Dzisiaj jest 24 lis 2017, 12:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 paź 2006, 12:38 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Hej,

zapraszam na wyjazd na Ukrainę w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Celem byłaby wschodnia część Gorganów - Połonina Czarna i Doboszanka.

Dojazd na Ukrainę autobusem z Warszawy, nocleg pod namiotem, jedzenie na ognisku.

Wycieczka bezalkoholowa.

Zapraszam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 8:10 
duża srebrna

Znając Ciebie nie przypuszczam bys na tym poprzestał ;)
Pewnie nie pojadę, ale mógłbys uściślić trasę?

Pzdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 10:04 
popularna

Hej!

Jestem tu zupełnie nowy, więc pare słów o mnie - po górach chodzę już kilka lat. Na rzeczonej Ukrainie byłem już także parę razy (Świdowiec, Czarnohora, Połonina Czarna, Beskidy Pokucko-Huculskie, Bieszczady Wschodnie, Beskidy Skolskie i inne). Męczę psychologie na UKSW i dobijam antropologię kulturową na UW.

Tyle słowem wstępu, gdyż piszę w innej sprawie...

Panie Organizatorze - czy nie dałoby się zmienić trasy wyprawy na trochę inną? Powiedzmy na taką: Przełęcz Wyszkowska - Przełęcz Legionów (dawną granicą RP)? W razie gdyby zostało czasu można by odbić na północny-wschód i dalej podeptać Gorgany wokół Rafajłowej/Bystricy lub wbić się na Połoninę Czarną i z takiej na przykład Bratkowskiej zejść z powrotem do Bystricy. Sorki za skrótowo opisaną propozycję trasy, ale nie mam przy sobie mapy...

Na Połoninie Czarnej (i dalej leżącej Arszycy) byłem już, a że wybieram się w tym samym czasie w Gorgany i samotny wyjazd nie bardzo mi się uśmiecha - może dałoby się dogadać? :-)

pozdrawiam
Bartek

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 10:14 
popularna

Ewentualnie mam inny cel zastępczy, który rozpoznałem pobieżnie w maju tego roku - Góry Czywczyńskie i Połoniny Hryniawskie. W sam raz na 4-6 dni.

Grrr.. ten brak mapy mnie dobija. Trasa startuje z Burkut. Następnie uderza się grzbietem Gór Czywczyńskich wzdłuż biegnącej na południowy-wschód granicy ukraińsko-rumuńskiej i w miejscu, gdzie owa granica zakręca ostro na wschód odbija się na północ Połoninami Hryniawskimi i schodzi do Hryniawy.

Minus tej trasy to trochę kiepskawy dojazd - powrót z Hryniawy do Wawy zajmuje jakieś 24h, może troszkę mniej. Nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć jak wygląda dojazd do początku trasy (ale wszystko do sprawdzenia).

Tutaj jest szczegółowy opis podobnej trasy (choć lecącej trochę dalej, bo aż do Żabie) - http://www.klub-karpacki.org/wycieczki/ ... a0505.html

pozdrawiam
Bartek

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 10:44 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

AuT pisze:
Tutaj jest szczegółowy opis podobnej trasy (choć lecącej trochę dalej, bo aż do Żabie) - http://www.klub-karpacki.org/wycieczki/ ... a0505.html

Jakbyś trochę uważniej poczytał to byś zauważył, że organizator tego wyjazdu był uczestnikiem wyjazdu KK :P

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 10:49 
popularna

W mordę jeża!

To ja chyba pojadę jednak sam... :> Nie uśmiecha mi się śmierć po drodze z wyczerpania i rozmazane widoki po bokach kiedy będę pędził z prędkością 50km/h przez kosodrzewinę ;-)

Byłem kiedyś z KK na Słowacji i ichnie rajdowe tempo nie jest mym ulubionym...

A Twoja uwaga przypomina mi, że chyba właśnie na stronie organizatora oglądałem kiedyś zdjęcia z Gór Czywczyńskich... Bywa.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 11:52 
duża brązowa
Awatar użytkownika

AuT pisze:
czy nie dałoby się zmienić trasy wyprawy na trochę inną? Powiedzmy na taką: Przełęcz Wyszkowska - Przełęcz Legionów (dawną [...]
Na Połoninie Czarnej (i dalej leżącej Arszycy) byłem już

To, że się już gdzieś było, nie oznacza, że nie można pojechać jeszcze raz :) Granicą już szedłem, na Połoninie Czarnej też byłem, ale z przyjemnością pojawię się tam jeszcze wiele razy. Teraz jednak głównym celem jest Doboszanka :) Reszta trasy sama się ułoży - w zależności od pogody i chęci na miejscu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 11:55 
duża brązowa
Awatar użytkownika

AuT pisze:
Byłem kiedyś z KK na Słowacji i ichnie rajdowe tempo nie jest mym ulubionym...

