Dzisiaj jest 17 gru 2017, 23:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 2:30 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Przy okazji imprezy urodzinowej zapowiedzianej na najbliższe klubowe ( 4 XI ) wywiązała się dyskusja na temat kolizji slajdowisk z klubowym ( wątek "imprezy" ). Myślę, że sprawa jest dość poważna, bo z przychodzenia na klubowe rezygnują przede wszystkim pracujący absolwenci - czyli osoby, z którymi na codzień trampy-studenci i tak się nie widują. W ten sposób słabną w Klubie więzi towarzyskie.

Problem istniał już wcześniej. Dlatego m.in. nowy zarząd postanowił ograniczyć częstotliwość slajdowisk - tak, aby w każdym miesiącu były 1-2 klubowe w"czystej postaci", bez pokazu slajdów. Jest to swego rodzaju eksperyment - zobaczymy jak się sprawdzi. Jednak już teraz widać, że dochodzi do zgrzytów - niektórzy chcieliby slajdów co tydzień, inni nie chcą ich wogóle, bo we wtorki jest klubowe.

To Wy sygnalizujecie problemy, a rolą zarządu jest ich rozwiązywanie. Dlatego przedstawię Wam kilka propozycji wyjścia z tej sytuacji. Chciałbym, żebyście się do nich ustosunkowali.

Zacznijmy od tego, co można zrobić jeszcze w tym semestrze. Zarząd sprawdzi, czy istniałaby możliwość przeniesienia slajdowisk na inny dzień - jest to mało prawdopodobne, bo aule są pozajmowane, niemniej zbadamy to. Przeniesienie klubowego na inny dzień raczej nie wchodzi w grę - wtorkowe klubowe to piękna tradycja i nie warto jej niszczyć.
Zmiana godziny wtorkowych slajdowisk to kolejna opcja. Wcześniejsza godzina nie wchodzi w grę. Można by się zastanowić nad godziną 20, bo później też już nie ma sensu. Mamy wtedy 2 godziny (18-20) klubowego w czystej postaci. Jednak moim zdaniem, poprzez wciśnięcie swobodnego spotkania towarzyskiego w sztywne ramy czasowe zniszczylibyśmy atmosferę luzu i odprężenia ( powstałby 2-godzinny blok zajęciowy "spotkanie trampów", ciekawe za ile ECTS?:-)) Niemniej, jako rozwiązanie tymczasowe na semestr zimowy można to rozważyć.
Jeśli nie będzie się dało przenieść slajdowisk na inny dzień, to będziemy musieli pogodzić się z kolizją slajdy-klubowe w tym semestrze. Jednak warto pamiętać, że będzie parę wtorków bez slajdowisk. Zarząd ze swojej strony mógłby np. oddelegowywać zawsze jedną osobę ze swojego sqadu, która nie będzie szła na slajdy, lecz zostanie w kanciapie i będzie "gospodarzem" klubowego - uniknelibyśmy w ten sposób sytuacji, że we wtorek między 19 a 20 ktoś przychodzi na klubowe i całuje klamkę, bo wszyscy wybyli na slajdy. Poza tym myślę, że osoby pracujące, które zostają w kanciapie na czas slajdowisk, też coś zyskują - mogą sobie pogadać w węższym gronie na tematy, których nie chciałyby poruszać z różnych względów w gronie szerszym. Zarządowy "gospodarz klubowego" informowałby ich o bieżących sprawach Klubu, o których nie ma wzmianek na forum.
Takie są moje propozyje "na teraz". Jeśli chodzi o semestr letni, to oczywiście wchodzi w grę przeniesienie slajdowisk na środę.

Podsumowując: nie ma wątpliwości, że jest problem. Wypowiedzcie się na temat przedstawionych propozycji rozwiązania go. Może komuś przyszedł do głowy jeszcze inny pomysł?

