Dzisiaj jest 23 lis 2017, 19:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 lis 2008, 23:37 
duża srebrna

Mam do was serdeczną prośbę. Zostałam poproszona o stworzenie ankiety oceny wykładowcy. Stwierdziłam, że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i postanowiłam wzorować się na istniejących ankietach.

Czy pamiętacie może jakie pytania są w ankiecie na SGH? Ja skończyłam uczelnię już jakiś czas temu i pamiętam niewiele. Zdaje mi się, że były tam takie pytania:

- Czy prowadzący punktualnie rozpoczyna i kończy zajecia?
- Czy wyjaśnia zagadnienia w sposób przystepny?
- Czy portafi zainteresować i zachęcić do dalszego zgłębiania tematu?
- Czy jest pomocny w wyjaśnianiu wątpliwości studentów?
- Czy materiał z ćwiczeń odpowiada materiałowi z wykładów?

Czy pamietacie jakiś inne pytania? A może jakichś pytań wam brakowało? Będę wdzięczna za wszelką pomoc

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2008, 23:55 
duża brązowa
Awatar użytkownika

pamiętam tylko ulubione:
- czy zajęcia poszerzyły Twoją wiedzę?
- czy zajęcia spełniły Twoje oczekiwania?

NIE i TAK :D

A przypomniałem sobie jeszcze:
- czy prowadzący korzysta z nowoczesnych technologii podczas prowadzenia zajęć (czy jakoś tak)
- czy prowadzący przekazuje najnowszy dorobek naukowy w danej dziedzinie

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lis 2008, 0:29 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Czy obiektywnie ocenia (nie pamietam czy to bylo na UW czy SGH) w kazdym razie pytanie o tyle glupie,ze ankiety byly rozdawane jeszcze przed egzaminami.

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

PostZamieszczono: 24 lis 2008, 1:12 
popularna

Ania K.-G. pisze:
Czy pamietacie jakiś inne pytania?

Na dole są pytania z ankiety SGHowskiej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lis 2008, 11:09 
duża srebrna

Dzięki wielkie. Kilka z tych pytań mi się przyda.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lis 2008, 13:48 
Gomar
Awatar użytkownika

Aniu, mamy do czynienia z usługami edukacyjnymi, więc jeśli masz na te ankiety taki wpływ, to zaimplementuj choć częściowo Servqual! Bo te dotychczasowe ankiety są naprawdę o kant dupy potłuc.

Przykładowo, teraz nawet jeśli wykładowca dowie się, że zajęcia nie spełniły oczekiwań, to nie zna oczekiwań studentów (bo nie ma miejsca na uwagi, a student wypełniając ankietę po semestrze też już nie pamięta jakie były jego oczekiwania sprzed pół roku).

I tak na FiBie większość wykładów wyższych stopni przynajmniej w połowie powtarza się z poprzednikami, w efekcie marnujemy czas, zamiast zgłębiając temat po raz dziesiąty ucząc się o NPV i WACC (bo zakłada się, że ktoś jest niedouczony i trzeba wyrównać poziom). Czy takie są oczekiwania studentów wybierających dany wykład? Może ktoś wreszcie zacznie porządnie badać nasze oczekiwania, szczególnie na bardziej zaawansowanych przedmiotach, kiedy studenci są już w stanie ocenić wykład merytorycznie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2008, 0:00 
duża srebrna

Muszę cię rozczarować, Radku - to ma być ankieta oceny wykładowcy na Wydziale Ekonomicznym SGGW, więc na analizę ocen wykładowców SGH mam wpływ zerowy.

Jednak dziękuję za pomocne uwagi. W istocie, planowałam zamieścić miejsce na komentarz. Poza tym zanim stworzę ankietę mam zamiar zrobić minisondaż z pytaniami, o co mam pytać w ankiecie (np. czy dane cechy bierzesz pod uwagę oceniając jakośc wykładu: punktualnośc wykładowcy, pomoce naukowe itp.).

Skoro już o tym mowa, to możecie napisać, jakie cechy wykłądu są dla was ważne. Już widzę, że niepowielanie treści z innych przedmiotów, wnoszenie nowej wiedzy i umiejętności.
Sama dodałabym jeszcze punktualność, przygotowanie do zajęć, umiejętnośc ciekawego przedstawienia tematu, ilustrowanie teorii przykładami z życia, sensowny układ i kolejność treści zajeć, czytelność folii/slajdów, życzliwość i otwartość w stosunku do słuchaczy, dostępność na konsultacjach lub mailem.

Czy coś ważnego pominęłąm? A może któreś z tych kryteriów uważacie za bezsensowne?

A co to jest to trudne słowo na "S", którego użyłeś ? :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2008, 0:09 
duża złota
Awatar użytkownika

Stawiam na service quality... ;)

Radi, już prawie piszesz językiem z Runnera! ;)

[tu małe wyjaśnienie:
Z okazji Human Race miałam okazję poczytać sobie to zacne czasopismo. Zainteresował mnie artykuł o kontuzjach, w którym jako jeden ze sposobów na tzw. kolano biegacza podano "suplementację żelatyny". Nie wiem czy słusznie, ale przetłumaczyłam to sobie na "jedzenie galaretki". Zwrot ten (wersja bardziej wyrafinowana oczywiście) wszedł do naszej regionalnej gwary mieszkaniowej :] ]

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2008, 11:23 
Gomar
Awatar użytkownika

Ania K.-G. pisze:
A co to jest to trudne słowo na "S", którego użyłeś ? :P

To jedna z niewielu sensownych rzeczy, jakich nauczyłem się na wymianie. Jak sama nazwa wskazuje, służy do oceny usług. Upraszczając, przed wykonaniem usługi prosi się klienta o wypełnienie ankiety, gdzie musi ocenić w skali od 1 do 5, jak powinna wyglądać idealna usługa. Na ile liczy się dla niego cena, poszczególne aspekty jakości, punktualność, niezawodność, etc. Wbrew pozorom nikt nie przyzna samych "5", bo niektóre aspekty są mniej ważne. Po wykonaniu usługi zadaje się ponownie pytania, tym razem prosząc o ocenę danej usługi (nie 'idealnej'). Wyniki obu ankiet porównuje się i wychodzą luki, zwykle mało oczywiste.

Dobrze by było, gdyby takie ankiety byłyby przeprowadzane choć raz na jakiś czas, szczególnie dla specjalizacyjnych przedmiotów. Studenci wyższego roku zwykle już wiedzą, czego oczekują od wykładu. Wiele z przedmiotów które wybrałem, oceniam źle, ponieważ prowadzący (mimo wiedzy i możliwości) skupiali się na rzeczach, które ich interesowały, a w żaden sposób nie były pożyteczne dla słuchaczy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2008, 14:51 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ania K.-G. pisze:
czytelność folii
:rotfl:

Z folie na wykładzie pod koniec 2008 roku wykładowcy powinni w dyby być zakuwani na Auli Spadochronowej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]