Dzisiaj jest 24 lis 2017, 0:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Decyzja o wprawdzeniu pytania jest:
Czas głosowania minął 15 lip 2006, 1:17
Słuszna 53%  53%  [ 10 ]
Niesłuszna 47%  47%  [ 9 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 0:55 
Gomar
Awatar użytkownika

http://www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/stacj ... /ekonomia/

oraz wątek na forum esgieha

Jak dla mnie - idiotyzm, skandal i kpina. Już teraz po zaliczeniu mam gdzieś nielubiane makro i mikro, a za 3 lata trzeba będzie ponownie się uczyć tych głupot.

Ech, nic tylko zapisać się do SKN Ekonomii :(

Ostatnio zmieniony 15 cze 2006, 1:17 przez namche, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 1:01 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

a jak dla mnie właściwa droga. Tam nie ma pytań szczegółowych, są ogólne, w których chodzi o zrozumienie praw kierujących ekonomią a bądź co bądź studijemy na uczelni ekonomicznej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 1:16 
Gomar
Awatar użytkownika

Stary! To jest jakiś absurd. Skoro skończyłem makro II i mikro II, tzn. że cokolwiek umiem. Po jaką cholerę kolejny egzamin? I to po takiej przerwie. Za trzy lata jak będę 10% z tego wszystkiego pamiętał to będzie dobrze.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 9:35 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

wedlug mnie powinni dac do wyboru pytanie z ekonomii i ze stosunkow :D

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 12:08 
duża brązowa
Awatar użytkownika

poczekaj, jeszcze troche a z MSG beda dodatkowo pytali...

http://www.maat.sofiatopia.org/

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 14:26 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Radku, mozesz pozostac na poziomie absolutorium i wtedy nie masz takich nieprzyjemnosci jak obrona ;)

Ja, mimo ze tak samo jak Ty, zdalem juz ekonomie i juz chyba zapomnialem wszystko, ciesze sie, bo to naprawde podstawy, banalne pytania, na ktore powinien umiec odpowiedziec uczen zwyklego liceum ekonomicznego.

Wyobraz sobie, ze nasi koledzy na wegierskich uczelniach ekonomicznych maja cos takiego, jak "egzaminy koncowe", nie wiem, jak dobrze przetlumaczyc: czyli po 4-5 przedmiotach ekonomii EK z ekonomii po 6 semestrze; po 4-5 przedmiotach matematycznych (mat 1-2-3, statystyka 1-2) EK z matmy po 4 semestrze; po 3-4 rachunkowosciach EK z rachunkowosci po 8 sem; i nie wiem co jeszcze.

I tak SGH wymaga mega malo, jak na "najlepsza uczelnie ekonomiczna", to co jeszcze chcesz? Dostac dyplom w reke przy immatrykulacji?

PS: to ze skonczyles te przedmioty, nie oznacza, ze cos umiesz. (moze tylko doslownie "cos") Ja mialem mikro II z E. Czarny. Makro II z Golachowskim. Skonczylem, i nic nie umiem.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 15:11 
I norma za wytrwałość

tomek pisze:

PS: to ze skonczyles te przedmioty, nie oznacza, ze cos umiesz. (moze tylko doslownie "cos") Ja mialem mikro II z E. Czarny. Makro II z Golachowskim. Skonczylem, i nic nie umiem.

No wlasnie...Szkoła idzie troche na skróty, zamiast zapewnić odpowiednią jakość to wymaga na egzaminie,ale lepsze to niż nic. To że sie skończyło mikro/makro niestety o niczym nie świadczy. A ta wiedza jest podstawowa...bardzo podstawowa...Wiec zgadzam sie z Tomkiem.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:07 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest to żeby na uczelni ekonomicznej jednak był nacisk na ekonomię sensu stricto.

Nie podoba mi sie sposób, w jaki chcą to egzekwować. Bo do tych pytań wktótce powstanie skrypt i wyladuje to w alpinusie. Ludzie przed obroną będą sie tego obkuwać na pamięć. I efekt będzie taki sam jak w przypadku makro z Grądalskim i mikro z Nojszewską. Dowala się ludziom kolejną pamięciówkę, z której nic nie wyniosą.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:10 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Owszem, masz racje. Ale lepsze to, niz nic. Poza tym, z tego co wiem, idzie calkowita reforma studiow. Moze to cos zmieni. Aczkolwiek, poki takie/tacy jak Nojszewska, Kaja, u ktorych egzamin to zenada nadal beda uczyc w ten sposob, to nic sie nie zmieni :( bo student jest leniwy, i jesli go nikt nie skloni, to sie nie nauczy (np. ja ;) )

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:19 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Jasne, lepsze to niż nic.

Ciekawi mnie, jak to będzie wyglądąło w praktyce. Na przydkład, jaki wpływ na ocenę będzie miała odpowiedź na pytania z listy. Jeśli będzie to po prostu element "do odhaczenia", to nie widzę w tym żadnego sensu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:21 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A ja pragnalbym entuzjastom ekonomii przypomniec ze nazwa naszej szkoly brzmi Szkola Glowna Handlowa, a nie ekonomiczna. moznaby zatem klasc dodatkowy nacisk w wielu miejscach, niekoniecznie na ekonomie...

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:25 
I norma za wytrwałość

Sama nazwa to akurat kwestia historii ;) Jakby nie to to byśmy sie Akademia Ekonomiczna w Warszawie nazywali

A skrypt w Alpinusie niestety pojawi sie stawiam już niedlugo .

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 17:29 
duża srebrna
Awatar użytkownika

SzataN pisze:
moznaby zatem klasc dodatkowy nacisk w wielu miejscach,

Wiem! Olejmy ekonomię i niech każdy student podczas obrony odpowiada na pytanie z zakresu informatyki gospodarczej. :evil:

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 21:08 
duża srebrna
Awatar użytkownika

SzataN pisze:
A ja pragnalbym entuzjastom ekonomii przypomniec ze nazwa naszej szkoly brzmi Szkola Glowna Handlowa, a nie ekonomiczna...

A ja pragnalbym Dziaskowi przypomniec,ze po magisterium otrzymujemy tytul EKONOMISY, a nie handlowca...
Łukasz ma racje, nazwa to kwestia historyczna.

A jesli chodzi o sam pomysl, osobiscie popieram!!! Sam nie jestem zwolennikiem ekonomii senso stricte, ale znowuz bez przesady! Pytania o to co to sa efekty skali,albo wzrost gospodarczy nie naleza do wybitnie skomplikowanych i nie wymagaja jakiejsc wiedzy z wyzszej polki oraz specjalnych miesiecznych przygotowan!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 cze 2006, 21:30 
Gomar
Awatar użytkownika

No ale jeśli już, to niech to pytanie będzie w jakikolwiek sposób powiązane z pracą, z jej tematyką! Wg mnie wprowadzanie tego w takiej formie jak teraz mija się z celem.

A tak przynajmniej skrypt z Alpinusa też by wiele nie dał.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]