Ostatnio zmieniony 04 lis 2008, 0:59 przez lorenco, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 7:28 
Gomar
Awatar użytkownika

Cytuj:
W ten sposób słabną w Klubie więzi towarzyskie [ze starszymi]

Z drugiej strony, to naturalna kolej rzeczy. Przychodzi moment, kiedy oferta klubu przestaje odpowiadać, i w efekcie przestaje się przychodzić. A Tramp to mimo wszystko klub studencki tworzony z myślą o studentach, którzy mają dużo wolnego czasu.

Cytuj:
Jednak już teraz widać, że dochodzi do zgrzytów - niektórzy chcieliby slajdów co tydzień, inni nie chcą ich wogóle, bo we wtorki jest klubowe.

Niektórzy narzekali też za Artura, Tomka, Wojtka i mnie. Zawsze ktoś będzie narzekać. Dobrze, że klub myśli też o pracujących i ogranicza slajdy o 50% (!!!), ale nie popadajmy w paranoję. A co z osobami, które są klubowiczami, ale wpadają tylko ze względu na slajdy i ew. pogadać kilkanaście minut po pokazie ze znajomymi? Są gorsi? Powtarzam, to klub studencki, studenci mają czas i na spotkanie, i na browarka, i na slajdy, a potem na imprezę.

Zmiana na 20:00 nie wchodzi w grę, ponieważ akustycy zwykle czekają tylko na nas, i są (byli) bardzo niezadowoleni, kiedy zdawaliśmy klucz później niż 20:40. Wiem, powód prozaiczny, ale problem faktyczny, bo goście siedzą tam od 7:30 rano i naprawdę chcą iść do domu, a o 20:40 mają prawo wyłączyć sprzęt.

Cytuj:
Zarząd ze swojej strony mógłby np. oddelegowywać zawsze jedną osobę ze swojego sqadu, która (...) zostanie w kanciapie i będzie "gospodarzem" klubowego (...) osoby pracujące, które zostają w kanciapie na czas slajdowisk, też coś zyskują - mogą sobie pogadać w węższym gronie na tematy, których nie chciałyby poruszać z różnych względów w gronie szerszym (...) Zarządowy "gospodarz klubowego" informowałby ich o bieżących sprawach Klubu, o których nie ma wzmianek na forum.

Nie, nie, nie. Przecież osoby pracujące potrafią same przebywać w kanciapie bez pomocy zarządu :-)

Cytuj:
Takie są moje propozyje "na teraz". Jeśli chodzi o semestr letni, to oczywiście wchodzi w grę przeniesienie slajdowisk na środę.

Bardzo mało osób z klubu zdecyduje się poświęcać dwa wieczory pod rząd na Trampa (trzy, bo w czwartek jest sala). Osób z zewnątrz przyjdzie tyle samo, w efekcie będzie mniej osób na pokazach. Poza tym, kalendarz slajdów jest też tak ułożony, żeby nie kolidować ze slajdowiskami innych klubów warszawskich (W Warszawie slajdy warto oglądać także na pokazach innych klubów studenckich: we wtorki slajdy wyświetla AKT Maluch, w środy - Studencki Klub Górski; w czwartki - Jedynka i SKPB; a w weekendy Jarema. - napis pojawił się na stronie z inicjatywy Wojtka)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 9:37 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
Tramp to mimo wszystko klub studencki tworzony z myślą o studentach, którzy mają dużo wolnego czasu.
[...]
Powtarzam, to klub studencki, studenci mają czas i na spotkanie, i na browarka, i na slajdy, a potem na imprezę.
[...]
Bardzo mało osób z klubu zdecyduje się poświęcać dwa wieczory pod rząd na Trampa (trzy, bo w czwartek jest sala).

To w końcu mają ten czas czy nie mają? A może mają go tylko we wtorki?

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 10:00 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Mysle ze tak jak jest, jest dobrze - slajdy co 2 tygodnie, we wtorki.
Ja pojawiam sie na klubowych glownie ze wzgl. na slajdy (i tez nie wszystkie jak leci, tylko te ktore wydaja mi sie ciekawe).
Wpadne godzine lub pol przed slajdami, chwile pogadam, potem ide sobie na slajdy i potem zwykle juz do domu.

