Dzisiaj jest 25 lis 2017, 0:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 0:41 
mała złota

Gogol pisze:
...Zacząłem spisywać w czwartej klasie podstawówki i tak jakoś to trwa do dziś. Generalnie się przydaje czasem wiedzieć co się czytało, polecam!! ;)

Robie podobnie i jestem w domu przez wspolmalzonke od "swiro statystycznych" wyzywany ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 9:08 
I norma za wytrwałość

Michal Kowalczuk pisze:

Robie podobnie i jestem w domu przez wspolmalzonke od "swiro statystycznych" wyzywany ;)

Ja sobie od zeszłego roku w biblionetce wpisuję, to taki wygodniejszy odpowiednik excela ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 9:28 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A zatem i do Was, Panowie, kieruję zapytanie pierwotnie zadane Gogolowi. ;)

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 12:05 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Domi pisze:
To, że tak zapytam, ile w sumie książek przeczytałeś??? ;)

255

cortes pisze:
Gogolu, bez obrazy, ale... jaki sens ma zapisywanie sobie w Excelu (czy gdziekolwiek indziej) tego, co "zapadło w pamięć szczególnie? To w końcu zapamiętałeś to i owo (choćby tytuły!) czy wręcz przeciwnie?

To proste. Często pamiętasz ogólny charakter książki, przesłąnie, jakąś ideę, która zostałą w niej przekazana, albo nawet pojedyncze zdanie - takie rzeczy zapadają w pamięć, niekoniecznie tytuły i autorzy. Mając listę łatwo można ją przejrzeć i szybko sobie przypomnieć, przeżywając w ten sposób nijako jeszcze raz jakąś książkę, bez konieczności jej posiadania i czytania ponownego.
Poza tym Twoje pytanie sugeruje, że zapisuje tylko te książki, które zapadły mi w pamięć, otóż nie i tutaj też można doszukać się pozytywu, mianowicie czasem książka bezpośredniu po przeczytaniu nie wydaje nam się godna zapamiętania, ale nasz stosunek do niej zmienia się, np. w miarę rozwoju naszej osobowości, zdobywania nowych doświadczeń, znajdowania się w nowych sytucjach życiowych, a wtedy dobrze jest mieć coś, co Tobie przypomni o takiej, a nie innej pozycji...

Marysia pisze:
Gogol pisze:
Martwe dusze - Mikołaj Gogol

Moim skromnym zdaniem... Strata czasu
Nie bylam w stanie przebrnac przez kilka stron

A mnie się podobała ta książka, miała swój klimat, a przede wszystkim pod koniec już zacząłęm się delektować specyficznym stylem autora, który lubił wchodzić w bezpośredni dialog z czytelnikiem (często rozbrajający), co zresztą niektórzy w Rumunii mmogli usłyszeć :P

Marysia pisze:
Ale Gogol juz tak ma, ze w ciagu 1 tygodnia w sesji potrafi przeczytac calego "cichego dona"

Nie no, czytalem to wspaniałą książkę 2,5 tygodnia i wiem, że jej nie lubisz :P

Michał Kowalczuk pisze:
Robie podobnie i jestem w domu przez wspolmalzonke od "swiro statystycznych" wyzywany

Miło przeczytać, że nie jestem sam ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 13:14 
duża złota
Awatar użytkownika

Śpiewan pisze:
Sorry za off topic, ale tak sie zaczalem zastanawiac
Mydlaku czemu masz w podpisie pod postami
cos o zakladach lotniczych??

to to jest o zakładach lotniczych? :rotfl: :zdziwko: wygrzebałem gdzieś przy okazji. To Ty znasz te robaczki?

