Dzisiaj jest 21 lis 2017, 1:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Decyzja o wprawdzeniu pytania jest:
Czas głosowania minął 15 lip 2006, 1:17
Słuszna 53%  53%  [ 10 ]
Niesłuszna 47%  47%  [ 9 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lip 2006, 20:57 
mała srebrna

Cóż...

Myślę sobie, że jeżeli ktoś pisze pracę magisterską, nieważne na jakim kierunku i z jakiego zakresu, jeżeli przebrnął przez cztery, pięć lat studiów, to zapytanie go o (i tu wybieram całkowicie losowo z listy) elastyczność popytu, jakie rozróżnia się rodzaje elastyczności popytu, jak się mierzy elastyczność popytu jest chyba lekkim przegięciem i traceniem czasu. Chyba ludzi na Esgiehu kształci się po to, żeby albo takie rzeczy po tych kilku latach wiedzieli, albo wiedzieli jak użyć Google, żeby je znaleźć...

Co może sprawdzić lista 53 pytań oprócz tego, czy koleżanka moja i Łukasza (ogólnie znana na naszym roku :D) będzie znów potrafiła ściągnąć albo jak bardzo chce się zakuć dwudziestoparoletniej 53 punkty ze skryptu?

Bez komentarza :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2009, 23:59 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ma ktoś może nową wersję pytań? Promotorka mnie już 3. raz uczula, by podejść od nich poważnie, bo ponoć bardzo dużo ludzi autentycznie oblewają na ostatnich obronach.

W sumie starymi pytaniami też nie wzgardzę :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lut 2009, 12:06 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Skup się wyłącznie na aktualnych. I tak jest cholernie trudno w miarę opracować wszystkie.

Ale skoro bardzo chcesz mieć stare (np. sprzed roku), to mogę poszperać w zasobach mojego dysku. ;)

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 cze 2009, 9:39 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Gogol pisze:
SzataN pisze:
A ja pragnalbym entuzjastom ekonomii przypomniec ze nazwa naszej szkoly brzmi Szkola Glowna Handlowa, a nie ekonomiczna...

A ja pragnalbym Dziaskowi przypomniec,ze po magisterium otrzymujemy tytul EKONOMISY, a nie handlowca...

Tak, ale ja otrzymałam tytuł mgr Finansów i Bankowości, a nie ekonomii.
Popieram ideę egzaminu końcowego, ale tylko z kierunku, a nie z szeroko pojętej ekonomii.I myślę, że powinna być długa lista ogólnych pytań, żeby nie było tak, że ktoś dostaje śmieszne pytanie, a inny temat którego nigdy nie było na zajęciach.

Jeśli o mnie chodzi, to jestem wściekła, bo na obronie wylosowałam najgłupsze pytanie z całego starego zestawu - nikt nie wiedział, jak powinna brzmieć pożądana odpowiedź, włącznie z doktorantami z ekonomii. W każdym skrypcie była inna odpowiedź a w podręcznikach w ogóle nie natrafiłam na takie zagadnienie.

Władze SGH powinny bardziej przejmować się tym, co wynosimy z zajęć, a nie ładować nam jakieś obostrzenia za pięć dwunasta. Amen:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 cze 2009, 10:22 
duża złota
Awatar użytkownika

Ja uważam, że przy obecnej formie obrony, pytania z ekonomii są potrzebne. Nie wiem, jakie są te nowe, ale moje najgorsze nie były. Owszem, parę gniotów się zdarzyło, jednak większość była spoko. Mnie zmotywowały do tego, żeby sobie coś przypomnieć, czy uporządkować wiedzę czającą się w jakiś tam zakamarkach mózgownicy. Może mam jakieś masochistyczne skłonności, ale dobrze mi się uczyło :)

I tak uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zastąpienie tradycyjnej obrony (albo chociaż pytania z pracy) np. prezentacją. Szczególnie w uczelni biznesowej, jaką jest SGH, byłoby to bardziej praktyczne rozwiązanie. I to nie tylko dla osób przygotowujących prezentacje w firmach, ale i dla późniejszych wykładowców/prelegentów na konferencjach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 cze 2009, 12:12 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Domi pisze:

I tak uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zastąpienie tradycyjnej obrony (albo chociaż pytania z pracy) np. prezentacją. Szczególnie w uczelni biznesowej, jaką jest SGH, byłoby to bardziej praktyczne rozwiązanie. I to nie tylko dla osób przygotowujących prezentacje w firmach, ale i dla późniejszych wykładowców/prelegentów na konferencjach.

Bardzo ciekawy pomysł.

Czemu nie napisać o tym komuś w władzach uczelni?

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 cze 2009, 2:08 
popularna

hekklaa pisze:
Tak, ale ja otrzymałam tytuł mgr Finansów i Bankowości, a nie ekonomii.

To ja może nieśmiało przypomnę, że SGH nie nadaje ani tytułu magistra ekonomii, ani tytułu magistra finansów i bankowości, tylko tytuł magistra (bez żadnych dodatków).
I może również, że finanse i rachunkowość/bankowość jest kierunkiem ekonomicznym, a SGH w ogóle jako uczelnia jest uczelnią ekonomiczną o charakterze akademickim.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 cze 2009, 22:30 
duża srebrna

Cytuj:
...a SGH w ogóle jako uczelnia jest uczelnią ekonomiczną o charakterze akademickim.

rozpacz

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 lip 2009, 22:38 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Na stronie DSM są już pytania z ekonomii, które będą obowiązywały od 1 października, oraz uaktualniony cennik usług takich jak przedłużanie seminarek.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 wrz 2009, 19:33 
Gomar
Awatar użytkownika

TDudz pisze:
Na stronie DSM są już pytania z ekonomii, które będą obowiązywały od 1 października, oraz uaktualniony cennik usług takich jak przedłużanie seminarek.

Czy ktoś słyszał o grupie osób opracowujących pytania? Albo dostępnych opracowaniach? Chętnie bym się podzielił pracą.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 wrz 2009, 22:39 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja również ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2009, 11:15 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

Ale sobie porownajcie, bo duzo pytan jest z zeszlego roku,a te sa opracowane

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]