Dzisiaj jest 18 gru 2017, 12:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sie 2008, 18:21 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Witam ze stabilnego Azerbejdzanu.
Wszystko sie zgadza, w Rydze byl, w Baku byl, w Gubie na prowincji jest, jutro rusza w gory. Strasznie bogaty ten Azerbej. sie zrobil, tu juz nie poradziecka bieda.
Ale tak, bylem, w wielce pomocnej ambasadzie RP w Baku i tez mi odradzali wjazd di Gruzji. AirBaltic (kontaktuje sie z biurwm w Baku) na razie nie chce mi przebukowac biletu, bo mowia, ze moze lot bedzie. Mam zadzwonic 18.8 i zapytac czy lot jest (na 23.8), jak nie to mi beda sie starali dac miejsce na 21.8 z Baku. Troche im nie wierze, wiec prawdopdopodobne, ze bede musial cos kupowac sobie samemu. Na to bylem przygotowany w momencie wyjazdu.
Wiesci ostatnio nie mialem, ale jesli zbombardoano pas startowy w Tib., to chyba nie polece z Grucji :) Puki co posiedze tu z ttydzien i sie obaczy.
Pozdro dla wszystkich! Kurcze podobna byl zjazd prezydentow i przylecieli do Baku. Moze mnie wezma na powrot? :) Ja tz chce, ja tez! :)

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sie 2008, 20:57 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Jesli Elu mowiac o zbombardowanym lotnisku w Tibilisi sprzed kiklu dni, to podobno byla wiadomosc wyolbrzymiona przez media. Podali nam, ze bomba spadla tylko na droge dojazdowa do lotniska.

Robercik, pozdrawiamy ciebie serdecznie :) zyczac udanego wyjazdu, a przede wszystkim bezpiecznego powrotu!!!

Jesli bedziesz wracal z Tibilisi, to chyba bedziesz pierwszym Polakiem, ktory na to sie zdecyduje! Daj znac, powiadomimy media :P

ps. jak wyladowalismy na Okeciu, to obsluga (chyba "od czapy") standardowo podala komunikat powitalny "witamy w Warszawie (... ) Mamy nadzieje ponownie goscic panstwa na naszym pokladzie" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Oczywiscie spotkalo sie to z salwa smiechu. Po angielsku nie odwazyla juz sie przetlumaczyc tego zdania ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sie 2008, 1:59 
mała brązowa

Hej!

W Kubie-Gubie spotkalismy w zeszlym roku sympatycznego Amerykanina z Peace Corps, gosc sie nazywal bodajze Saachin (hinduskie pochodzenie) jesli go spotkasz to pozdrow:)

I uwazaj na gliniarzy, sa lasi strasznie na lapowki i lubia je wymuszac, wiem ze pewnie ci juz to wszyscy mowli, ale nie zaszkodzi jesli powtorze :]

Mozesz tez dzielnice zydowska odwiedzic, jest troche bardziej cywilizowana od azerskiej czesci miasta :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sie 2008, 17:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dobra, jestem na polmetku wyjazdu, tzn. przy zalozeniu, ze wiem kiedy wroce z pieknego regionu :] Wszystko spoko, wczoraj bylem wczoraj na weselu, klimat jak z relacji w Wiadomosciach, gdy mowia o takich imprezach w Afganistanie. Brakowalo tylko strzelania z kalaszy na wiwat i oczywiasci ostrzalu rakietowego Amerykanowa - w odpowiedzi na wrogi ostrzal rzecz jasna. Pan mlody jakis taki byl nieprzytomny i go prowadzili, a panna mloda sie pojawial tylko na chwile. Co kraj to obyczaj.

Bardzo mi przypadl do gustu pomysl, by wraz z zanikiem wojny spokojnie pojechac do Gruzji i 23.8 spokojnie zajac miejsce w samolocie. Wie ktos czy granice sa otwarte, czy lata AirBaltic do Rygi no i czy Rosjanie nie bombarduja za bardzo pd-wsch czesci kraju (wprowadzajac pokoj w ten sposob rzecz jasna)? Jak by ktos wiedzial i podeslal smsem to bym byl wdzieczny wielce, bo moge albo szukac drogiego lotu z Baku do Europy, albo przemknac chyzo do Turcji przez Gruzje, albo czaic sie do 21-22.8 w Azerb., a potem tylko krotki skok na lotnisko, ale to pod warunkiem, ze sa loty, sa otwarte granice, no i ze nie strzelaja za bardzo. Z gory dzieki!

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sie 2008, 19:03 
Gomar
Awatar użytkownika

MarekZ pisze:
W Kubie-Gubie spotkalismy w zeszlym roku sympatycznego Amerykanina z Peace Corps, gosc sie nazywal bodajze Saachin (hinduskie pochodzenie) jesli go spotkasz to pozdrow:)

Sachin już wrócił do USA, nawet Pawła odwiedził w zeszłym roku w Warszawie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2008, 7:55 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Robercik jest juz w Gruzji

Rano dostalam smsa od Robercika - od wczoraj byl w Polskim Domu w Lakodekhi w Gruzji, a teraz juz powinien byc w Tibilisi.
Mamy nadzieje oczywiscie na utrzymanie rozejmu.

Przegladalam fora w poszukiwaniu obecnej sytuacji w Gruzji, sa osoby, ktore nie zabraly sie z konwojem polskim, sa tez takie, ktore w ostatnia niedziele przylecialy do stolicy Gruzji. Podobno jest haos (ze wzgl. na uchodzcow), ale miasto w miare normalnie funkcjonuje..

Kurde, Robercik, ani mi sie waz poza Tibilisi wyruszac - Rosjanie ani mysla o wycofaniu sie z terenu Gruzji!!!

Tylko wytlumacz: masz samolot za 3 dni, po co sie pchales tam??

pozdr.

(chcialam napisac "tu jestes chyba postrzelony", ale ten kontekst jest raczej nieodpowiedni, nie bede tez zyczyc "wystrzalowych" albo "bombowych" wakacji :P )

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2008, 10:07 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ahoj! No to jestem wm Tbilisi w fajnym hostelu U Iriny - cudne wnetrza starej kamienicy. Ambasada RP mnie niemal zlala jak ja odwiedzilem - generalnie jest spokoj, w Tb. zycie normalne, z lotem nie powinno byc problemu, o ile nic sie nie zmieni.
Przyjechalem juz dzis, bo amb RP w Baku powiedziala, ze granice zamkniete, lotnisko stoi. Nie uwierzylerm im, a byl jeden sposob by sie o tym przekonac... :)
W hostelu jest z 10 cudzoziemcow, tez 2 Polki podobno - jeszcze ich nie widzialem.
Fajne toTbilisi!
Ten Dom Polski w Lakedekhi prowadzi gosc z Bydzi - ma transita z numerem rej. CB i kubek caly w napisach 'Kocham Bydgoszcz'.
Wiec poki co wszystko fantastycznie i w niedziele mam nadzieje wrocic do W-wy. Pozdro! Dzieki za troske ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]