Dzisiaj jest 24 lis 2017, 11:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 wrz 2006, 12:00 
Gomar
Awatar użytkownika

Zainstalowałem dzisiaj na forum bardzo prosty skrypt, który "wyciąga" z forum najnowsze tematy oraz może je publikować na stronie głównej. Jego możliwości są bardzo szerokie.

Przykładowe jego działanie możecie obejrzeć na stronie
http://www.tramp.waw.pl/copyindex.php
gdzie "najnowsza relacja" to ostatni temat z forum Relacje, a "Nowości" to dwa (maksymalnie 3) tematy oznaczone przez moderatora jako "przyklejony" z forum Wyjazdy.

Elementarny poziom 'bezpieczeństwa' nad redagowaniem strony zapewnia wymóg wyboru tematów przyklejonych przez moderatora.

Jak widzicie możliwości tego małego skryptu są dość ciekawe i pozwolą Trampom na współredagowanie strony www

Każdy może samemu stworzyć "skrypt wyciągający" na własne potrzeby pod adresem http://www.tramp.waw.pl/forum/topics_anywhere.php

Jakby ktoś miał pomysły na wykorzystanie tego mechanizmu nie tylko na stronie głównej, to bardzo proszę o cynk ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lis 2006, 23:37 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Po krótkiej obserwacji dochodzę do wniosku, że powyższy mechanizm nie do końca spełnia swoje zadanie. Otóż w tej chwili na przykład, na stronie głównej znajduje się link do relacji "Ale głupi ci Brytowie...". Relację Artura czytać oczywiście bardzo lubię, natomiast nie jestem do końca przekonany, czy osoba odwiedzająca stronę trampowa po raz pierwszy zostanie przez tego typu relację zachęcona do bliższej współpracy z Klubem. Wszak charakter wyjazdu Artura mocno odbiega od tego, czym Tramp zwykł się zajmować :)
To co napisałem powyżej nie podważa faktu, że wątek jest bardzo fajny. Wątpię jednak, aby odwołanie do niego na stronie głównej było niezbędne.

Podobnie, po Mrówkach na stronie głównej pojawiła się relacja, która na dobrą sprawę stanowiła ciąg pochwał i panegiryków (w pełni zasłużonych) na cześć Organizatorów, Gór Sowich, pogody, jesieni, górnictwa, wiaduktów i w ogóle, na pewno nie była jednak rzeczowym opisem wyjazdu (aczkolwiek oddawała jego charakter :)). Co innego relacja Tomka D. I myślę, że na tego typu opisy powinno być miejsce na stronie.

Byc może jestem w moim poglądzie odosobniony, tym bardziej zachęcam do dyskusji.

pzdr,
edmund

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 0:18 
duża brązowa

Zgadzam sie z Edmundem, bylem nieco zdziwiony jak na stronie glownej znalazlem linka do mich oksfordzkich wynurzen, ktore nikogo poza znajacymi mnie (a i tak pewnie nie wszystkimi :-)) osobami nie interesuja...

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 1:20 
Gomar
Awatar użytkownika

Hmm... Bardzo rzeczowy post Edmundzie i muszę się częściowo zgodzić.

Nie ukrywam, że szukałem rozwiązania, które zaoszczędzi adminowi pracy no i umożliwi zmiany na stronie kiedy admin nie ma dostępu do komputera (np. w wakacje).

Jednocześnie zauważmy, że praktycznie 3/4 relacji pojawia się teraz na forum zaraz po wyjeździe, tylko część otrzymuję e-mailem.

Pewnym wyjściem jest wyświetlanie wyłącznie jednej relacji "przyklejonej", tylko w tym wypadku musiałby o tym decydować moderator no i jedna z relacji musiałaby zawsze wisieć (Tomek by się złościł ;)).

No a my chcemy jak najmniej moderatorów na forum... Już kiedyś w mrocznych początkach forum była dyskusja o rozdawaniu posadek ;)

Może ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć?

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 10:23 
duża srebrna

Ja widze tu takie rozwiazania:

1. zniesc automatyzacje strony - wtedy admin ma wiecej pracy, moga sie zdarzyc przestoje, ale wszystko jest pod kontrola

2. poprosic ludzi, aby relacje "osobiste" pisali w innym watku, aby w watku "relacje" byly tylko oficjalne wyjazdy klubowe
(np. ja nie zaczelam po wyjezdzie opisywac, jak sie mieszka w Halle i co tu zwiedzilam, bo uznalam, ze to nie jest wyjazd TRAMPowy. Chociaz nie ukrywam, ze relacje innych czytam z przyjemnoscia, a kolejne relacje z Paryza i Oksfordu kusza mnie, aby tez opisac swoje wrazenia z bylego NRD)

3. Jakies rozwiazenie techniczne z przyklejaniem - innym zaznaczaniem, ze jest to watek na strone glowna

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 15:56 
za wytrwałość

1. Pislas, tylko podlaczalas sie pod watek Tomka :)

2. Wiedzialem ze moje wynurzenia wiekszosci nie interesuja :]

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 16:58 
duża srebrna

jd23151 pisze:
1. Pislas, tylko podlaczalas sie pod watek Tomka :)