Jak dla mnie to wystarczy - wybaczcie, ale siedzenia (a czesto stanie) w zatloczonej kanciapie i przekrzykiwanie sie to dla mnie zadne wielkie spotkanie ze znajomymi dla ktorego warto rezygnowac ze slajdowisk (przenosic na inny dzien). Jesli mam potrzebe/ochote z kims pogadac to spokojnie zdaze to zrobic przed lub po slajdach.

Zawsze byly, sa i beda osoby ktore bardzo lubia slajdy, sa takie dla ktorych ogladanie cudzych zdjec jest bez sensu - nikt ich przeciez na slajdy nie zagania. Jesli przeszkadza im, ze ich znajomi lubia tak spedzac czas, to maja problem ze znajomymi, a nie ze slajdami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 10:05 
Gomar
Awatar użytkownika

bronek pisze:
To w końcu mają ten czas czy nie mają? A może mają go tylko we wtorki?

Mają, szczególnie we wtorki, ale nie samym Trampem student żyje. W czwartki większość studentów ma lektoraty, często od rana, jakieś durne prace domowe do odwalenia, więc raczej nie będzie mogła się wyluzować wieczorem w środę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 10:17 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Widzę, że temat się zdublował, i dyskusja toczy się dalej tutaj, więc może w tym miejscu:

Jacku (i Przemku), moim zdaniem robicie sztuczny problem tam, gdzie go nie ma (i Duda nie jest zły, że to mówi, po prostu się z nim nie zgadzam ;) ). Owszem, jest pewien trudny wybór między pójściem na slajdy i niepójściem na nie, ale przecież gdyby slajdy i spotkania były w inne dni, też oznaczałby to trudny wybór, tylko dla innych i w inny sposób.

Slajdy są i były zawsze we wtorek (Jacku, albo ktoś inny ze starszych ode mnie, podajcie proszę, kiedy było inaczej. Bo od 2002-03, kiedy ja jestem, slajdy były we wtorki. Może wcześniej było inaczej?). Jak ktoś nie chce na nie iść, bo woli pić piwo z przyjacielami, to niech nie idzie i tyle. Nic na siłę. Chłopaki (i dziewczyny), Jacku, Kasiu, Marcinie, Marysiu i inni, jest was kilka, nikt chyba nie zmusza was do pójścia na slajdy, można przecież zostać w Klubie i rozmawiać. Wiem, bo często sam tak robię. Ja osobiście chodzę raz na 10 pokazów, na te, które mnie najbardziej interesują, podczas reszty zostanę w Klubie (jak jestem we wtorek). Jest to trudny wybór, ale rozumiem, że wiele osób zainteresowanych i slajdami i klubowymi nie może 2 razy w tygodniu przyjść wieczorem (bo - jak Jacek zauważyłeś - nie wszyscy mieszkają blisko), więc wybieram. Często podczas slajdów można fajniej pogadać, bo nie ma tłumu w klubie. Dlatego myślę, że jest dobrze tak, jak jest, chciałbym zaapelować do tych, którzy nie przychodzą na klubowe dlatego, że są slajdy, żeby jednak przyszli. Przecież slajdy nie są obowiązkowe i nigdy nie były. Można zostać w klubie i sobie pogadać. :)

Że akurat tak się składa, że we wtorek po raz pierwszy też ja będę pokazywał slajdy (wraz z ekipą wakacyjną), zapraszam serdecznie na slajdy z podróży śladami Orient-Expressu. Staramy się zmieścić w 50 minutach i opowiedzieć co najciekawsze rzeczy :) i nikomu głowy nie urwiemy, jak nie będzie chciał przyjść ;)

