Dzisiaj jest 23 lis 2017, 5:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 14:49 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Problem przedstawiony przez Bronka rozwiązałem w następujący sposób:

po dwóch latach męczenia się w Jackach (które mnie obcierają na prawie każdym wyjeździe, jest to albo wada moich nóg, albo konstrukcji, kto jak woli) kupiłem sobie (tzn. rodzice mi kupili ;) ) "szmacianki" jak nazwał Bronek.

Teraz Jacki mam na wyjazdy jesienne/zimowe, kiedy wiadomo - śnieg/deszcz zawsze może trafić, błoto normalka, albo głęboki śnieg, JW nie przemakają, tylko są strasznie niewygodne. Jeszcze duża wada to ich waga - czuje się potem strasznie na nogach, zwłaszcza n-tego dnia.

Drugą parę używam zaś na wiosnę/lato, ew. na nizinie, no i w zimie w mieście (obecnie chodzę w nich). Mam La Sportivę, są bardzo wygodne, porządna podeszwa, tyle że mniej sztywna niż JW, no i są leciutkie ;)

Tyle z mojej strony.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 15:08 
duża złota
Awatar użytkownika

Dlatego drąże temat, bo poprzednie buty rozpadły się, gdyż były typu TEKTURA - nie uwzględnione w recencji Bronkowej. Stąd boję się namoczyć na coś co będzie kosztowało górę pieniędzy a będzie tak samo do dupy jak poprzednie. Dziś pewnie się przejdę przez miasto i zobaczymy co będzie.

Sklep WIATA na ulicy Złotej już nie istnieje, w miejscu sklepu jest tylko lokal w remoncie.

W Podróżniku nie bylo nic sensownego. Skóra zaczynała się od 620 pln. W bergsonie prz Centralnym znalazłem buty marki LUMPE czy jakoś tak. Acha i Karrimor 300 za mniej więcej 460 pln. Nic więcej ciekawego nie było póki co.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2006, 23:53 
popularna
Awatar użytkownika

Ja osobiscie polecam buty firmy SCARPA, wiele dobrego slyszalem rowniez o firmie Han-wag np. model Youkon (czy cos w tym rodzaju) - sa dostepne w Multanie na Jana Pawla.

Jedynym minusem jest oczywiscie cena :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2006, 0:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Co do Scarpy to proponuję zajrzeć tutaj zdjęcie mówi samo za siebie. Dla ułatwienia dodam, że był to bodajże 14 dzień używania tych butów :P (przy czym siódmy na wyprawie).
A Yukony używają Marcin L i Paweł K i chwalą za wygodę (są dosyć miękkie jak na buty z podwójenj skóry) no ale cena do najniższych nie należy.

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2006, 11:00 
duża złota
Awatar użytkownika

No dobra, podajcie gdzie jeszcze mogę w warszawie kupić. Jak powiedziaem wcześniej WIATA już nie jest czynna, W Bergsonie i w Podróżniku póki co nic ciekawego. Gdzie jeszcze? A buty Scarpa bardzo przypominają moje poprzednie...:D

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2006, 11:41 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

horyzont na mariensztacie, bezdroża k/riwiery, alpenis w mokpolu, multan na jana pawła, dawny kanion na pięknej

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2006, 12:07 
popularna
Awatar użytkownika

W sumie przychylam sie do tego co tomek mówi - z mała uwagą - chce miec wyżej wypuszczona gume - tak zeby zachodzila na palce coby nie kasowac lekkiej skory- na lato kupiłem sobie Salomonki PRo trek - tylko zabij mnie a nie pamietam - bodajże 6gtx , albo 5 gtx - but jest fajnie zrobiony jeśli chcesz pohulać gdzies gdzie sa skalki - bo maja wysoko wysunieta gume na skóre, wieć tak łatwo nie skasujesz o kamienie, ani tak łatwo nie przemaka. Szmate oczywiście też maja - w okolicach języka.
Ja je bardzo lubie - sa w miare lekkie a przezywaly juz zjazdy po piargu w moich ulubionych górach. Z tegop co wiem sprzedaje je horyzont, moze salomon na pl. Narutowicza, a znajomy kupił coś takiego ostatnio w gosporcie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 mar 2006, 11:28 
mała złota
Awatar użytkownika

ja mam 2 rok Boreale pisco bodaj (kosztują pewnie kolo 600). są one skrajnie męczące na początku, bo to nie one dopasowują się do stopy tylko stopa do buta. Wkładka Borealowska mimo prawidłowego używania zaraz była zniszczona(w sklepie wymienili mi wkładki na gorsze innej firmy {Bezdroża}. myślę że warto poszukać innej firmy bo wg mnie Boreale są za drogie na to co oferują.

