Dzisiaj jest 21 lis 2017, 6:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 22:20 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Ja od 3 lat mam karrimora tigera 60 -85 litrów. W życiu nie wykorzystałam maksymalnej pojemności, a przy wyjeździe do Szkocji ważył ok 35 kg. Z tego co kojarzę to pantera ma zbliżoną pojemność (a na pewno nie większą). A nie sądzę, byś miał okazję nosić dużo cięższy ;) Kieszenie boczne w karrimorach są OK, a jak się z jednej nie korzysta to masz idealne miejsce na karimatę.
No i co ważne, sprawdź czy pantera ma od wewnętrznej strony klapy siatkową kieszonkę na dokumenty, bo w moim niestety nie ma :/

Osobiście polecam karrimorka. Do tej pory mnie nie zawiódł ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 22:32 
I norma za wytrwałość

Z tego co widzę, to wszscy mówią: pajak, karimor, wisport - do tej pory mnie nie zawiódl ;) I ja temu zaufam :) A co do tej kieszeni wewnętrznej to panterka z tego co pamietam miała ja. Jedyna jej wada to troszkę mniej sztywny pas biodrowy,ale moze to nie ma takiego dużego znaczenia

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 22:42 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ja sie zgodze z Jacem ze kieszenie boczne nie sa niezbedne...ja mam swojego Treksporta bez nich i czyni to plecak waskim co powoduje ze sie wszedzie mieszcze i o nic nie zaczepiam...a mam tez dodatkowe kieszenie ktore moge tam zawsze wpiac jak potrzeba
ja polecam wiec Treksport
jest do nabyca w www.8a.pl

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 23:11 
mała złota
Awatar użytkownika

Ja mam kieszenie boczne w plecaku i o wszystko zaczepiam, ale nie mniej wkurwiajace jest to, ze o wszystko zaczepiam gora, bo plecak jest bardzo wysoki.
Wolfgang Wedrowiec III - stanowczo nie polecam, najpierw bardzo wygodny, ale pianka szybko zmiekla, ja schudem i mnie okrutnie uwiera, a w Cardiff nigdzie nie ma plecakow o odpowiedniach dla mnie rozmiarach :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 23:20 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja popieram Wilka z tym Treksportem :) A na poważnie - jeśli coś w plecaku ma się zepsuć to po pierwsze - suwak, a po drugie - szew.

Wooky pisze:
Własnie sobie tak czytam o nim i jeszcze pytanko mam, bo nie zwróciłem uwagi jak oglądałem - czy są jakieś kieszenie wewnętrzne, takie na dokumenty np? No i gdzie trzymasz wodę, pod pokrywą

W klapie są dwie kieszenie jedna na zewnątrz - na czapkę, czasami portfel, mapkę i inne wykorzystywane na trasie drobnostki - a druga wewnątrz - na paszport, bilety itp. Wodę już od dawna noszę zaciągniętą paskiem bocznym - trzeba tylko przed wyjazdem kupić butelkę z talią, co by było za co ją złapać. Wybór jest duży. Drugi pasek przytrzymuje alumatę, a dwa z drugiej strony karimatę. W moim modelu dolna komora wyposażona została w niesamowicie gruby suwak, który nawet przy jej 120% wypełnieniu i zapinaniu "na siłę" wytrzymuje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007, 23:33 
I norma za wytrwałość

Oki, dzięki.
Jesli zniżka bedzie taka jak ma być to kupuje kalahari, jak nie to sie zastanowie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 cze 2007, 23:58 
popularna

zwroc tylko uwage ze kalahari pajaka jednak rozni sie od kalahari Jaca. Systemem nosnym - sam posiadam pajaka atacame - ktora ma ten sam system nosny co kalahari i niestety musze przyznac ze system treksporta( w kalahari Jaca) jest lepszy - przede wszystkim lepszej jakosci pianki - cala reszta jest bez znaczenia. Gdybym dzis wybieral placek wzialbym treksporta. i kolejna rzecz -placeaki treksporta sa mimo wszyskto troche lzejsze od odpowiednikow pajaka - moze nieiwele ale zawsze to te 0,5kg mniej. Plecaki karrimora zwlaszcza z nizszej polki bym od razu odrzucil - juz w dwoch panterach widzialem odrywajace sie paski nosne.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2008, 18:35 
I norma za wytrwałość

Kolega zastanawia się nad poniższym plecakiem:
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath ... ts_id/1744

Ew. tym:
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath ... ts_id/1747

Jak i również Wisportem Ventusem, znanym dość dobrze w Trampie.

Jakieś porady co wybrać?

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2010, 19:43 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

mam pytanie czy ktoś zetknął się z informacja o maksymalnym zalecanym obciążeniu plecaka?
mam zamiar kupić teraz plecak taki do 35 litrów i upatrzyłem już ciekawy model firmy Loap w alepnisie ale...ma na metce napisane, że max obciążenie to 8kg...
dla plecaka 30 litrów 8kg to nie dużo :/
w żadnym innym plecaku czy to Berghaus czy Karrimor czy Tatonka takiej informacji nie znalazłem więc zastanawiam się jak ją traktować
olać? z drugiej strony nie chce by po włożeniu 10 butelek piwa mi plecak się rozpadł...

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sty 2010, 0:02 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Mój Deuter ma dokładnie 35 litrów i wygląda na to, że 8 kilo nie robi na nim wrażenia... Suma sumarum te plecaki nie są drogie, więc nawet jeśli się rozerwie to mała strata.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]