PS. Radi, Ty popadasz w skrajność. Po cholery budzisz antagonizm student-absolwent? Klub jest dla CZŁONKÓW!!! A członkami są zarówno studenci i absolwenci! O ile dobrze pamiętam, jeszcze nie zmieniono statutu i członkiem może być każdy. Więc jako niedawny prezes, opamiętaj się. Tym bardziej, że ze wszystkich klubów i kół w Warszawie chyba u nas jest najmniejszy odsetek absolwentów wśród aktywnych członków - chociaż ostatnio to się zmienia, dużo trampów jest wciąż aktywnych po studiach, i mam nadzieję,że to będzie tendencją. Doceniam działania i dobrą wolę Przemka, że chciałby dbać o także o dobro członków-absolwentów.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 10:20 
za wytrwałość

Przemku, piszesz mądrze, ale rozwiązania raczej nie ma innego niż to które proponujecie. Dlatego, że 70% osób, a może więcej, pasuje tak jak jest. I chyba tak zostanie.

Sztuczne wyznaczanie kogoś do siedzenia w kanciapie też jest bez sensu,być może też sytuacja z tego tygodnia była jednorazowa, zobaczymy jak to się będzie układać dalej. Ja mam tylko czasem takie wrażenie, że czasem ludzi te slajdowiska niespecjalnie interesują, a idą, bo znajomi idą. I w efekcie i tak siedzą w malej grupce i gadają o czymś, o czym mogliby gadać w kanciapie. Ale idą, bo jakaś się taka zrobiła zasada, że jak są slajdy to wszyscy idą, bo tak.

A dla mnie po prostu (i myślę, że dla paru innych osób też) spotkanie klubowe, to czas, kiedy mogę sobie zamienić kilka słów z tym, kilka z tamtym, wypić piwo itd. Już pisałem w innym wątku, że nie przeszkadza mi zupełnie, jak zostaną sami pracujący, ale... chyba rolę w pewien sposób integrującą z częścią jeszcze studiującą też spotkanie powinno spełniać.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 11:17 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

tomek pisze:
Slajdy są i były zawsze we wtorek (Jacku, albo ktoś inny ze starszych ode mnie, podajcie proszę, kiedy było inaczej. Bo od 2002-03, kiedy ja jestem, slajdy były we wtorki. Może wcześniej było inaczej?).

Regularne pokazy slajdów. które zaczęły sie w 2002 roku, odbywały się we wtorki. Kolizja ze spotkaniem klubowym była świadomym działaniem, które miało zwiększyć frekwencję na slajdowiskach (na początku była bardzo mała 20-30 osób). Wcześniej "okazyjne" pokazy slajdów odbywały się nieregularnie bez ustalonego miejsca i dnia tygodnia (nie pamiętam dokładnie ale wtorki mogły przeważać).

Organizacja slajdowisk miała na celu podzielenie się wrażeniami z wyjazdów wakacyjnych z innymi członkami Klubu. Dlatego termin wtorkowy wydawał się najlepszy, gdyż umożliwiał zgromadzenie jak największej liczby klubowiczów bez dodatkowego wysiłku z ich strony.

Obecnie slajdowisk mamy dużo więcej (już prawie każdy robi zdjęcia i potem chce je pokazywać). Zmienił się też cel ich organizacji - teraz mamy się przede wszystkim pokazywać na zewnątrz, dzielić z innymi (nie tylko z klubowiczami) swoimi wrażeniami, doświadczeniami itp. Dlatego też wydaje mi się, że powstał już dosyć znaczący dysonans między klubowym a slajdami.

Wydaje mi się, że obecne działania Zarządu to krok w dobrym kierunku: mniejsza częstotliwość i większy nacisk na jakość niż na ilość zarówno slajdowisk jak i pokazywanych zdjęć w ramach slajdowiska. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż przenoszenie slajdowisk na inny dzień tygodnia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 11:42 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
ale nie samym Trampem student żyje
Szkoda - mam nadzieję, że jednak jeszcze się tacy trafiają, którzy żyją samym Trampem.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 12:31 
Gomar
Awatar użytkownika

bronek pisze:
namche pisze:
Szkoda - mam nadzieję, że jednak jeszcze się tacy trafiają, którzy żyją samym Trampem.