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 13:56 
mała złota
Awatar użytkownika

Jak wrzucisz to do googla, to sie wyswietla link do kontaków PZL Okecie w Sudanie;
A co do robaczkow, to uczylem sie perskiego, ale po kilku lekcjach dalem sobie spokoj

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 paź 2007, 14:54 
duża złota
Awatar użytkownika

Śpiewan, to Ty sprawdzasz każdy podpis skąd pochodzi:)? No jesteś lepszy ode mnie w inwigilacji! Teraz student nie kseruje tylko kopiuje informacje z googla, nieważne czy jest to przydatne czy też nie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lis 2008, 18:24 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Idą święta, trzeba pomyśleć o prezentach, a wiadomo, że książka to dobry pomysł (o ile jest dobra).

Natknęłam się na "Gottland" Mariusza Szczygła. Choć książka ukazała się jakieś dwa lata temu, dopiero niedawno dane mi było ją przeczytać. Jest absolutnie fascynująca, miejscami absurdalna, miejscami przerażająca. Zbiera świetne recenzje, nie tylko w Polsce:
http://www.czarne.com.pl/?a=953

Książka składa się na zbiór reportaży o ludziach z byłej Czechosłowacji.

Bardzo polecam, cytując za "Le Figaro", że "Gottland" to „nie jest książka, lecz klejnot”.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lis 2008, 18:32 
duża brązowa
Awatar użytkownika

ola olga pisze:
Idą święta, trzeba pomyśleć o prezentach, a wiadomo, że książka to dobry pomysł (o ile jest dobra).

Bardzo polecam, cytując za "Le Figaro", że "Gottland" to „nie jest książka, lecz klejnot”.

Racja! Racja! Książka super.

Btw, dałam ją nawet w prezencie na ubiegłe Boże Narodzenie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lis 2008, 19:00 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

No mi Gottland tez sie podobal,choc moj znajomy Slowaka uwazal ze jest zbyt uproszczona. Z 2. stroby ksiazki sa do czytania, a nie komplikowania ;)

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 lis 2008, 13:42 
duża brązowa
Awatar użytkownika

marciniusz pisze:
Slowaka uwazal ze jest zbyt uproszczona

I całe szczęście, że nie jest nafaszerowana górnolotnymi frazesami czy moralizatorstwem! Jej piękno jest ukryte między wierszami. I tak powinno być, bo to zbiór reportaży.

Przeczytać warto :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2008, 0:12 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Tj. on uwazal jest nieprawdziwa przez to. Ale i tak warto.

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2009, 12:05 
popularna
Awatar użytkownika

Raczej niepoważna ta literatura, ale na pewno poglądotwórcza: po przeczytaniu książki jakoś nabrałem sympatii do stolicy i na mnóstwo rzeczy w Warszawie otworzyły mi się oczy.

Leopold Tyrmand - Zły

Panoramiczne spojrzenie na powojenną Warszawę (lata 50-te), sensacyjna intryga i romantyczny bohater. Byłem w szoku, naprawdę dobra pozycja :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2009, 17:05 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zgadzam sie z przedmowca - siegalam z niechecia, jak po wiekszosc lektur (chociaz ta chyba byla nieobowiazkowa) a okazala sie nad wyraz przyjemna i klimatyczna, zwlaszcza dla milosnikow Warszawy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2009, 1:00 
duża złota
Awatar użytkownika

A propos książek to mogę polecić dwie wyszukiwarki:
http://books.google.pl/books
NUKAT http://www.nukat.edu.pl/
to katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich tworzony metodą współkatalogowania. Oznacza to, że każdy opis dokumentu jest tworzony tylko raz w bazie NUKAT i kopiowany do katalogów lokalnych. We współkatalogowaniu w NUKAT uczestniczy ponad 1100 bibliotekarzy z 81 bibliotek. Zawartość katalogu NUKAT stanowią rekordy bibliograficzne oraz rekordy kartoteki haseł wzorcowych. Oprócz rekordów wprowadzanych na bieżąco NUKAT zawiera wszystkie rekordy bibliograficzne z Centralnego Katalogu Czasopism (dawne CKTCz) i wszystkie rekordy haseł wzorcowych z Centralnej Kartoteki Haseł Wzorcowych

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]