Dzisiaj jest 21 lis 2017, 11:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 sie 2007, 21:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zamierzam sobie kupić w najbliższym czasie jakiś cyfrowy aparat fotograficzny, co by robił przyzwoite zdjęcia, niewiele kosztował (<<1000) i miał nieco więcej opcji niż autofocus. Wielki fotograf ze mnie nie będzie i nie planuje dalszych inwestycji w tym kierunku, toteż - głównie z racji ceny - odrzucam kupno lustrzanki zawężając krąg poszukiwań do aparatów kompaktowych i innych "małpek".

A ponieważ jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o ten sprzęt, proszę o rady co polecacie i czego się wystrzegać.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 sie 2007, 22:52 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Rok temu ojciec kupił sobie Kodaka Z740, którego to od czasu do czasu (ostatnio w marcu :P ) używam. Też się zupełnie na tym nie znam, ale wydaje się OK, nie ma żadnych kłopotów, zdjęcia jak na cyfrę wychodzą świetnie, jest wiele opcji i innych pierdół. Mnie się przydał chyba tylko na objazdówce i wyjeździe na MŚ z większych imprez, więc nie powiem, że zjadłem na nim zęby, ale w sumie polecam. ;)

W necie znajdziesz mnóstwo opinii i porad na jego temat. Np. tu: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... share_z740

Kosztował coś ok. 900 zł.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 sie 2007, 23:48 
I norma za wytrwałość

Z bardzo tanich to mam Canona A430 i sprawuje się bardzo dobrze, choć to prostszy niż szukasz. Ale możesz troche wyzsze modele sprawdzić. Generalnie jak w zeszłym roku szukałem to koleś, który jest pasjonatem aparatów (pół wieczoru spędza na forum dot. aparatów, pół na forum BMW :P) doradził mi, abym szedł w Canony i Nikkony. Ew. Olympusy, ale to była wyzsza pólka cenowa wtedy

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2007, 9:17 
duża złota
Awatar użytkownika

Fuji S 6500 fd Finepix to mój typ na jesień. Jak się nic nie zmieni to pewnie padnie na niego. Bardzo dobre recenzje, kilka testów znajdziesz w sieci nawet w porównaniu z innymi hybrydami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2007, 9:39 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Ostatnio zakupilismy Nikon Coolpix L10 - cena z akumulatorkami, ladowarka, karta 1gb i opadowaniem ok 700 pln na allegro. (ale po 2 miesiach ceny spadly - koniec sezonu :P )
Zostalo zrobionych juz ok 2000 zdjec - jakosc zadowalajaca jak na kompaktowy aparat. :)

Troche przed zakupem sie tym interesowalam, wiec moge przekazac Tobie kilka rad otrzymanych miedzy innymi od Trampow. ;)

Firmy na jakie powinienes zwrocic uwage to Nikon i Canon. Słyszałam po prostu takie wypowiedzi: "Producent przysłowiowych 'pralek' nie bedzie specjalizowal sie w aparatach". Ja postawilam na jakos firmy.

Opcje tematyczne: im wiecej tym lepiej ;)

Liczba pikseli 6mln - podobno wieksza nie robi roznicy przy normalnym rozmiarze zdjecia

Zoom optyczny (na cyfrowy nie patrz, bo on psuje jakos zdjec) - ja mam 3x i jest to zdecydowanie za malo

Obiektyw - im wiekszy zakres tym lepiej

Max. rozdzielczosc zdjec - w tym nikonie jest 2560 x 1920 pikseli - przy powiekszeniu jest nadal dobra jakosc (zdjecia przy tej rozdzielczosci maja ok 2,5 mb)

wyswietlacz LCD - 2 cale - jest calkiem spory i to jest bardzo wygodne

Stabilizacja obrazu - wyzszy model nikona to ma. Bawilam sie tym i moge potwierdzic - w cyfrowkach to nie dziala - bardzo niska jakosc zdjec byla.

Zwroc uwage na taki szczegol jak samowyzwalacz (nie wiem, czy jest on standardem we wszystkich kompaktach). Jest bardzo pomocny przy dlugim czasie naswietlania przy zdjeciach nocnych - jak robi sie recznie, zdjecia wychodza poruszone.

Akumulatorki: warto aby byly to paluszki - jak wyladuja sie zwykle akumulatorki, to mozna zakupic zwykle baterie
ja mam akumulatorki "mex cell" - nie kupuj ich!!!! mimo iz maja 3200 mAh bardzo szybko sie rozladowuja!! POdobno najlepsze sa Energizera! (o tym czytalam na forach)

Mi w aparacie zalezało rowniez na manualnych ustawieniach (sa one oczywiscie ogranoczone, bo czasu naswietlania nie da sie ustawic - przynajmniej w tym modelu).