Ależ oczywiście, że się trafiają, to jest właśnie w tym klubie fantastyczne, ale takich osób jest za mało, żeby zapełnić aulę na pokazie. Większość Trampów ma jednak jakieś swoje inne sprawy. I realia są takie, że nie przyjdą drugi raz.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 13:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

To teraz czas na dygresję. Przepraszam za powrót do odgrzewanego wakacyjnego ogórkowego kotleta ;) ale akurat dobrze tutaj można zauważyć na czym m.in. polega problem tam poruszany.

Są osoby, które "żyją samym Trampem". Jednak jest ich mało (no na pewno nigdy nie będzie ich dużo). Ale chcemy być większym Klubem więc trzeba cię bardziej reklamować, robić więcej slajdowisk itp. żeby przyciągnąć więcej ludzi. Przyciągnęliśmy więcej ludzi. Jesteśmy bardzo dobrym klubem bo "75% pozostałych klubowiczów jest zadowolonych". No a co z tymi którzy nie są? Istnieje taka możliwość że będą wśród nich Ci, którzy "żyli by samym Trampem" gdyby tylko ktoś o tym pomyślał.

Jak dla mnie nie jest miarą sukcesu to, że jesteśmy jako Klub widoczni na uczelni, mamy wielu członków i sympatyków i do tego "75% pozostałych klubowiczów jest zadowolonych". Miarą sukcesu jest to, żeby zadbać o to, żeby nie zabrakło osób, o których można by było powiedzieć, że "żyją samym Trampem". Zauważenie problemu kolizji slajdowisk z klubowym mimo tego, że "75% pozostałych klubowiczów jest zadowolonych" uważam za krok w dobrym kierunku.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 13:39 
duża srebrna

namche pisze:
bronek pisze:
namche pisze:

Ależ oczywiście, że się trafiają, to jest właśnie w tym klubie fantastyczne, ale takich osób jest za mało, żeby zapełnić aulę na pokazie. Większość Trampów ma jednak jakieś swoje inne sprawy. I realia są takie, że nie przyjdą drugi raz.

Może trzeba brać mniejszą aulę? "Jeżeli druid jest problemem, zlikwidujmy druida. Nie będzie druida - nie będzie problemu"

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 14:02 
Gomar
Awatar użytkownika

Wszyscy wiedzą, że Jacek nienawidzi slajdów. Nigdy ich nie trawił. Gdyby mógł, by je wywalił w cholerę.

Inni klubowicze chcą jednak pokazywać zdjęcia. Przede wszystkim w Klubie, ale też miło jest jak przyjdzie większa publiczność. Brochą zarządu jest więc umożliwić im pokazy. Wiele osób naprawdę lubi je oglądać. Pokazujący liczą na to, że ktoś przyjdzie te zdjęcia oglądać.

Realia są takie, że w środy wielu klubowiczów nie przyjdzie, bo nie. Czy będziemy małym klubem, czy dużym, tak samo dużo osób nie przyjdzie. Część będzie skacowana po wczoraj, część będzie miała coś do zrobienia, części nie będzie się chciało. Tym bardziej drugi raz nie przyjdą pracujący. Pokaże się też mniej osób z zewnątrz, bo sporo chodzi na inne pokazy, np. SKG. Ale przede wszystkim nie przyjdą klubowicze, na których pokazujący najbardziej liczy.

Zarząd dobrze zrobił, reformując pokazy i zachęcając do ich dokładnego przygotowania. Mniej pokazów zrobić już nie można, bo chętnych jest więcej niż dat. Przenosiny na inny dzień to będzie porażka. Można co najwyżej pokombinować z godziną, i to nie bardziej niż 30 minut do 19:30!

