Dzisiaj jest 17 lis 2017, 19:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 21:50 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Niniejszym wszem i wobec wiadomym się czyni, że zanosi się na powtórkę z rozrywki, czyli objazdówkę kolejową po Polsce na bilecie turystycznym. Już teraz serdecznie zapraszam! :D

Przewiduję formę podobną do objazdówki marcowej, tzn.:
1. Podróżujemy z wykorzystaniem "turystyków" na I klasę, od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego ranka (czyli tak właściwie do 4 grudnia).
2. Staramy się zaliczyć ciekawe, mało uczęszczane linie kolejowe, zwłaszcza te, które mają być zamknięte od 10 grudnia.
3. Oprócz akcentów związanych z pociągami planuje się zwiedzić po prostu miasta, w których będziemy mieć krótsze lub dłuższe przesiadki.

Ponieważ pozostało jeszcze ponad 3 tygodnie, zachęcam wszystkich chętnych do dyskusji na temat szczegółowego przebiegu trasy. Za jego stworzenie biorę pełną odpowiedzialność na siebie, ale zależy mi na jak najwięksej ilości opinii i sugestii. Nad SRJP mam zamiar przysiąść w najbliższą niedzielę lub poniedziałek.

Już teraz chciałbym jednak wymienić niektóre proponowane punkty programu:
a) most zwodzony w Szczecinie (dyskusja o nim gdzieś na Forum)
b) linia do Kalisza Pomorskiego (jeśli coś tam nadal jeździ, i to w weekendy)
c) wypad na piwo do niemieckiego Tantow ("turystyki" obowiązują do niektórych stacji niemieckich i czeskich)
d) zaliczenie tego, czego nie udało się z powodu napiętego programu zrobić na poprzedniej imprezie, czyli linii Nysa - Brzeg (jest jeszcze czynna?) i Opole - Kluczbork (przez Kały :hyhy: )
e) wyjście na mecz 3 grudnia o 18.00 w Piekarach Śląskich (ekstraklasa PR - oprócz mnie już 2 chętnych)
f) zasadniczo najlepszymi regionami do kolejowego zwiedzania będą Wielkopolska, Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie, Górny Śląsk, ale jestem otwarty na każdą propozycję

Koszty: 80 zł za bilet, dodatkowo (jak znamy to z własnego doświadczenia) trochę kasy na piwo, jakieś pojedyncze bilety komunikacji miejskiej, jedzenie

Jeszcze raz gorąco zachęcam! Nie tylko ja mogę potwierdzić, że objazdówki są po prostu niezapomniane, niosą ze sobą niepowtarzalne przygody i są bardzo, ale to bardzo miło wspominane. :) Już teraz mogę obiecać, że będzie co opowiadać! (np. własnym wnukom)

Obrazek

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 22:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

moze mi sie popierd... ale podobno Szarisz to czeskie piwo, wiec chetnie bym o Czechy zahaczyl :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 23:52 
popularna
Awatar użytkownika

Pan Józef gorąco zachęca!!! ;)

(Swoją drogą jeśli będziemy we Wrocławskim McDonaldzie to trzeba będzie go odwiedzić :hyhy: )

Akumulacja zdarzeń w ciągu weekendu objazdówkowego jest tak duża, że czasem nie pamięta się wszystkiego, więc koniecznie trzeba to przeżyć samemu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lis 2006, 23:57 
Gomar
Awatar użytkownika

Ja zadam głupie pytanie: czy ten kawałek 'czeskiej linii eksterytorialnej', który widzieliśmy i po którym szliśmy w Górach Opawskich w marcu 2005 da się w jakiś sposób przejechać?

Pomysł bardzo mi się podoba, ale jeszcze zobaczę jak z udziałem z powodów wiadomych :-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 9:03 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Radziu, z wiadomych powodow stetryczales ostatnio :P

PostZamieszczono: 10 lis 2006, 9:47 
mała złota

cortes pisze:
b) linia do Kalisza Pomorskiego (jeśli coś tam nadal jeździ, i to w weekendy)

Jeżdzi, jak najbardziej od 1 września.