swoją drogą mam zniżkę w bezdrożach

siła

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 mar 2006, 11:36 
mała złota
Awatar użytkownika

a Marcin, zajżyj sobie na http://ngt.pl/
oni tam też testują buty więc 2 punkt odniesienia

sip

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 mar 2006, 11:46 
duża złota
Awatar użytkownika

to radi mi kiedyś polecił - te sronkę. No poczytalem tam sporo silnych rzeczy. Teraz pozostaje mi wybrac się po sklepach - do Sztafety coś pewnie zakupię. Wcześniej nie będzie potrzeby.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 maja 2006, 18:22 
duża srebrna
Awatar użytkownika

ogrzewam watek bo sam planuje obecnie zakup bucikow.
na wstepnie zaapeluje aby szerokim lukiem omijac firme Beck - dalem sie skusic bo byly z jednego kawalka skory i wypuszczona wysoko guma za niecale 400zl, ale po 3 latach i 3 naprawach gwarancyjnych maja podluzna dziure przez cala dlugosc buta - niestety chlopaki nie potrafia robic porzadnych szwow

a pytanie mam czy ktos ma doswiadczenia z marka Kefas?
interesuje mnie taki bucik:
link

znalazlem go w lublinie za 500,podobno producent przecenil z 800. cena wydaje sie byc atrakcyjna. jakies opinie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 maja 2006, 23:42 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Firma chyba renomowana (coś mi się obiło o uszy).
Sądząc po masie to mają szanśe być porządne, choś trochę dużo mają szwów i wykońzenie podeszwy wygląda mi jakoś podejrzanie. Ale to tylko takie wirtualne refleksje ;)

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 maja 2006, 1:05 
duża złota
Awatar użytkownika

W czwartek kupiłem model butów Meindl - Engadin Men MFS http://www.sportsklep.com/shop.php?a=opis_prod&id=1108&categorie=431, cieszące się jednymi z najlepszych recenzji w sieci, za 219zł więcej od butów do których się przymierzasz. Należa one niestety do grupy tych droższych modeli ale liczę, że będą mi długo i dobrze służyły (chodziłem w AKU - super wygodne ale brak wodoszczelność po 1000gotów a po 3000 zdarta podeszwa). Sprzedawca Meindl'a jest otwarty na negocjacje i choć mi nie udało się uzyskać większego upustu (buty są przecenione z 799, polski dystrybutor zaleca cenę 850) to otrzymałem nie lada gratkę dla fanów krasnali ogrodowych - koszulkę Marmut skrzat :rotfl: z zamieszczonym na niej pytaniem natury filozoficznej: "go big or go gnome?" ;) Tylko, że ja nie jestem ich fanem. (To ciekawy trik marketingowy: w tym sklepie kosztuje ona chyba 80zł, raczej nikt by jej nie kupił za tę cenę ale osoba otrzymująca taki "prezent" może sobie pomyśleć, że jest do przodu o 80zł mimo, że tak naprawdę "wzbogaciła się" o coś wartego mniej niż 10zł i czego tak naprawdę nigdy nie będzie potrzebować. Taka to technika sprzedaży.) Pozostałem jednak zadowolony bo kupiłem tam upatrzone wcześniej okulary przeciwsłoneczne ze zniżką 30% (model z tego roku, okres przed sezonem więc to spory upust).

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 maja 2006, 10:57 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dwie refleksje na teamt Meindli:
-mało ważą co podejrzewam związane jest z cienką skórą - a to dobrze nie wróży jeżeli chodzi o wodoszczelność
-podeszwa jest klejona - masz tylko cienką warstwę wibramu - reszta to jakieś meindlowskie super- , hiper- sytemy; może to i lepiej amortyzuje i na pewno jest lżejsze, ale dzięki temu ma się co rozklejać; no a poza tym wibram też się ściera.

Z moich doświadczeń wynika, że aby pełna skóra była rzeczywiście długo szczelna to buty (rozmiar 45-46) powinny ważyć minimum 2,5kg. Obecnie użytkowane przeze mnie Wolfskiny są trochę lżejsze no i nie trzymają tak jak się do tego przyzwyczaiłem chodząc w Alvikach (najcięższe) czy też w butach Raichle (ważyły właśnie 2,5 kg). Efekt jest taki, że mocno zużyte Alviki (mają już prawie 4 lata) trzymają lepiej niz prawie nowe (rok użytkowania) Wolfskiny.

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 maja 2006, 11:48 
duża złota
Awatar użytkownika

Masz na pewno rację, że gruba skóra ma wyższą nieprzemakalność ale jak powiedział P. Pustelnik skóra, nawet najlepsza, zawsze przemoknie i z tym się liczę. Wiem, że te Meindle przemakają po 6h w mokrym śniegu. W zimie będę je używał rzadko. Jak dla mnie 1,8kg to i tak dużo ważące buty (dotychczasowe 1,2kg). Uważam, że ważnym parametrem jest też oddychalność buta bo nie chcę mieć wilgoci w środku jak w gumiaku wtedy gdy na zewnątrz jest sucho.

Podeszwa wibramowa jest rzeczywiście relatywnie cienka ale za to twarda. Podobną grubość miałem w Aku które całkowicie straciły bieżnik dopiero po ponad 3000gotów ale w nich rodzaj użytego wibramu mógłby z powodzeniem służyć do produkcji gumek ściernych. Co do klejenia to się nie bardzo przejmuję bo mam gwarancję 2 lata w trakcie której mam zamiar przejść 4tyś gotów i będzie wiadomo czy się rozklei czy nie. Widziałem zdjęcie rozklejonej Skarpy ale taki problem to chyba jest bardzo rzadki. Czy zna ktoś jeszcze takie przypadki?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]