Dzisiaj jest 25 lis 2017, 7:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 sie 2009, 14:43 
duża złota
Awatar użytkownika

Na wczorajszym spotkaniu z adrenalina (szczegoly w innym watku) kolo z horyzontu zaprezentowal ubrania, na ktorych podobno nie siadaja owady. Ktos zna, probowal, warto, nie znika po pierwszym praniu? Tanie to nie jest, a szczegoly ponizej:

http://www.e-horyzont.pl/jack-wolfskin_7m/spodnie-mosquito-zip-away-pants-men_34232t.html

http://www.jack-wolfskin.com/jw_catalog/en/Apparel/Shirts/MOSQUITO_LONGSLEEVE_MEN/Details.aspx?sk=8d743068-b82e-4407-be50-2de9f749ce8d&baseUrl=%2fjw_catalog%2fSearch.aspx%3fsearch%3dmosquito

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2009, 14:03 
duża złota
Awatar użytkownika

Nie wiem nic o powyższych ubraniach. Moim zdaniem wystarczającą ochronę przed komarami i meszkami zapewniają ubrania zrobione z grubego lub bardzo gęstego materiału. Pamiętam, że mnie nic nie gryzło przez szelsofta i cieniutką kurtkę przeciwdeszczową.

Ciekawostka na temat DEET (używaliście go chyba na Syberii? ). Otóż wg. naukowców z Institut de Recherche pour le Développement w Montpellier, może on być neurotoksyczny.
- Odkryliśmy, że DEET nie tylko jest środkiem chemicznym modyfikującym zachowanie, ale również blokuje działanie kluczowego dla systemu nerwowego enzymu — acetylocholinesterazy. I to zarówno u owadów, jak i u ludzi — powiedział Vincent Corbel. Wyniki badań publikuje magazyn „BMC Biology”. Zdaniem francuskich badaczy DEET jest szczególnie niebezpieczny w połączeniu z innymi środkami owadobójczymi i odstraszającymi - m.in. insektycydami karbaminowymi i organofosforanowymi. Zatrucie może skutkować min. zaburzeniami widzenia, bólami głowy i drżeniem mięśni.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2009, 14:52 
duża złota
Awatar użytkownika

Sosław pisze:
Ciekawostka na temat DEET (używaliście go chyba na Syberii? ).

Soso, nie chcę Cię martwić, ale ponadprzeciętne stężenie DEET było w moim specyfiku dla armii amerykańskiej, więc Ty też byłeś narażony na szkodliwe działanie tej substancji...

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2009, 15:14 
duża złota
Awatar użytkownika

Domi pisze:
Sosław pisze:
Ciekawostka na temat DEET (używaliście go chyba na Syberii? ).

Soso, nie chcę Cię martwić, ale ponadprzeciętne stężenie DEET było w moim specyfiku dla armii amerykańskiej, więc Ty też byłeś narażony na szkodliwe działanie tej substancji...

Pewnie tak a cieszyłem się, że nie paliliśmy tam codziennie śmieci z których dym jest również toksyczny... Jak zachoruję to będę wiedział do kogo się zwrócić o odszkodowanie za leczenie :P

Ostatnio zmieniony 05 sie 2009, 15:18 przez Sosław, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2009, 15:17 
duża złota
Awatar użytkownika

ale ostrzegałam... ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]