Dzisiaj jest 21 lis 2017, 1:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: buty
PostZamieszczono: 07 mar 2006, 16:46 
duża złota
Awatar użytkownika

Mam prośbę związaną z butami, czas zakupić nowe (mam swoje typy, ale...) potrzebuje więc rady co warto zakupić na parę lat. Poza tym, czy ktoś dysponuje jakimiś magicznymi kartami, zdrapkami, bonusami, kuponami - jednym słowem czymś, co może obniżyc cenę butów. Tylko prosze nie sugerować kupno używanych lub tylko jednego buta (to na pewno obniży cenę):):)

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 mar 2006, 21:40 
Gomar
Awatar użytkownika

Powinieneś skonktretyzować:
a) będziesz używał lato/jesień/zima?
b) jaka cena (przedział cenowy)?
c) jakieś specjalne życzenia?
d) gdzie będziesz butów używał?

To podstawowe pytania, jakie należy sobie zadać ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 mar 2006, 23:48 
za wytrwałość

Kup se karrimory. Nie są najtańsze, ale są dobre. Mnie ani razu poważnie nie obtarły, starczyły na ok. 3500 GOT i jeszcze są w pewnym stanie używalności, choć pękły. Wada: nie są najtańsze. Ale najdroższe też nie. Ze zniżką 10%, którą np. ja mam, i za buty z jednego kawałka bez Goreteksu (rzecz całkiem niepotrzebna) zapłacisz od 400 do 500 zł, ale nie oszukujmy się, to nie jest dużo jak za dobre buty.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 mar 2006, 23:59 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

spytajcie się Jaśka o karrimorach ;) potem szybko zatknijcie ucho :D

na serio, kieruj się bardziej potrzebami, niż marką.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 0:16 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja oczywiście polecam podwójną skórę. Nie wiem co jest obecnie dostępne w sklepach ale z tańszych i sprawdzonych modeli to polecam Alvikę Quest. Najlepiej przejdź się po sklepach i sprawdź co jest akurat na promocji. Oczywiście żadnych membran.

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 0:20 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Choc jesli chodzi o kupowanie zarabistych butow ze skory na lata,to mam niejakie watpliwosci - kupilem sobie wlasnie takie ciezkie,skorzane Millety za duzo pieniedzy, ale co z tego, skoro wyciera mi sie skora od srodka. Gwarancja odrzucona oczywiscie, niby na razie to nie przeszkadza, ale kto wie co bedzie pozniej.

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 0:58 
za wytrwałość

Wyściółka zawsze Ci się wytrze, ale to normalne.

Mnie np. gówno obchodzi, co Jasiek sądzi o karrimorach, bo akurat mnie te buty pasowały i pasują i dobrze mi się w nich łaziło, ani razu mnie poważnie nie obtarły (poza momentem, kiedy za mocno wiązałem sznurówki i bolało mnie ścięgno). Przez pierwsze 2 lata również mi nie przemakały.

Pamiętam też, co tak chwalone swego czasu Jacki Wolfskiny zrobiły z nóg Michała Domańskiego na Manewrach w 2003 roku.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 10:23 
duża złota
Awatar użytkownika

Bronek co jest nie tak z membraną? Jacek czemu bez goreteksu?

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 10:31 
duża brązowa

BO jak masz skórę Marcinie, to membrana Ci niepotrzebna. A jeżeli już jest, to po pół roku użytkowania już jej nie ma :-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 11:11 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dla tego typu chodzenia, który, jak mniemam, chcesz uprawiać, nie potrzebujesz mega ciężkich butów z podwójnej skóry i z hipertwardą podeszwą. (takie są na wycieczki zimowe, wysokogórskie, "ekstremalne" i stopień wygody jest odpowiednio niski). Karrimory w moim mniemaniu są dobre ale niewarte ceny i przereklamowane, a wg Jacka zarąbiste, z kolei wg Jaśka chujowe. Najlepiej idź do sklepu, popróbuj, kup te najwygodniejsze, na które starczą przyznaczone pieniądze i tyle. Bo ile ludzi, tyle problemów z butami, i nie wiadomo, czy np Jacki Wolfskiny człowiekowi pasują (Artur i Bronek) albo zmasakrują jego nogi (Michał, ja) albo czy karrimory się sprawdzą (Jacek) albo rozpadną (Jasiek).

