Dzisiaj jest 18 gru 2017, 22:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 cze 2009, 23:35 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ktokolwiek słyszał? Ktokolwiek wie?

Rozważamy jako alternatywę dla noclegów podczas podróży wakacyjnej. Czy korzystaliście/oferowaliście kiedyś łóżko?

Obiecuję, że jak skorzystamy, to podzielę się wrażeniami :)

Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 9:05 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 cze 2009, 23:56 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

moja kolezanka z Wawy bawi sie w CoachSurfing (zarowno przyjmuje na nocleg u siebie jak i korzysta po Europie) i opinie miala bardzo pozytywne - fajni ludzie, pelna kultura i sporo znajomosci zawartych w ten sposob. Wlacznie z tym ze ludzie u ktorych nocowala raz czy drugi w Berlinie daja jej juz klucze do domu gdy tam przyjezdza ect.

Z tego co mowila, wiekszosc ludzi z nia wlacznie nie ma oporow zeby nocowac u siebie nawet osoby nowe (tzn. bez jakiejs dlugiej historii i ocen na CoachSurfingu).

Na kilka lat zabawy w CS miala tylko jeden lekki przypal - jakas Hiszpanka balujaca po Europie "zamowila" u niej nocleg, ale zabalowala gdzies pod Klodzkiem, ktos tej Hiszpance ukradl komorke, na nocleg nie dotarla i zrobilo sie spore zamieszanie, ale po 24h wszystko kulturalnie sie wyjasnilo.

Jakby co, moge podac namiary na kolezanke zeby podzielila sie wrazeniami z pierwszej reki.

Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 23:57 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 cze 2009, 23:57 
duża brązowa

Ja korzystałem (dzięki zaradności Wilka) u dwóch osób w Portugalii. Bardzo mili ludzie, nie robi im trzymanie kogokolwiek problemu - człowiek ma czasem wrażenie, że oni mają coś nie tak ze sobą i są jakby sektą, bo są aż tak mili i bezinteresowni ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2009, 0:05 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

hospitality było chyba pierwsze choć obecnie wiele osób ma konta i tu i tu
czasami bywa problem, że ludzie nie odpisują lub ich nie ma w tym okresie jaki cie interesuje
ale jak już pójdzie to potem z górki, często tak jest, że nocujesz u kogoś a ten ktoś ma znajomości u kogoś gdzie akurat jedziesz itd

ogólnie moje wrażenia pozytywne z tym, że tak jak wspomniał dylu
dla niektórych ludzi to jest sposób na życie i z takimi osobami się "ciekawie" obcuje :D

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 10:28 
mała brązowa

Witam,

W 2006 roku gdy bylem w Iranie spotkalem Polaka ktory cala trase do Iranu mial noclegi w hospitality, ja zas zaczalem korzystac dopiero w 2007roku z couchsurfing.com (moja przyjaciolka sama korzystala i goscila u siebie kilka osob) podczas podrozy po Rumunii gdzie tylko w Bukareszcie nikt nas nie chcial,ale wszedzie bylo naprawde bardzo sympatycznie i zdazalo sie znalezc miejsce noclegowe nawet dzien wczesniej.
Spora zaleta jest to,ze miejscowi bardzo pomagaja informacyjnie (czlowiekowi z Bulgarii czy Kanady, ktory goscil u mojej znajomej zoptymalizowalismy wycieczke po Warszawie,a nawet kilka godzin z nim jezdzilismy pokazujac wszystko).

Ps.W Vama-Veke poznalem goscia ktory polecil mi analogiczny serwis dla motocyklistow,ale musialbym tego w sieci poszukac.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 11:06 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
Spora zaleta jest to,ze miejscowi bardzo pomagaja informacyjnie

Moja kolezanka tez mi o tym wspominala - czesto na CS sa osoby ktore zamiast albo i dodatkowo do noclegu oferuja np. zaproszenie na obiad albo oprowadzenie po swoim miescie ect.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 16:13 
mała brązowa

Magda pisze:
Cytuj:
Spora zaleta jest to,ze miejscowi bardzo pomagaja informacyjnie

Moja kolezanka tez mi o tym wspominala - czesto na CS sa osoby ktore zamiast albo i dodatkowo do noclegu oferuja np. zaproszenie na obiad albo oprowadzenie po swoim miescie ect.

To w ten sposob podrozowal kolega ktorego spotkalem w Iranie w Esfahanie,
w Turcji i Iranie mial wszedzie domowe obiadki,oprowadzanie po miescie,basen etc. jego odwiedziny to bylo swieto dla domu
(zreszta ja tez czesto bylem zapraszany,ale czasami chodzilo bardziej o konwersacje z angielskiego).
W CS w Sibiu i Budapeszcie(tutaj Ormianka nie mogla nas przyjac to polecila nas znajomej Rosjance,Wegrzy jakos nas nie chcieli) mielismy z przyjaciolka bardzo mile przyjecie.

Ps. Z drugiej strony Bulgar, ktorego goscila moja przyjaciolka
byl wielce oburzony,ze nie dostanie kluczy do mieszkania etc.,
chociaz wczesniej pokazalem mu Warszawe i naprawde wiele
czasu mu poswiecilem. Stad pomoglem mu takze znalezc tani nocleg
w schronisku ;-).

Pozdrawiam
Piotr

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]