Co mnie jednak irytuje to to, że dyskutujemy tutaj na forum my, stare pierniki kończące studia i osoby już dawno pracujące. W ogóle nie bierzemy pod uwagę głosów młodszych. Jacek ma prawo do własnego zdania, ale z całym szacunkiem, czy to nasze zdanie powinno liczyć się teraz najbardziej? Dlatego Bronku, to nie jest kwestia wielkości klubu, tylko naszego wieku i pobożnych życzeń, żeby było jak za naszej młodości.

I nasuwa mi się taka refleksja, być może ktoś się na mnie śmiertelnie obrazi, że te 25% niezadowolonych osób jest w większości już w wieku, w którym zwykle w sposób naturalny opuszcza się klub. Kiedyś było łatwiej się oderwać, kiedy przestawało się pojawiać na spotkaniach, teraz można się z klubem codziennie komunikować na odległość, przez forum i to nie takie łatwe.

Zwracam uwagę, co o slajdach, klubie, reklamowaniu wyjazdów sądzą młodzi? To oni zaczynają tworzyć klub, nie my. I czy my, stare pierniki, nie stwarzamy sztucznych problemów? Może problem jest w nas?

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 14:46 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

namche pisze:
I nasuwa mi się taka refleksja, być może ktoś się na mnie śmiertelnie obrazi, że te 25% niezadowolonych osób jest w większości już w wieku, w którym zwykle w sposób naturalny opuszcza się klub. Kiedyś było łatwiej się oderwać, kiedy przestawało się pojawiać na spotkaniach, teraz można się z klubem codziennie komunikować na odległość, przez forum i to nie takie łatwe.
Proponuje marudy zawieszać. Nie opłaciłeś składki - won z forum. Nie jesteś już studentem - won z forum. To powinno raz na zawsze rozwiązać problem jałowych dyskusji.
namche pisze:
Co mnie jednak irytuje to to, że dyskutujemy tutaj na forum my, stare pierniki kończące studia i osoby już dawno pracujące.
Mnie raczej by dziwiło gdyby "młodzi" na codzień widzący się w klubie prowadzili między sobą dyskusje na forum - po co skoro można się spotkać i normalnie porozmawiać.

To, że my którzy już swoje w Klubie zrobiliśmy sprzeczamy się na forum uważam akurat za pożyteczne dla obecnych działaczy ;) . Dzięki temu zamiast poznawać jakieś legendy o starych piernikach mogą poznać ich wizje, pobudki, cele jakie próbowali zrealizować w przeszłości. A co z tym zrobią to już ich sprawa i mam nadzieję, że żaden piernik nie będzi ich z tego rozliczał - no chyba, że głosował na Walnym.

namche pisze:
W ogóle nie bierzemy pod uwagę głosów młodszych
Nie zauważyłem, żeby ktoś na forum ignorował czy dyskryminował kogoś ze względu na wiek czy staż.
namche pisze:
ale z całym szacunkiem, czy to nasze zdanie powinno liczyć się teraz najbardziej? Dlatego Bronku, to nie jest kwestia wielkości klubu, tylko naszego wieku i pobożnych życzeń, żeby było jak za naszej młodości.
Nikt nikomu nie narzuca swojego zdania. Moje wypowiedzi na forum nie mają na celu narzucenia konkretnych rozwiązań. Dopóki fundament pozostaje bez zmian jest mi obojętne co na nim stoi bo już i tak nie jestem zaangażowany w budowanie tego ani z tego nie korzystam. Dlatego to czy i kiedy będą slajdy a kiedy spotkanie klubowe jest mi zupełnie obojętne. Natomiast nie są mi jeszcze obojętne przesłanki jakie stoją za wprowadzeniem konkretnego rozwiązania. Z tego powodu przedstawiłem swoje "historyczne" przesłanki dotyczące slajdowisk oraz zareagowałem na pewien sposób myślenia o Klubie, który uważam za groźny dla wspomnianego wcześniej przeze mnie fundamentu.

Ostatnio zmieniony 31 paź 2008, 15:31 przez bronek, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 paź 2008, 14:55 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]