Co do zniżek, kilka osób w Trampie ma 7% zniżki w Podróżniku, w innych sklepach także, nie wiem tylko kto i gdzie.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 11:57 
duża złota
Awatar użytkownika

namche pisze:
Powinieneś skonktretyzować:
a) będziesz używał lato/jesień/zima?
b) jaka cena (przedział cenowy)?
c) jakieś specjalne życzenia?
d) gdzie będziesz butów używał?

To podstawowe pytania, jakie należy sobie zadać ;)

Radi czy Ty robisz idiotę ze mnie tym testem. Przecież wiesz jak i gdzie i kiedy i nawet z kim chodzę. To ostatnie raczej nie wplywa na buty:) Zimą chodzę rzadko, reszta roku jak będzie chęć chodzenia. Cena 550 maksymalnie, no chyba, że mnie coś zachwyci (ale nie widze potrzeby przepłacania), specjalne życzenia.... żeby śpiewały:)! a będę ich używał wyobraź sobie do chodzenia po górach - choć to nie jest do końca kretyńskie pytanie, bo nei zamierzam w nich nasuwać po mieście, np zimą.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 12:40 
za wytrwałość

Moje kosztowały 396 zł, w sklepie Wiata (cena podstawowa 440, ale mam tam zniżkę 10% - znaczy jak się powie moje nazwisko, to ma się zniżkę, o tak).

Dobre są również buty Chiruca (Fal) ale to chyba tylko dla kobiet robią, bo tylko na kobiecych stopach je widziałem ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 13:20 
duża brązowa

Ej, Jacku, przecież Chiruki to Przemek miał :) A może jeszcze ma...

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 13:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

ja nie narzekam na moje buty AKU...obecne mam od czerwca 2003 i po za mala rysa na przodzie spowodowana kamieniem w tartarch i brakiem czesci jezyka spowodowana przez glodnego kota w nocy w bieszczadach to sie trzymaja dobrze i sa wygodne...sa zrobione z jednego kawalka buku z gore texu...
ceny ich butow nie sa bardzo wysokie a poprzednie buty tez mialem AKU i przechodzilem w nich prawie 6 lat...

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 14:29 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No to ja może przedstawię dwie skrajne możliwości:

1)"szmacianki" - buty wykonane z cienkiej skóry z dodatkami cordury lub innych szmatek (stąd szmacianki ;) ). W środku masz membranę (np.goretex) albo jakąs inną tkaninę (wtedy praktycznie nie chronią przed wilgocią). Ich wodoszczelność opiera się na działaniu membrany (cienkiej skóry ani "szmatek" nie da się dobrze zaimpregnować). Z doświadczeń trampowych wynika, że membrana działa przez max 1 rok - potem przepuszcza. Zalety takich butów to niska masa, dobra oddychalność i przewaznie niezbyt wygórowana cena. Wady to przede wszystkim niska trwałość.

2) "pełna skóra" - buty wykonane z dwóch warstw skóry - z wierzchu gruba twardsza w środku miękka. Ich wodoszczelność opiera się na impregnacji skóry zewnętrznej. Działa to naprawdę dobrze i jeżeli dbasz o takie buty to praktycznie do ostatnich swoich dni pozostaja szczelne. Z moich doświadczeń wynika, że starczaja na ok. 6000 GOT-ów raczej w ciężkich warunkach ;) Buty te są ciężkie - nie jest to wadą gdy mamy dużą masę własną, którą lubimy dodatkowo zwiększać ciężkim plecakiem. Pewną wadą jest niska oddychalność ale problem ten rozwiązuje wewnętrzna warstwa skóry, dzięki której nawet jak buty są mokre chodzi się w nich wygodnie. Cena porównywalna do butów z dobrej skóry z goretexem w środku - ale czasami trafi się coś na przecenie. W ogóle to ciężko takie buty dostać.
Tego typu buty występują w różnych wersjach: z jednej strony są to ciezkie sztwyne buty jak np. Jacki ale są też buty z powodzeniem używane przez kobiety np. Alvika Quest. Te bardziej lajtowe modele nie oferują już pełnej wodoszczelności (cieńsza skóra) ale za to nie są takie ciężkie ani przesadnie sztywne. I coś takiego właśnie bym polecał. Największym problemem jest niestety dostępność takich butów bo w sklepach niestety królują membrany.

pzdr
Bronek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]