Mam nadzieje, ze moje rady troche sie przydadza. :)
Zycze udanych zakupow :D

pozdr
M

ps. http://www.allegro.pl/item223577246_nik ... f_vat.html - tu jest strona z dokladnymi danymi, ale co najwazniejsze jest zdjecie ladowarki i akumulatorkow, ktorych nie kupuj!! :P :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2007, 9:53 
duża złota
Awatar użytkownika

No i za chwilę będziesz miał misz-masz. NEI wybierzesz jednego modelu:):) i w końcu postawisz na coś zupełnie nowego:D:D

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2007, 22:55 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

OK, dzięki za uwagi. Jak już wytrzeźwieje przejrzę sobie wszystkie wspomniane opcje :) Pierwszy wniosek z wszystkich postów jest taki, by sobie firmowy sprzęt kupić. Do pozostałych wniosków dojdę jutro...

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sie 2007, 4:54 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja sie w pelni zgodze z Mydlakiem...uzywamtego apratu od czerwca nawyjezdzie i jestem bardzo zadowolony...duzo opcji manualnych,duzy zoom, szeroki kat juz od 28mm (konkurencja ma od 35mm przewaznie)
wyglada prawie jak lustrzanka;)
ma pierscianie do ogniskowej i ostrosci co jest duzo wygodniejszeniz przyciski
itd
zobacz sobie na stronie fuji jest ulotka informacyjna i poczytaj recenzje...
np na www.dpreview.com
ja go kupilem za ok 160funtow (w sklepie internetopwym w UK) (transport zalatwilem sobie mialem gratis)

a Mydlaku jak chcesz to we wrzesniu moge Ci go pokazac bys sie pobawil i przetestowal przed kupnewm jeszcze...

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sie 2007, 14:43 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ja podobnie polece 3 firmy Canon, Nikon i Fuji. Kodaka cyfry maja raczej zlabe recenzje. pozdro

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sie 2007, 22:54 
mała srebrna
Awatar użytkownika

a ja polecam Canona A530. Pod koniec grudnia kupiłem go za 550 zł, teraz, o ile da się go znaleźć, kosztuje pewnie koło 400-500. Za tą cenę ma bardzo dużo możliwości.

Aparat posiada:
- tryb manualny
-czas naświetlania do 15 sek.
-przesłona - niestety tylko 2 skrajne ustawienia
-iso 80, 100, 200, 400, 800, w praktyce do 100-200
-balans bieli i inne bajery z kolorami, z których w sumie nie korzystam
-manualne ustawianie ostrości
-nie ma trybów Pv, Av
- samowyzwalacz
- zoom optyczny 4x
- zasilany 2 paluszkami AA
- jest szybki, od uruchomienia mija dosłownie sekunda i można robić zdjęcie
- jest dość trwały, przeżył upadek z otwarciem obudowy
- na karty SD
- 5 megapikseli - spokojnie wystarcza
- kolory moim zdaniem wychodzą żywsze na aparatach sony
- nie można założyć tulejki z filtrami itp.
- http://www.koseq.republika.pl/ - a tu parę zdjęć, są trochę skompresowane żeby zabierały mniej miejsca, więc oryginały są lepszej jakości

Zdecydowanie natomiast nie warto kupować następców (A540 i następne) - nie mają tak rozbudowanego trybu manualnego, a matryca ta sama ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sie 2007, 7:58 
mała złota

Ja polecam aparaty Canona z seri S (ja mam starego S30, ale sa juz kolejne pokolenia).

Jest troche lepszy od serii A, niezawodny, kilka razy jzu przezyl upadek.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2007, 19:02 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No i zdecydowałem się :) Najpierw wyciągnąłem funkcję z maksimum z najczęściej powtarzanych przez Was firm, potem nałożyłem na nią wartość bezwzględną jaką bym chciał zapłacić, wziąłem poprawkę na ryzyko kradzieży i wyszło mi, że muszę kupić Canona A550. Wbrew temu co pisze Koseq, nie ma tej samej matrycy, a kosztuje niewiele więcej. W czwartek ma przyjść, to zobaczymy, co to "cacko" potrafi :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sie 2007, 23:30 
mała srebrna
Awatar użytkownika

To sprawdz dokladnie jakie ma funkcje manualne, bo slyszalem ze mocno okrojone ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2007, 11:09 
mała brązowa

W cenie poniżej 1000 polecam Fuji Fine Pix 6500. Naprawde sprawdza się. Robi bardzo ładne zdjęcia, ma dużą matrycę i zoom 10x.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2007, 18:28 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Polecamy przejrzec jednak temat nim sie w nim udzieli... Tak bedzie chyba wszystkim wygodniej

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]