jest jak narkotyk. Czy polski szmugler wykorzystuje Kongijczyków czy odwrotnie – pomaga im przetrwać?

"Szermierze dla Palestyny", reż. U.Laskowska, M.Mularski

Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu. W reportażu obserwujemy codzienne życie mieszkańców obozu, mamy szansę poznać ich historię, dowiedzieć się, jakie są ich problemy i marzenia.

"Salt in Scars", reż F.Castanotto

Solniska w Marakanam w południowych Indiach. Podążamy za Reeną, kobietą, która zarabia na życie, zbierając sól morską. W czasach Imperium Brytyjskiego, rdzenni mieszkańcy Indii walczyli o prawo pracy w solniskach. Jeden dzień z życia Reeny pozwala nam zrozumieć, jaką stały się one pułapką dla ludzi takich jak Reena. „Słone rany” to unikatowy dokument bez dialogów i bez głosu lektora, taki komentarz nie jest tu potrzebny – obraz tłumaczy wszystko.

Przegląd zamykamy 2.12 o godz. 19.00 w Auli A "Hotelem Sahara",w reż B.Haasen.

Hotel Sahara to miejsce, w którym splatają się nadzieje, oczekiwania, niespełnione marzenia, strach przed rozczarowaniem najbliższych, stan dosłownej i duchowej bezdomności, prowizoryczne życie oraz przyjazdy – częstsze niż odjazdy – a zarazem stagnacja. To przede wszystkim niezwykła metafora życia "pomiędzy" – pomiędzy przeszłością a przyszłością, piekłem a rajem, punktem wyjścia a celem podróży. Widzimy poruszające portrety ludzi, którzy kryją się za liczbami przerażających statystyk, a których niewyraźne sylwetki widujemy czasem w telewizyjnych ujęciach przeładowanych łodzi. Poznamy historie ludzi, którzy utknęli w niekończącym się oczekiwaniu, w mieście, w którym czas wydaje się stać w miejscu. Ten jednak bezlitośnie płynie nadal, pozostawiając ślad na zmęczonych twarzach uciekinierów. Tylko marzenia pozostają niezmienne. Bowiem marzenia to jedyne, co im zostało. To film o wszystkich, którzy wyruszyli w podróż, ale jeszcze nie dotarli do celu. A im dłużej tkwią w zawieszeniu, tym uporczywiej powraca pytanie – czy kiedykolwiek dotrą? To również film o wytrwałości i o tych, którzy nie wierzą sceptykom, że lepsze jutro było wczoraj. W końcu niektórym się przecież udaje.

Projekcje połączone są z wykładami ekspertów w danych dziedzinach. Więcej info - www.dkf.waw.pl
Zapraszamy ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 sty 2011, 22:17 
duża złota
Awatar użytkownika

W tym tygodniu DKF gra dwie perełki, które polecam z całego serca swego :D

wtorek, 11.01 Fish Tank http://www.filmweb.pl/film/Fish+Tank-2009-502797
czwartek, 13. 01 Prorok http://www.filmweb.pl/Prorok

Oba filmy są genialne (może trochę przesadziłam, ale generalnie warto):)

Gdzie i za ile znajdziecie tutaj: http://www.dkf.waw.pl/repertuar

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2011, 22:51 
popularna
Awatar użytkownika

Wreszcie!
Mogę zaprosić wszystkich z powrotem do Auli VII, miękkich krzesełek, ekranu prawdziwie panoramicznego, dobrego i ciągle poprawianego nagłośnienia i filmów granych z projektora, a nie z laptopa ;)

A konkretniej, w tym tygodniu zagramy:

We wtorek, 18.01 o 19.00 - film pt. Myśliwy, prod.Iran, Niemcy, 2010. Więcej:http://www.filmweb.pl/film/My%C5%9Bliwy-2010-558710

A w czwartek, 20.01, również o 19.00(zawsze o 19.00 ;) ):
Essential Killing obsypany w Wenecji od stóp do głów, prod. Polska, Irlandia, Norwegia, Węgry 2010
Więcej:http://www.filmweb.pl/film/Essential+Killing-2010-556399

Polecam!

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2011, 0:32 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Byłam w czwartek na Proroku, Ania miała rację - faktycznie b. dobry film. Pewnie na Essential Killing też się skuszę. A czy promocja dla Trampów jest aktualna?

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 13:06 
popularna
Awatar użytkownika

Tak, w dalszym ciągu jest aktualna. Trampy wchodzą za jedyne 5 zł ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 0:18 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Ja też będę, więc Olgo - nie wahaj się!

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 12:32 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Znakomicie! Dawno Cię nie widziałam i tym chętniej przyjdę. Do zobaczenia wieczorem!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]