Zapraszam na stronę Klubu Podróży Jarema: http://www.jarema.waw.pl

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 11:53 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Saris to slowackie piwo, produkowane w Velky Saris kolo Presova. Jak sie jedzie np. Cracovia, przejezdza sie kolo browaru.

A czeska linia eksterytorialna o ktora Ci Radku chodzi juz za niedlugo bedzie interytorialna, bo bedzie mozna wsiadac w Glucholazach - maja bowiem otworzyc przejscie graniczne kolejowe. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 14:30 
za wytrwałość

Da sie przejechac, wsiadajac w Jeseniku i wysiadajac w Krnovie np.
Trwa to godzine.

Pewnie jest to bardzo fajnie, podobnie jak drugi tranzytowy kawalek w Polsce - w rogu turoszowskim kolo Porajowa :)

A co do objazdowek... coz, moze do 3 razy sztuka i za 3 razem bede w Polsce... :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lis 2006, 19:27 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
A co do objazdowek... coz, moze do 3 razy sztuka i za 3 razem bede w Polsce... :(

A kto mówił, że 3. objazdówka będzie po Polsce? :hyhy:

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lis 2006, 19:04 
duża srebrna

Do wyjazdu zostało niewiele ponad 2 tygodnie, niniejszym proponuje zahaczyć o jakieś większe miasto na południu na zasadzie odchamiacza(lub pochleju :hyhy: ). Proponuje Opole i czekam na polemikę :niepewny:

PostZamieszczono: 21 lis 2006, 14:59 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Przysiadłem dopiero dzisiaj, a to dlatego, że parę godzin temu ostatecznie wyjaśniło się, że mecz odbędzie się o godz. 11.00 z uwagi na rezerwację hali po południu na obchody Barbórki. :D Oczywiście chodzi o sobotę, 2 grudnia (w pierwszym poście pomyliły mi się daty i napisałem "3 grudnia").

W każdym razie spędziłem trochę czasu nad SRJP i internetem, jednakże - tak jak w marcu - już mnie szlag trafia od tego wyszukiwania dogodnych przejazdów. ;) Jak na razie ustaliłem plan na sobotę i poddaję go pod dyskusję, zaznaczając zarazem, że o alternatywne warianty będzie niezwykle trudno.

Główne wnioski:
1. Zaliczenie zarówno Nysa - Brzeg, jak i Opole Gł. - Kluczbork jest praktycznie niemożliwe w ciągu jednego dnia, chyba że czas poświęci się wyłącznie na to (niewiele się w tej materii zmieniło od marca).
2. Na przejazd od Czeskiego Cieszyna / Petrowic / Bohumina do Lichkowa z zaliczeniem "eksterytorialnych" Głuchołazów i raczeniem się czeskim piwem po drodze należy przeznaczyć osobny dzień (następna objazdówka).