Masz troche racji, ale ja wyjechalam juz pod koniec lutego, wiec moje peirwsze wrazenia byly w marcu :P - i podlaczalam sie troche, ale ile jest jeszcze do opisania...

jd23151 pisze:
2. Wiedzialem ze moje wynurzenia wiekszosci nie interesuja :]

:rotfl: czy musze za kazdym razem wymeiniac wszystkie relacje, ktore mnie interesowaly? Wypowiedz sie lepiej na temat ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 17:14 
duża srebrna
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Wiedzialem ze moje wynurzenia wiekszosci nie interesuja :]

Owszem, interesują (mnie przynajmniej, nie wypowiadam sie w imieniu większości ;)). Natomiast wydaje mi się, że strona trampowa w coraz mniejszym stopniu stanowi źródło informacji dla klubowiczów, bo tę funkcję znakomicie przejęło forum.
A jeśli ktoś z zewnątrz zagląda na stronę i jako pierwsze rzucają mu się w oczy dywagacje na temat np. dzika i mięty, to mówi mu to niewiele na temat klubu. :)
Fajnie się takie rzeczy czyta, natomiast niech tego typu wątki pozostaną częścią forum; niekoniecznie muszą zasilać stronę główną.

pzdr,
edmund

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 20:11 
duża brązowa

Buuuu :(
Przyczepili sie do mojego dzika w sosie mietowym mimo, ze napisalem, ze wcale nie chce by byl na stronie glownej :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 20:26 
duża srebrna
Awatar użytkownika

No dobra, już się odczepiam :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 0:05 
za wytrwałość

Aniu, to byla autoironia :) Nie pisalem tego powaznie, mysle ze wiesz o tym :)

Edmund, doskonale sie zgadzam z tym co pisales. Niech to bedzie potraktowane jako wypowiedz na temat. Bo relacje wyjazdowostypendialne to co innego niz relacje wyjazdowe, a relacje wyjazdowe "starego typu" powinny byc wylaczane z forum i dawane na strone. To znaczy ktos pisze glownego posta z wrazeniami i jego sie kopiuje i daje jako relacje, bez pozniejszych wymian zdan na tematy rozne, ktorych osoby z zewnatrz wg mnie nie powinny czytac, bo to ani ich nie interesuje i tylko w naszym mniemaniu pewnie pokazuje "jacy jestesmy fajni" :) Wiadomo ze to trudniejsze od wklejenia linka do watku na forum, ale chyba wykonalne ;)

Inna sprawa to relacje wyjazdowostypendialne ktore moglyby miec podforum w dziale relacje :) Da sie to zrobic - wtedy tam by trafily watki Ady, Tomka, Artura czy moj. I inne ktore byc moze powstana. Tylko kwestia czy jest po co? :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 9:51 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

1. Ja tez jestem za tym, zeby na stronie pojawialy sie tylko linki do "oficjalnych" relacji, tez umieszczanych na stronie, troche wiecej pracy dla admina to fakt, ale chyba warto, by te wlasnie relacje (a czesto to naprawde perelki literackie :) ) stanowily "wizytowke" Trampa na stronie glownej.
Do tego mozna dodawac juz na stronie relacji link do forum z dywagacjami na temat (znow troche wiecej pracy dla admina, wiec sie nie upieram bynajmniej) - wtedy jesli ktos z zewnatrz chce glebiej wniknac w "klimat" Trampa to bedzie mial mozliwosc.

2. Wszelkie inne relacje i dywagacje na temat relacji powinny jak dotychczas byc w dziale '"Relacje" na forum i nie widze zadnego sensu w rozdzielaniu ich na relacje wyjazdowe-trampowe,wyjazdowe-prywatne, stypendialne itp. bo rozmienimy sie na drobne niepotrzebnie. Kazdy kto gdzies byl/jest i chce sie tym podzielic niech pisze a lud albo bedzie czytal i kontynuowal watek albo watek sam z siebie zdechnie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 12:12 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Punkt dla Magdy. Zgadzam sie, ze dluzsze opisy i relacje powinny byc na stronie glownej, a link do komentarzy na forum pod nimi.

System z "przyklejaniem" wyjazdow - jak na razie - dziala. Ja bym to troche jeszcze zostawil.

Czyli z mojej strony: automatyzacja ogloszen wyjazdowych: tak, relacji: nie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 13:24 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Magdą co do joty.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 14:36 
za wytrwałość

No to (uwaga, uwaga, zagrajcie surmy!)

ZGADZAMY SIE WSZYSCY ZE SOBA!!! :D

Tylko ja nadal obstaje przy tym (a i Magda o tym wspomniala), zeby "podklejone" byly tylko watki wyjazdowe-trampowe z "duza" relacja. Taka jak np. Tomka z "Wysp", moja z Vihorlatu czy inne, ktorych sobie nie przypominam, ale na pewno byly.

pzdr:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]