Dzisiaj jest 21 lis 2017, 11:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 maja 2010, 21:08 
duża brązowa
Awatar użytkownika

W związku z wyjazdem muszę wymienić trochę swojego sprzętu na nowszy. Zastanawiam się wstępnie nad dwoma opcjami
Deuterem
http://sherpa.pl/aircontact-pro-50-15
lub Karrimorem
http://www.bartsport.pl/plecaki-duze/karrimor-cougar-60-70-s09
Czy ktoś ma z was doświadczenia z tymi produktami.
Ktoś testował może dożywotnią gwarancję karrimora, albo pogwarancyjny serwis deutera (zdaje się że trzeba plecaki wysyłać do Niemiec)?

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 maja 2010, 22:22 
duża brązowa

Ja mam deutera aircontacta 65+10 (starsza wersja) i jestem calkiem zadowolony - jesli trzeba, mozna obadac organoleptycznie po 3 latach uzywania .
Z tego co wiem, jeszcze pare osob w klubie dysponuje tym plecakiem w wiekszych wersjach, na pewno Edmund i Spiewan.
Pozdro

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 maja 2010, 22:58 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Od półtora roku używam Aircontact Pro w największej wersji 70+15 i ten plecak jest ZAJEBISTY. Akurat ja kupiłem go po mocnej przecenie (dałem chyba 600 zł), ale podoba mi się tak bardzo, że byłbym chyba gotów zapłacić za niego pełną cenę. Super sprawą jest dostęp poprzez górną, dolną i środkową klapę. Pomacaj sobie w sklepie - ten plecak, szczególnie w wersji pro, jest bardzo solidny i wygodny (niestety, sam w sobie jest już dość ciężki).
Używałem też Karrimora Cougara w wersji sprzed jakichś 8 lat i to co mogłem mu zarzucić to przeciętna jakość wykonania i wygoda, ale mimo to dzielnie mi służył przez długi czas. No ale teraz to zupełnie inne plecaki, więc trudno mi coś o nich powiedzieć. W tym, którego rozważasz, nie podoba mi się niezbyt praktyczny, wyoblony kształt. Deuter jest bardziej kwadratowy i ładowny.
Dla mnie wybór jest prosty.
Gwarancji Karrimora nie testowałem, bo nic mi się w tym plecaku nie chciało zepsuć. W pewnym momencie zaczęło wyglądać jakby jeden z pasków chciał się odpruć, ale w końcu tego nie zrobił i plecak bez problemu działał dalej. Dla mnie dożywotnia gwarancja to trochę pic na wodę, bo z reguły sprzęt prędzej ci się znudzi niż zepsuje :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 11:04 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Ja mam Cougara, tyle ze starszego. Jestem zadowolony, jest naprawde wygodny i ma mocny material. Poprula mi sie jednak klapa (od podnoszenia za nia). Ta gwarancja to chyba troche lipa - oczywiscie zadzwonilem do polskiego dystrybutora, ale okazalo sie, ze jesli nie rejestrowalem produktu na necie (wczesniej wysylalo sie paragon i ankiete poczta), to oni mojego zgloszenia nie maja, bo sa nowym dystrybutorem a papiery zostaly u starego. I mam sam zalatwic swoje papiery od starego i przeslac nowemu (jakas kpina).Pisalem mejle do GB, ale oczywiscie zlewka. Jak na razie wiec sobie odpuscilem.

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 11:35 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Edmund, a gdzie się taką zniżkę dostaje?

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 12:11 
mała złota
Awatar użytkownika

Polecam GoLite Pinnacle. ~70 litrów, waga niecałe 900 gram.

W podobnej cenie/pojemności masz do wyboru m. in.:

Granite Gear Vapor Trail
Granite Gear Escape AC 60
OMM Mountain Mover

Z trochę cięższych:
PodSac X-Pod

I sporo innych. Lepiej mniej, ale lepiej ;)

Karrimora bym sobie odpuścił.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 12:49 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Bastek pisze:
Edmund, a gdzie się taką zniżkę dostaje?

To była obniżka ceny konkretnego egzemplarza, który miał drobne uszkodzenie powstałe podczas transportu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 14:21 
mała złota
Awatar użytkownika

Ja mialem tego Deutera, niestety po kilku dniach sie troche porwal...
paski do trzymania czekana, sa przyszyte jedynie do skrawka materialu, a wiec trzeba strzanie delikatnie klasc plecak, aby sie nie oderwalo. Jak po 2-3 dniach porwalo mi sie z jednej strony, przelozylem na druga strone plecaka (mialem jeden czekan) i tam dokladnie to samo.
Ciekawy byl tez serwis gwarancyjny - odeslalem placak do reklamacji, tam postanowili go naprawic - niestety nie za bardzo sie im to udalo, pociagnalem za uszkodzony pasek lekko reka i znowu sie oderwalo. Serwis byl w UK, moze w Polsce lepiej sie staraja.
Poza tym, zadnych innych niedogodnosci nie doswiadczylem.
Obecnie, uzywam Lowe Alpine TFX Expedition (ktory tez sie zepsul w ciagu pierwszego miesiaca, ale w innym miejscu) i mam wrazenie, ze jest Deuter byl troche wygodniejszy
pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 18:35 
Gomar
Awatar użytkownika

marciniusz pisze:
Pisalem mejle do GB, ale oczywiscie zlewka. Jak na razie wiec sobie odpuscilem.

Wyślij zażalenie do dyrektora Karrimora na świecie. Kumpel zrobił tak z radiem Phillipsa (dyrektor na Polskę) i po trzech miesiącach użerania się nowe radio przyszło... po 2 dniach.

Neil Kennedy, General Manager of Karrimor
neil.kennedy@karrimor.co.uk

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 maja 2010, 18:38 
mała złota
Awatar użytkownika

Dokładnie, a jak nie odpisują migiem na mejla, to telefon. Na prawdę, sporo więcej da się załatwić jedną rozmową niż kilkunastoma listami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 maja 2010, 17:23 
popularna
Awatar użytkownika

Ja mam plecak trochę podobny do tego, który ma Dyl ( deuter aircontact), ale mniejszy: 45+10.

Jeśli chodzi o deutera, to dla mnie ogólnie jest ok.

Nie znam się jakoś bardzo na plecakach, bo poprzedni, który nosiłam to plecak pożyczony od Oli_Olgi, który w sumie nie miał żadnych bajerów dostępnych dzisiaj. W deuterze przeszkadza mi tylko jedna rzecz: kieszenie -a właściwie ich brak.
W tej mojej mniejszej wersji są tylko dwie zewnętrzne, w które z ledwością wchodzi butelka wody. Nie mówiąc już o karimacie, której nie da się upchnąć do drugiej kieszeni bocznej. (Bo ogólnie plecak jest wąski, a napakowany na maksa nie pozwala już na upchnięcie czegokolwiek po bokach).
Miejsce na karimatę zostaje jedynie w poziomie na dole plecaka, co czasami potrafi skutecznie utrudnić przejście przez wąskie zaułki,albo wejście do pociągu na przykład:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]