Moja ramowa propozycja, "ratująca" jedną z wymienionych wyżej linii i pozwalająca spędzić sporo czasu w Opolu (wedle jednej z sugestii) jest następująca:
1. Jedziemy "Nosalem" luzacko sobie i wysiadamy w Suchej Beskidzkiej.
2. Przesiadamy się na "żółtka" do Żywca.
3. Stamtąd łapiemy skomunikowaną osobówkę do Katowic.
4. Z Katowic albo pociągiem przez Bytom albo jakąś emką udajemy się do Piekar Śląskich.
5. Oglądamy mecz ekstraklasy.
6. Mamy po nim półtorej godziny na zjedzenie obiadu / zwiedzanie Śląska i dotarcie do dworca w Katowicach.
7. Pospiesznym wyruszamy do Brzegu.
8. Zaliczamy linię Brzeg - Nysa.
9. Po pobycie w Nysie (polecam niesamowitą katedrę) ruszamy bezpośrednią linią do Opola, gdzie planowo jesteśmy o 20.50.
10. Tutaj pojawia się problem, bo o 20.48 odjeżdża ostatni pociąg do Wrocławia, a następny do "Przemyślanin" o 1.42, którym mamy zresztą dotrzeć do Szczecina na 9.12, więc istnieją teoretycznie 3 warianty:
a) lokujemy się w mieście festiwalowym, spędzając w nim ponad 4,5 godziny sobotniego gorącego wieczoru :) ,
b) trochę siedzimy w Opolu i szukamy np. autobusu do Wrocławia, żeby i tam pocałować wieczór i wsiąść do "Przemyślanina" ok. 3.00,
c) jakimś cudem opóźniamy ten pociąg o 20.48 i zdążamy nim do stolicy Dolnego Śląska.
Samemu głosuję na b), bo pozwoli to nam pobyć i w Opolu, i we Wrocławiu, no i spróbować spotkać legendarnego Pana Józefa :D

Aha, jeszcze jedno: wychodzę z nieśmiałą propozycją, która doda odrobinę "skandalu" i "bezsensu" naszej objazdówce i pozwoli korzystać z turystycznego wcześniej w piątek: wieczorem pojedźmy pospiesznym do Lublina, a stamtąd wróćmy się do Radomia (rzeźnią "wrocławską"), co pozwoli po półgodzinnym oczekiwaniu wsiąść sobie elegancko do "Nosala" (odj. z Radomia 0.32).

Czekam na uwagi.

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lis 2006, 22:09 
popularna
Awatar użytkownika

Plan jest fajny, zawsze chciałem się "Przemyślaninem" przejechać... (zawsze = od poprzedniej objazdówki)...szkoda jednak,że nie całą trasę,ale zawsze to już coś... :hyhy:

Co do wieczoru wolnego, to chciałbym, żeby był jak najdłuższy (bo wtedy najwięcej się dzieje... (zawsze można komuś posiadaniem zapalniczki zaimponować ;)

Tak, tak, będzie co wspominać,ale im większe grono, tym lepiej, dlatego apel dla wszystkich niezdecydowanych, a mających wolny pierwszy weekend grudnia: DECYDUJCIE SIE NA OBJAZDOWKE!!!

A gwarancji dobrej zabawy udziela Pan Józef ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lis 2006, 13:19 
popularna
Awatar użytkownika

Uwaga, uwaga!!! Objazdówkowicze!!!

Został już zakupiony sprzęt audio na objazdówke, w związku z czym uprasza się zainteresowanych o propozycje utworów, które będą towarzyszyć niezapomnianej przygodzie.

Liczę na konkretne tytuły:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lis 2006, 21:47 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Kolejne 3 godziny siedzenia nad SRJP i rozkładem internetowym przyniosły rozstrzygnięcia dotyczące przebiegu objazdówkowej niedzieli. Niestety, trzymane w głowie idealistyczne plany spaliły na panewce. Po pierwsze, z tego co wypluł internet, linia przez Tantow jest zamknięta i kursuje tam autobus, który nie zatrzymuje się w tej miejscowości. Po drugie, praktycznie nie da się tak wykombinować, żeby przejechać się zwodzonym mostem z uwagi na idiotyczny rozkład linii Szczecin Gł. - Kostrzyn.

Każdy z wariantów przedstawię w rozmowie bezpośredniej z objazdówkowiczami, bo z tego co zauważyłem dyskutowanie o tej imprezie na forum mija się z celem.

W każdym razie wracamy pospiesznym rel. Szczecin Gł. - Terespol. Wsiądziemy albo w Poznaniu, albo na stacji początkowej.

ŁP

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lis 2006, 23:10 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

przyznam szczerze ze o ile bylaby taka mozliwosc to dla mnie wieksza frajda byloby przyjrzenie sie zwodzonemu mostowi na spokojnie niz sie po nim przejechanie...

PS. bedzie aparat fot.?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]