Tempo chodzenia na wycieczkach KK jest raczej średnie. Wcześniej się jednak wstaje i dłużej chodzi, nie zaś szybciej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 12:23 
popularna

Doboszanka? :-) To brzmi ciekawie... czy ona jest w tej samej grupie co Syniak i Chomiak?

Widzisz mi zależy na zachodnich Gorganach, bo te góry przyciągnęły mnie na Ukrainę, a jeszcze nigdy tam nie byłem - zawsze jedynie oglądałem je z daleka. Obchodziłem wokół, fotografowałem i podziwiałem. Ale jeszcze nigdy nie doświadczyłem ich swoją stopą i oddechem...

Co do tempa - ja chodzę dość szybko po górach i nie opieprzam się. Niekoniecznie też krótko, bo bywa że 10-12h dziennie. Ale to co wyprawiał Paweł ze swoim 30kg worem na Słowacji to było dla mnie za dużo... Choć co prawda było to jakieś 4 lata temu...

A jakaś reszta trasy poza Połoniną Czarną wchodzi w grę? Masz wielu chętnych na wyjazd?

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 12:34 
duża brązowa
Awatar użytkownika

AuT pisze:
Doboszanka? :-) To brzmi ciekawie... czy ona jest w tej samej grupie co Syniak i Chomiak?

Też Gorgany wschodnie, aczkolwiek raczej nie ta sama grupa. Trochę trzeba zejść z Syniakaa, by wejść na Doboszankę.
AuT pisze:
Co do tempa - ja chodzę dość szybko po górach i nie opieprzam się. Niekoniecznie też krótko, bo bywa że 10-12h dziennie. Ale to co wyprawiał Paweł ze swoim 30kg worem na Słowacji to było dla mnie za dużo... Choć co prawda było to jakieś 4 lata temu...

Pojedź sobie na jakiś wyjazd trampowy z Bronkiem. Tempo będzie szybsze niż w KK, choć plecak lżejszy :)
A swoją drogą, co takiego wyprawiał Paweł?
AuT pisze:
A jakaś reszta trasy poza Połoniną Czarną wchodzi w grę? Masz wielu chętnych na wyjazd?

To, gdzie dalej pójdziemy, okaże się na miejscu. Chętnych jest w sam raz :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 12:54 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

pkotla pisze:
Pojedź sobie na jakiś wyjazd trampowy z Bronkiem. Tempo będzie szybsze niż w KK, choć plecak lżejszy :)

To zależy czyj ;) - gdybyś i Ty Pawle nie ograniczał się do niezbędnego minimum mielibyśmy piękną zależność wagi plecaka i imienia :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 12:58 
popularna

Cytuj:
A swoją drogą, co takiego wyprawiał Paweł?

Plecaka jego nie byłem w stanie podnieść :> a zasuwał jak czołg wyposażony w mały reaktor jądrowy...

Cytuj:
To, gdzie dalej pójdziemy, okaże się na miejscu. Chętnych jest w sam raz

mów mi "człowiek enigma"? :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 13:17 
duża brązowa
Awatar użytkownika

bronek pisze:
pkotla pisze:

To zależy czyj ;) - gdybyś i Ty Pawle nie ograniczał się do niezbędnego minimum mielibyśmy piękną zależność wagi plecaka i imienia :hyhy:

Pawle, plecak przeciętnego uczestnika wycieczki KK jest cięższy niż plecak przeciętnego uczestnika wycieczki trampowej. Chyba nie zaprzeczysz? :)

Po co brać więcej niż niezbędne minimum? Na wycieczce KK śpisz pod namiotem, dużo chodzisz z dala od cywilizacji, to i więcej rzeczy Ci potrzeba. Na wycieczce trampowej śpisz najczęściej w schronisku, mało chodzisz, jedziesz głównie w miejsca, z których bardzo szybko zejdziesz do cywilizacji w razie konieczności.

Zaznaczam, że piszę powyżej o sytuacji 'przeciętnej'.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 13:27 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dlatego nie zaprzeczyłem tylko napisałem, że zależy czyj?
Wiadomo, że charakter wyjazdów jest inny no i ludzie w KK nie przejmują sie specjalnie masą plecaka (co akurat uważam za bardzo pozytywną cechę :) . No i wczesne wstawanie - tutaj, nawet mimo sporych starań na niektórych wyjazdach, wyraźne odstajemy od KK (a nie wszystko da się nadrobić na trasie ;)

pkotla pisze:
Po co brać więcej niż niezbędne minimum?
dla przyjemności :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 paź 2006, 13:33 
duża brązowa
Awatar użytkownika

bronek pisze:
pkotla pisze:
Po co brać więcej niż niezbędne minimum?
dla przyjemności :hyhy:

Jakbym słyszał Pawła P :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]